Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Кафедра психології ЗНУ активно займається практичною діяльністю

Кафедра психології ЗНУ активно займається практичною діяльністю

Кафедра психології ЗНУ активно займається практичною діяльністю
27.01.2023 16:23 Все Головні новини Факультети Соціальної педагогіки та психології ZNU Zaporizhzhia National University ЗНУ Запорізький національний університет факультет соціальної педагогіки психологія кафедра психології психологічні консультації підвищення кваліфікації травмофокусована психологічна допомога

Співробітники та співробітниці кафедри психології факультету соціальної педагогіки та психології ЗНУ на сьогодні надають психологічні консультації сім’ям із дітьми. Одним із напрямків їхньої роботи - травмофокусована терапія. Варто відзначити, що, за даними Міністерства охорони здоров’я України, психологічні наслідки війни позначатимуться на стані українців щонайменше 7-10 років. Це загрожує збільшенням кількості психічних порушень, зокрема, в дітей. Саме тому практична психологічна допомога – це важливий та актуальний фронт роботи. Тож представники та представниці ЗНУ не залишаються осторонь від нього.

 

Так, доцентка кафедри Наталія Мосол, пройшла навчання в рамках міжнародного проєкту ТФ-КПТ та надає психологічну допомогу дітям. У січні в газеті «The Saturday Paper» (Австралія) вийшло друком інтерв’ю з нею про психологічну роботу з дітьми в Україні – «Treating trauma in Ukraine’s children by Jane Carlo».

Більше інформації – за лінком:

https://bit.ly/3JeYebG

Варто зазначити, що у 2021 році на базі кафедри психології проходили різноманітні наукові заходи, присвячені темі роботи з травмою. Наразі триває обговорення проєкту, який надасть можливості студентам/студенткам і практикам психології пройти навчання з травмофокусованої психологічної допомоги на базі цієї. Треба розуміти, що когнітивно-поведінкова терапія, орієнтована на травму (ТФ-КПТ) – це підхід, заснований на доказах, який розвивався впродовж останніх 25 років, щоб допомогти дітям та підліткам відновитися після травм. Це – структурована короткострокова модель надання допомоги, яка передбачає роботу з дитиною/підлітком і батьками (опікунами).

ТФ-КПТ ефективно долає ПТСР та багато інших впливів травми, включаючи афективні (наприклад, депресивні, тривожні), когнітивні та поведінкові проблеми, а також покращує особисті переживання батьків або опікунів, які стосуються травматичного досвіду дитини, розвиває ефективні батьківські навички.

Більше інформації – за лінком:

https://bit.ly/3R6zwfh

 

Слідкуйте за подіями вишу також на соцмережевих сторінках пресслужби ЗНУ:

https://www.facebook.com/pressluzhbaZNU

https://www.instagram.com/pressluzhbaznu/

https://t.me/pressluzhbaZNU

 

 

 

Схожі новини