Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Колектив інженерного навчально-наукового інституту ім. Ю.М. Потебні вітає з ювілеєм доцента кафедри електроніки, інформаційних систем та програмного забезпечення Василя Попівщого

Днями 75-річний ювілей святкував доцент кафедри електроніки, інформаційних систем та програмного забезпечення інженерного навчально-наукового інституту ім. Ю.М. Потебні ЗНУ (ZNU, Zaporizhzhia National University) Василь Попівщий.

Ще маленьким хлопчиком пан Василь жваво цікавився таємницями всесвіту і з головою поринав у книжкові світи, а під час навчання в школі його зацікавленість світом тільки зростала. Проте найбільше його захоплювали точні науки, тож, закінчивши у 1966 р. Бердянську середню школу із золотою медаллю, Василь Іванович вступив на факультет обчислювальної техніки Харківського інституту радіоелектроніки. Жага до знань і наполегливість, які притаманні ювіляру, допомогли йому отримати диплом із відзнакою та кваліфікацію інженера-математика за спеціальністю «Електронні обчислювальні машини».

Відтоді Василь Іванович розпочав свій шлях науковця, вступивши до аспірантури Харківського державного науково-дослідного інституту метрології. У результаті він захистив кандидатську дисертацію й отримав науковий ступень кандидата фізико-математичних наук. Під час навчання в аспірантурі шановний ювіляр працював молодшим науковим співробітником цього інституту, а з 1975 по 1978 рр. – молодшим науковим співробітником відділу прикладної математики і обчислювальних методів Інституту проблем машинобудування АН УРСР у м. Харків. Там він брав участь у розробці генератора програм «Поле» для розрахунку полів різної фізичної природи.

Надалі життя Василя Івановича пов’язане з інженерним навчально-науковим інститутом ім. Ю.М. Потебні, який став для нього другою домівкою. Свій трудовий шлях тут він розпочав із посади асистента, а потім – доцента кафедри вищої математики Запорізького індустріального інституту, як тоді називався цей виш. Згодом талановитий науковець і викладач став доцентом кафедри обчислювальної і прикладної математики,  тут він й отримав у 1982 р. вчене звання доцента. Подальші п’ятнадцять років Василь Попівщий обіймав посаду доцента кафедри програмного забезпечення автоматизованих систем Запорізької державної інженерної академії. Завдяки його зусиллям, постійному прагненню дізнаватися про найновіші тенденції у програмуванні та передавати молоді свої знання, в Україні та в світі працюють сотні талановитих та грамотних програмістів і програмісток – його колишніх студентів і студенток.

На сьогодні Василь Іванович обіймає посаду доцента кафедри електроніки, інформаційних систем та програмного забезпечення інженерного навчально-наукового інституту ім. Ю.М. Потебні ЗНУ і, як і раніше, присвячує себе підготовці молодих фахівців/фахівчинь і науковій роботі. Ювіляр – автор понад 30 наукових праць, більш ніж 20 науково-методичних публікацій. Під його керівництвом чимало магістрів/ок підготували та захистили кваліфікаційні роботи. За свої професійні досягнення Василь Попівщий неодноразово відзначений почесними грамотами та подяками ЗДІА, а також отримав грамоту Запорізької обласної державної адміністрації. Присвячуючи себе науковій та викладацькій роботі, ювіляр ніколи не забував і про свою велику родину: кохану дружину, дітей та онуків. Разом із рідними він відкрив для себе цілий світ, мандруючи від сходу до заходу, від півночі до півдня.

Шановний Василю Івановичу! Колектив інженерного навчально-наукового інституту ім. Ю.М. Потебні щиро вітає Вас із ювілеєм та бажає мирного неба, міцного здоров’я і щастя! Бажаємо, щоб Ви завжди відчували вдячність студентів і студенток, підтримку рідних, друзів та колег, які надихатимуть Вас на нові звершення!

Інженерний навчально-науковий інститут ім. Ю.М. Потебні

Слідкуйте за подіями вишу також на соцмережевих сторінках пресслужби ЗНУ: