Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Кафедра дизайну ЗНУ святкує свій День народження

Кафедра дизайну ЗНУ святкує свій День народження

Кафедра дизайну ЗНУ святкує свій День народження
03.02.2023 10:35 Все Головні новини Факультети Соціальної педагогіки та психології Дизайн ZNU Zaporizhzhia National University ЗНУ Запорізький національний університет факультет соціальної педагогіки психологія кафедра дизайну свято день народження

Першого лютого кафедра дизайну факультету соціальної педагогіки та психології ЗНУ (ZNU, Zaporizhzhia National University) відзначала свій другий день народження.

 

Цього дня на кафедрі згадували історії її заснування й розвитку. У 2016 року в Запорізькому національному університеті на базі кафедри акторської майстерності та дизайну ініціювали підготовку майбутніх бакалаврів із дизайну. Із 1 лютого 2021 року, після проведеної структурної реорганізації, у виші створили кафедру дизайну як самостійну структурну одиницю університету. За традицією, у день народження залюбки пригадують здобутки року, який минув. Перш, ніж назвати власне знакові події, зазначимо, що кафедра дизайну залишається вірною своїй місії, яку свого часу сформувала, як творчу колаборацію з широкою аудиторією й активне залучення освітніх технологій та інноваційних методів навчання. Це робиться з метою підтримки спільноти шляхом здійснення неперервної професійної підготовки висококваліфікованих фахівців/фахівчинь у галузі дизайну, відповідно до актуальних потреб України в умовах проголошеного державою курсу на діджиталізацію та євроінтеграцію.

Ось що говорять представники та представниці кафедри-іменинниці: «Важко визначити, яка подія була знаковою. Адже кожна з них органічно вплелася в життя, що вирує на кафедрі. Втім, як ми, українці, кажемо: «Гуртом і батька легше бити»... А оскільки «Батько» – це Дизайн, то, чи не най-най-найбільш важливою подією, що надихає, стало те, що, нас, дизайнерів і дизайнерок, неабияк побільшало. Так, у 2022/2023 навчальному році до великої родини 2-4 курсів денної та заочної форми навчання додалися понад 60 бакалаврів/ок із дизайну – ті, хто успішно здолали вступні випробування на спеціальність 022 «Дизайн». І це не все! Цього ж року розпочали своє навчання перші магістранти/магістрантки з дизайну – перший набір».

Науково-педагогічний склад кафедри також пригадав її здобутки упродовж минулого року. Її молоді вчені вперше здобули перемогу на науковому заході – Обласному конкурсі для обдарованої молоді. Так, магістрантка Анастасія Димова здобула в грудні 2022 року перемогу в Обласному конкурсі для обдарованої молоді в галузі науки-2022 номінації «Мистецтвознавство, архітектура та дизайн» (категорія «студенти») з науковою роботою «Розробка серії ілюстрацій на тему українського фольклору». Варто зауважити, що здобувачі/ки освітньо-професійної програми «Графічний дизайн» активно долучаються до міжнародної діяльності через участь у мистецьких конкурсах, зокрема у XХ Міжнародному відкритому конкурсі з Web-дизайну та комп’ютерної графіки серед студентів/ок та учнівства ЗВО роботи представили: здобувачка 1 курсу Віолетта Терзі, здобувачка 2 курсу Вероніка Бережна та здобувачка 3 курсу Анастасія Мисник.

За результатами оцінювання, робота Віолетти Терзі посіла 3 місце в номінації «Вебдизайн» у категорії «Студенти ЗВО», а робота Анастасії Мисник – 3 місце в номінації «Краща 2D-растрова графіка» в категорії «Студенти ЗВО». У Міжнародному конкурсі з комп'ютерної графіки та вебдизайну «CreDiCo-2022» за результатами творчого змагання Юлія Кульчицька здобула Диплом ІІ ступеня в номінації «векторна графіка» та сертифікат учасниці конкурсу. Цифрові роботи здобувачки Марії Тюріної представлені на міжнародній мистецькій акції «ВОЛЬНАНОВА». Картини здобувачки Олександри Ласкіної презентували на фестивалі «Art on The Waterfront» у Канаді в центрі Честервілля (Онтаріо) та у Відні на арт-шоу «WeContemporary».

