Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Представниці ЗНУ беруть участь у майстер-класах із підвищення кваліфікації

Представниці ЗНУ беруть участь у майстер-класах із підвищення кваліфікації

Представниці ЗНУ беруть участь у майстер-класах із підвищення кваліфікації
07.02.2023 10:42 Все Головні новини Факультети Журналістики Філологічний ZNU Zaporizhzhia National University ЗНУ Запорізький національний університет факультет журналістики філологічний факультет майстер-клас Підвищення кваліфікації

Шостого лютого в Запорізькому центрі журналістської солідарності Національної спілки журналістів України відбувся майстер-клас із серії «Українські фіксери: локальний контекст і глобальні виклики». У ньому взяли участь декан філологічного факультету Ірина Бондаренко, доцентка кафедри журналістики Олена Усманова, а також студентки Запорізького національного університету (ZNU, Zaporizhzhia National University).

 

Мета заходу – підготовка фіксерів, які допомагатимуть іноземним журналістам/кам, котрі висвітлюють війну в Україні. Спікером майстер-класу став Орест Семотюк – експерт львівської експертної групи «Pylyp Orlyk Institute for Democracy», MAXQDA Trainer, кандидат політичних наук, докторант кафедри нових медіа Львівський національний університет імені Івана Франка.

Під час тренінгу його учасники/ці дізналися про те, хто такі фіксери, про їхні основні завдання, якими є взаємини «журналіст/ка-фіксер/ка». Їм розповіли також, як працювати з джерелами й інформаторами/ками. Також говорили про безпеку та етику в роботі фіксерів/ок. Йшлося про перебування в зоні бойових дій. Обговорили, як писати про «чутливі» теми? Розглянули формування контенту, зокрема, чи обов’язкова драматичність? Не оминули питання професійного «занурення в травму» та обговорили, як мінімізувати його наслідки? Серед висвітлених тем була й така: «різниця у політичних/ідеологічних уподобаннях журналіста/ки й фіксера/ки: добре чи погано?» Присутні на майстер-класі отримають сертифікати за участь і виконання завдань. Вони подякували організаторам/кам за цікавий захід і плідну дискусію.

 

Слідкуйте за подіями вишу також на соцмережевих сторінках пресслужби ЗНУ:

https://www.facebook.com/pressluzhbaZNU

https://www.instagram.com/pressluzhbaznu/

https://t.me/pressluzhbaZNU

 

 

 

Схожі новини