Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Під Бахмутом загинув випускник кафедри видавничої справи та редагування ЗНУ Тарас Воротний

Під Бахмутом загинув випускник кафедри видавничої справи та редагування ЗНУ Тарас Воротний

Під Бахмутом загинув випускник кафедри видавничої справи та редагування ЗНУ Тарас Воротний
05.02.2023 09:14 Все Головні новини Факультети Журналістики

Факультет журналістики приголомшила страшна звістка – смерть під Бахмутом Тараса Воротного. Випускник кафедри видавничої справи та редагування завжди відрізнявся чіткою проукраїнською позицією та принциповістю. Сказати, що Тарас любив Україну, - нічого не сказати. Він був кращим її сином, бездоганно знав історію, мову, культуру та своєю українськістю запалював інших.

 

Про його перебування на передовій дізналися вже після… Як з’ясувалося, Тарас прийшов у військкомат сам і вимагав мобілізації, «а потім сердився, що хочуть діловодом зробити, а не дати воювати по-справжньому» (зі сторінки в YouYube партії «Демократична Сокира»).

Скромний, розумний, з відмінним почуттям гумору, він завжди ніби осторонь спостерігав за марнотами цього метушливого світу. Здавалося, він знає про життя значно більше, аніж однолітки та викладачі.

Хлопець не любив публічності, хоча завжди був у центрі уваги. Сьогодні, мабуть, обурювався би, що Facebook-стрічка наповнена його світлинами, словами шани та вдячності: «Дякую за посмішки, книжки, фестивалі, мільйон цитат і жартів, за Україну. Сумуватиму» (Олександра Гречка), «Пам'ятатиму тебе таким бадьорим та веселим, Taras Vorotny. Спочивай з миром, друже!» (Леся Клевець), «Дякую тобі за всяке хороше та різне, і головне - за твій подвиг. Колись у 2012 на фестивалі «Республіка» ми сиділи біля наметів і він спитав: «Як ти думаєш, Пашко, якою буде Україна?». Якщо переживу війну, розповім все, коли побачимось в інших місцях. І вип'ємо мак-каву, як тоді, під час прогуляних пар» (Павло Шустряков). Однопартійці з «Демократичної Сокири» написали, що кожен носить частинку Тараса з собою, «прапор, плакат, листівка, шеврон, футболка, наші пости в усіх соцмережах – ми й не знаємо, чи був хоч один проєкт без тебе» (https://www.youtube.com/@DemokratychnaSokyra/community).

Дякуємо тобі, Тарасе! Спочивай з миром та прощавай... А нам усім залиши свою ненависть до цього диявольського рашизму. І знай, все не дарма. Наша перемога буде передовсім завдячуючи тобі та таким героям, як ти!

 

Наталія Тяпкіна, кафедра видавничої справи та редагування