До підписаного у 2020 році меморандуму про взаєморозуміння та співпрацю з Балтійською Міжнародною Академією (Baltijas Starptautiskā Akadēmija, Latvia, Riga), у 2022 році додалися ще дві угоди – про співпрацю з литовською арт- резиденцією Kintai Arts (м. Кінтаї, Литва) та угода з Академією професійної освіти Меркур (Akadémia odborného vzdelávania Merkur, n.o., Kaluža). Із метою підвищення кваліфікації колектив кафедри консолідовано взяв участь у роботі двох шкіл – Осінньої школи «Media and cultural policies of European Union» (11-29 листопада 2022 р.) і Зимової школи «Social dimensions of European Studies» (16-28 січня 2023 р.), які проводилися в рамках імплементації проєкту «Еразмус+» напрямку Кафедра Жана Монне «Соціальні та культурні аспекти Європейських Студій» (SCAES).

Також у 2022 році доцентка кафедри дизайну та заслужена художниця України Ірина Гресик завершила науково-педагогічне стажування за темою «European Creative Studies: Theoretical and Methodological Principles in Моdеrn Design-Education» «Європейські креативні студії: Теоретико-методологічні принципи у сучасній дизайн-освіті». Викладачка та знана запорізька мисткиня Катерина Тарлінська запрошена спікеркою міжнародного культурного проєкту «UKRAINE IS THE CAPITAL OF GREAT PEOPLE», організованого завдяки щирій підтримці українців/ок американським народом через Агентство США в рамках програми «Мріємо та діємо», програми «USAID» та за підтримки «IREX». У Латвії в рамках проєкту «Culture skūnes», за сприяння «Kintai Arts Residency», відкрито міжнародну виставку «Kintų Pakrantės Atspindžiai», на якій представили роботи доцентки кафедри дизайну, заслуженої художниці України Ірини Гресик. Крім того, роботи пані Ірини експонувались на міжнародній виставці художників Придунав'я «Благовіст-2022» та у «Kintai Arts Residency» у бібліотеці Ф. Байорайтіса (м. Кінтаї, Литва).

Кафедра у 2022 році організувала Першу міжнародну науково-практичну конференцію «Design & Visual Art & Creativity: Modern Trends and Technologies», яка об'єднала представників/ць науки та практики з різних куточків світу: Рига (Латвія), Таллін (Естонія), Флорида (США), Іспарта (Турція) та міст України (Київ, Запоріжжя, Одеса, Харків, Полтава та Мелітополь). Її мета – створення дискусійної платформи для обговорення сучасних викликів дизайну, візуального мистецтва та творчості.

На завершення огляду подій на кафедрі зазначимо, що представники/ці кафедри дизайну – серед невтомних учасників/иць волонтерського руху, які віддають свої сили та час задля наближення Перемоги. Так студенти/ки та викладачі/ки кафедри залучені до «Креативних сил України». Доцентка кафедри дизайну Ірина Гресик із перших днів війни плете маскувальні сітки разом з іншими художниками/цями, професорами/ками та співробітниками/цями Львівської національної академії мистецтв. Магістрант Вадим Мітков, створює артоб’єкти з уламків ракет, кошти з продажу яких спрямовує на допомогу ЗСУ. Про це йшлося в сюжетах на національних телеканалах (запорізький телеканал «Alex.Ua», «ICTV» та «Суспільне. Новини»). Крім того, організували експозицію цих незвичайних артоб'єктів у Запорізькому художньому музеї в січні 2023 року. Викладачка Катерина Тарлінська проводила майстер-класи з малювання для мешканців/ок Запоріжжя, а також її залучили до роботи над артпроєктом зі створення муралів у військовому шпиталі, про що вона розповіла у інтерв’ю місцевому телеканаду. Викладачка кафедри Ганна Брянцева провела майстер-клас «Квіткова заметіль» для дорослих і дітей із родин, що мають статус ВПО, які зацікавилися непересічною технікою виготовлення модулів у популярній техніці тенерифе. Чи має кафедра плани на наступний рік? Має, і чимало! Слідкуйте за публікаціями і дізнавайтеся, як саме ці плани будуть втілюватися в життя.

Слідкуйте за подіями вишу також на соцмережевих сторінках пресслужби ЗНУ:

https://www.facebook.com/pressluzhbaZNU

https://www.instagram.com/pressluzhbaznu/

https://t.me/pressluzhbaZNU

 

Схожі новини