Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / У ЗНУ відбувся четвертий день Зимового вікенду економічного факультету «Я в курсі професійного майбутнього»

У ЗНУ відбувся четвертий день Зимового вікенду економічного факультету «Я в курсі професійного майбутнього»

У ЗНУ відбувся четвертий день Зимового вікенду економічного факультету  «Я в курсі професійного майбутнього»
09.02.2023 11:36 Все Головні новини Факультети Економічний Відділ доуніверситетської підготовки, профорієнтації та працевлаштування ZNU Zaporizhzhia National University ЗНУ Запорізький національний університет економічний факультет відділ доуніверситетської підготовки профорієнтація працевлаштування зимовий вікенд заклади загальної середньої освіти

П’ятого лютого року робота Зимового вікенду економічного факультету ЗНУ (ZNU, Zaporizhzhia National University) «Я в курсі професійного майбутнього» розпочалася з представлення кафедри міжнародної економіки, природних ресурсів та економіки міжнародного туризму: «Я в курсі: міжнародна економіка – це престижно!».

 

Із вітальним словом перед слухачами виступили декан економічного факультету д.е.н., професорка Алла Череп, яка підкреслила актуальність та  важливість ОП «Міжнародна економіка» та ОП «Економіка та управління ринком землі» для відновлення української економіки й налагодження міжнародних зв’язківі з іноземними партнерами.

Захід продовжився виступом завідувача кафедри д.е.н., професора Дмитра Бабміндри та д.е.н., професорки кафедри Анни Переверзєвої. Вони навели аргументи щодо перспективності професії економіста/ки-міжнародника/ці й економіста/ки на ринку землі, підкресливши, що людські та земельні ресурси формують потужний потенціал для розвитку. Учасники й учасниці мали можливість познайомитися з перевагами ОП «Міжнародна економіка» та ОП «Економіка та управління ринком землі», заглибитися в особливості життя студентів/ок, дізнатися про міжнародну проєкту діяльність, успіхи та досягнення здобувачів/ок і викладачів/ок, що підтверджує конкурентноспроможність випускників/ць зазначених освітніх програм на національному та світових ринках праці. Анна Переверзєва акцентувала увагу на міжнародній проєктній діяльності кафедри. На сьогодні кафедрі реалізується два міжнародні проєкти за програмою «Erasmus+» «Європейські практики соціального підприємництва: сталість, креативність та інклюзія / EUROSECRET» і «Диверсифікація сільського туризму через збалансованість та креативність: поширення європейського досвіду в Україні / DIRUT».

К.е.н., доцентка Наталя Дугієнко прочитала лекцію на тему: «Лідерство в міжнародному бізнесі». Під час заняття учасники й учасниці обговорили сутність поняття «лідерство», проаналізували якості на риси характеру, якими мають володіли видатні лідери/ки, активно долучитись до визначення переліку вмінь, без яких лідеру/ці в міжнародному бізнесі не обійтися. Учні та учениці із цікавістю проходили тестування, щоб дізнатись, чи володіють вони якостями лідера, зокрема, навичками спілкування, вмінням слухати, здатністю працювати в команді, вмінням вирішувати проблеми та нести відповідальність, здатністю до самонавчання. Присутні також дізналися про історії успіху відомих бізнесменів/ок, лідерів/ок у міжнародному бізнесі.

Також слухачам і слухачкам представлено коротку презентацію про можливості навчання студенті/ок ОП «Міжнародна економіка» за програмою «Erasmus+», які відкриваються завдяки реалізації міжнародного проєкту «Диверсифікація сільського туризму через збалансованість та креативність: поширення європейського досвіду в Україні / DIRUT», академічна координатора якого – к.е.н., доцентка кафедри міжнародної економіки, природних ресурсів та економіки міжнародного туризму Наталя Венгерська.

Продовженням заходу став воркшоп «Створюємо модель власного бізнесу» під керівництвом доцентки Наталі Венгерської, яка адаптувала семінар-тренінг «DIRUT Erasmus+» для школярів і школярок 9-11 класів. Воркшоп складався з двох частин: теоретичної та практичної. Спочатку пані Наталя розповіла слухачам і слухачкам школи про взаємозв’язки між концепціями сталого розвитку, креативної економіки та сільського туризму. Також присутні дізналися про особливості нового сільського середовища як необхідної умови формування креативної сільської економіки в країнах ЄС. Вони розглянули успішні практики креативного сільського туризму, основні відмінності між креативним та культурним туризмом, особливості портрету та потреби «креативного туриста». Наступним етапом стало ознайомлення із сегментами бізнес-моделі «Canvas» і детальне опрацювання їх на прикладі європейських агросадиб та українських креативних туристичних локацій. На основі цього матеріалу слухачі та слухачки перейшли до практичної частини семінару-тренінгу, на якому їм надали шаблони бізнес-моделі «Canvas» і запропонували створити власну бізнес-ідею щодо сільського креативного туризму. Формування бізнес-моделі реалізували через рольову гру «Як я можу допомогти розвивати туризм у моїй громаді».

Після перерви слухачі та слухачки школи долучилися до семінару-тренінгу «Як культура впливає на переговори в міжнародному бізнесі?». Зокрема, тренерка разом зі школярами обговорювали та розробляли стратегію ведення переговорів з представниками країн Перської затоки. Об’єктом переговорів стало відкриття українського ресторану фаст-фуду в Саудівській Аравії. Також присутні розробили елементи поступок у переговорному процесі. Завершенням роботи секції стала лекція-презентація «Екологічна безпека земельних ресурсів», яку представила старший викладач кафедри Ірина Слободяник. Вона акцентувала увагу на важливості вивчення ресурсного складника як рушія еколого-економічного розвитку. Активна участь слухачів і слухачок у заходах свідчить про зацікавленість питаннями міжнародної економіки й економіки та управління ринком землі, що є локомотивами розвитку в умовах післявоєнного відновлення та відродження національної економіки.

 

Слідкуйте за подіями вишу також на соцмережевих сторінках пресслужби ЗНУ:

https://www.facebook.com/pressluzhbaZNU

https://www.instagram.com/pressluzhbaznu/

https://t.me/pressluzhbaZNU

 

 

 

Схожі новини