Проєкт «Історії успіхів випускників ЗНУ»: вихованка інженерного навчально-наукового інституту ім. Ю.М. Потебні Ольга Федоренко

У Запорізькому національному університеті (ZNU, Zaporizhzhia National University) триває реалізація профорієнтаційного проєкту «Історії успіхів випускників ЗНУ». У його рамках пропонуємо вашій увазі інтерв’ю з вихованкою інженерного навчально-наукового інституту ім. Ю.М. Потебні Ольгою Федоренко.
Для Ольги Вікторівни освіта – це невід’ємна частина життя. Та вона не лише передає знання й досвід юному поколінню, а й сама постійно навчається. Ця молода, красива, розумна й дуже креативна жінка отримала вже три вищі освіти. Першу, за спеціальністю «Психологія», – у Харківському національному університеті ім. В.Н. Каразіна. Другу, за спеціальністю «Філологія», – у Бердянському державному педагогічному університеті. А цьогоріч ще й здобула диплом магістерки в інженерному навчально-науковому інституті ім. Ю.М. Потебні ЗНУ за спеціальністю «Публічне управління та адміністрування».
- Пані Ольго, які найяскравіші спогади про навчання у Харківському національному університеті ім. В.Н. Каразіна та Бердянському державному педагогічному університеті?
- Студентське життя було досить насиченим: гуртожиток, одногрупники й одногрупниці, лекції, прекрасні викладачі й викладачки… Та особливо запам’ятався другий курс, адже того року я вийшла заміж і народила сина.
- Яким чином у подальшому знадобилися отримані знання?
- На мою думку, перша освіта завжди допомагає в комунікації. Жодного разу не пошкодувала, що її отримала! Педагогічна освіта стала основою для мене, вона склала мій подальший життєвий вектор. Спочатку – як вчительки, а пізніше – як директорки школи.
- Де Ви працювали та які посади обіймали?
- Трудову діяльність розпочала в Матвіївському загально-освітньому виховному комплексі «Всесвіт» практичною психологинею. Здобувши педагогічну освіту, почала викладати за фахом у цій же школі. Згодом стала директоркою Люцернянського навчально-виховного комплексу Михайлівської сільської ради Запорізького району Запорізької області, де працюю й сьогодні.
- Пригадайте себе під час навчання в школі. Чи такою Ви бачили свою майбутню кар’єру?
- Коли я була ученицею десятого класу, до мене підійшла вчителька української мови й сказала: «Ти будеш гарною вчителькою». Я повернулася до неї і кажу: «Що я Вам поганого зробила?». А потім друга вища освіта була саме вчительською. (Усміхається). Та тепер я думаю, що кожний вчитель чи вчителька, дивлячись на дитину, розуміє, ким вона може стати.
- Як відбувається Ваша співпраця як директорки школи із Запорізьким національним університетом?
- Для випускників і випускниць нашого навчально-виховного комплексу Запорізький національний університет – пріоритетний. Передусім, через зручне розташування та великий перелік спеціальностей. Дуже важливо, що вихованці/ки ЗНУ знаходять себе в професійному житті. Тож ми із задоволенням зустрічаємо представників і представниць університету: викладачів/ок і студентство, серед них – і наші колишні учні/ці. Вони розповідають дітям про університет, спеціальності та веселе студентське життя.
- Чому виникла потреба отримати третю освіту в інженерному навчально-науковому інституті ім. Ю.М. Потебні?
- Це – потреба і реалії сьогодення, до того ж, зараз ця освіта – актуальна й дуже необхідна. А взагалі, здобуття освіти – це крок уперед, кардинальний і рішучий! Для мене дуже важливо весь час працювати над собою й розвиватися.
- Як обирали заклад освіти та спеціальність цього разу?
- Про ЗНУ багато чула та знаю. До школи часто приїздили представники/ці вишу з профорієнтацією. Це не лише допомогло учнівству зробити вибір на користь Запорізького національного університету, а й мені обрати для себе інженерний навчально-науковий інститут ЗНУ як місце, в якому я отримаю таку важливу для мене освіту. А щодо вибору спеціальності саме управлінця, то про неї задумувалася неодноразово ще до того, як обрала виш.
- Які Ваші подальші професійні плани?
- У мене ще чотири роки контракту, за яким я обіймаю посаду директорки школи, а далі… усе може бути. Плани є, але спочатку має бути День Перемоги, бо, на превеликий жаль, війна внесла багато корективів.
- Які Ваші захоплення? Як Ви проводите свій вільний час?
- Люблю подорожувати, це мене надихає. Вільного часу мало, бо в керівництва із цим проблеми. (Усміхається). Але коли він є, сідаю в машину та їду. Люблю читати. Подобається малювати (картини за номерами), бо інакше не вмію. Із цього і черпаю натхнення.
- Що б Ви хотіли побажати сьогоднішнім студентам/кам і випускникам/ицям шкіл?
- Багато читати, працювати над собою, здобувати знання та постійно розвиватися. А тим, хто обирає майбутню професію, – йти за покликом серця, вірити в себе. Не боятися зробити перший крок. І пам’ятати, що не завжди доречно те, що суспільство або життєві обставини нам нав’язують. Із часом людина однаково обере те, що їй до душі. Для кожного з вас це повинен бути власний вибір. Саме те, чого хочете ви і ким себе бачите в майбутньому.
А ще, висловлюю вдячність викладачам/кам інженерного навчально-наукового інституту ім. Ю.М. Потебні, які, незважаючи на реалії сьогодення, сумлінно та якісно виконують свою роботу.
Інженерний навчально-науковий інститут ім. Ю.М. Потебні
Для довідки
У Запорізькому національному університеті за ініціативи відділу доуніверситетської підготовки, профорієнтації та працевлаштування від 2020 року реалізують творчий проєкт «Історії успіху випускників ЗНУ». Утілюють його в життя факультети, інженерний навчально-науковий інститут ЗНУ ім. Ю.М. Потебні. Активно долучається до роботи й факультет журналістики, пресслужба вишу. Вони створюють матеріали про успішну професійну кар’єру наших випускників/випускниць. Факультети університету та інженерний інститут допомагають налагодити зв'язок із випускниками/випускницями факультетів різних років. Долучитися до цієї ініціативи можуть усі охочі випускники/випускниці Запорізького національного університету та інженерного інституту ЗНУ (колишня Запорізька державна інженерна академія та Запорізький індустріальний інститут), котрі бажають поділитись із майбутніми молодими фахівцями/фахівчинями таємницями професійного становлення, допомогти їм працевлаштуватись, на власному прикладі продемонструвати, як реалізувати себе в професії, тощо. Для цього треба надіслати матеріали чи контакти відповідної особи на пошту:
Слідкувати за проєктом «Історії успіху випускників ЗНУ» можна за лінком:
Сьогодні архів проєкту – це вже більш ніж 300 історій успіхів талановитих випускників/випускниць Запорізького національного університету!
Слідкуйте за подіями вишу також на соцмережевих сторінках пресслужби ЗНУ:
https://www.facebook.com/pressluzhbaZNU
https://www.instagram.com/pressluzhbaznu/