Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / В університетській бібліотеці пройшли практичні заняття для студентства спеціальності «Інформаційна, бібліотечна та архівна справа»

В університетській бібліотеці пройшли практичні заняття для студентства спеціальності «Інформаційна, бібліотечна та архівна справа»

В університетській бібліотеці пройшли практичні заняття для студентства спеціальності «Інформаційна, бібліотечна та архівна справа»
06.02.2023 08:54 Все Головні новини Факультети Журналістики Відділ доуніверситетської підготовки, профорієнтації та працевлаштування ZNU Zaporizhzhia National University ЗНУ Запорізький національний університет наукова бібліотека факультет журналістики відділ доуніверситетської підготовки профорієнтація працевлаштування освітній процес практичне заняття

Щороку наукова бібліотека Запорізького національного університету (ZNU, Zaporizhzhia National University) стає майданчиком для практичних занять студентів і студенток спеціальностей, пов’язаних із різноманітними складниками інформаційної діяльності.

 

Третього лютого на платформі Zoom пройшло практичне заняття «Аналітико-синтетичне опрацювання документної інформації» 2 курсу спеціальності «Інформаційна, бібліотечна та архівна справа» факультету журналістики. Керівниця практики – кандидатка філологічних наук, доцентка Тетяна Іванюха. Також на заході була присутня кандидатка філологічних наук, доцентка Кристина Пирогова (кафедра соціальних комунікацій та інформаційної діяльності ЗНУ). До заняття долучилося і студентство Мелітопольського фахового коледжу культури та мистецтв. Інформацію про особливості вступу до ЗНУ у 2023 році подала начальниця відділу доуніверситетської підготовки та працевлаштування Галина Микитів.

Присутнім запропонували відеопрезентацію сучасної бібліотеки університету. Відкрила заняття директорка наукової бібліотеки Ніна Чала. Вона підкреслила, що більшість технологічних бібліотечних процесів базуються на аналітико-синтетичній обробці документів, і саме вона дає змогу створювати різноманітні інформаційні продукти – від списків літератури для вивчення дисципліни до потужної бази «Електронний каталог». На сайті наукової бібліотеки продемонстрували два відкриті формати Електронного каталогу: онлайн і мобільний додаток «LibClient». Процеси аналітико-синтетичної обробки, що задіяні для створення бібліографічного опису нової книги, продемонструвала в режимі реального часу на базі програмного забезпечення «УФД/Бібліотека» завідувачка відділу наукової обробки документів Катерина Гладких.

Не оминули під час заняття студенти й студентки і питання: «Що сьогодні відбувається в бібліотеці, враховуючи реалії воєнного часу?». Вони дізналися, що колектив щодня працює над наданням різноманітних послуг у дистанційному форматі – від довідки про наявність тієї чи тієї книги до надсилання електронною поштою сканкопії розділу книги або статті, що потрібні здобувачу або здобувачці освіти. Працює над нарощуванням відкритого електронного контенту, відповідно до освітніх програм для здобувачів/ок вищої освіти всіх рівнів і науково-педагогічних працівників/ць ЗНУ. Задіявши технології штрихового кодування, ретроспективного обліку книжкового фонду, колектив створює відкритий доступ до всіх бібліотечних ресурсів і можливість обслуговування користувачів/ок без «паперових» форм. Зустріч була насичена, цікава та з непохитною вірою про освітній процес як в аудиторіях, так і в залах наукової бібліотеки ЗНУ!

 

Наукова бібліотека

 

Слідкуйте за подіями вишу також на соцмережевих сторінках пресслужби ЗНУ:

https://www.facebook.com/pressluzhbaZNU

https://www.instagram.com/pressluzhbaznu/

https://t.me/pressluzhbaZNU

 

 

Схожі новини