Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / У рамках Зимового вікенду на економічному факультеті відбулося засідання секції «Економічна кібернетика – це круто!»

У рамках Зимового вікенду на економічному факультеті відбулося засідання секції «Економічна кібернетика – це круто!»

У рамках Зимового вікенду на економічному факультеті відбулося засідання секції «Економічна кібернетика – це круто!»
13.02.2023 14:22 Все Головні новини Факультети Економічний Відділ доуніверситетської підготовки, профорієнтації та працевлаштування ZNU Zaporizhzhia National University ЗНУ Запорізький національний університет економічний факультет кафедра економічної кібернетики відділ доуніверситетської підготовки профорієнтація працевлаштування зимовий вікенд вступна кампанія-2023

Одинадцятого лютого 2023 року тривав п’ятий день роботи Зимового вікенду економічного факультету Запорізького національного університету (ZNU, Zaporizhzhia National University) «Я в курсі професійного майбутнього» для середньої та старшої школи. Цей день пройшов під гаслом: «Я в курсі: економічна кібернетика – це круто!», а проводила його кафедра економічної кібернетики ЗНУ.

 

У вітальному слові декан економічного факультету д.е.н., професорка Алла Череп підкреслила актуальність і важливість ОП «Економічна кібернетика» в сучасних умовах стрімкого розвитку цифрової економіки та широкого впровадження автоматизованих систем в управління бізнесом. Із сучасним і майбутнім економічної кібернетики ознайомила завідувачка кафедри економічної кібернетики, д.е.н., професорка Наталія Максишко. За час зустрічі дізналися про місце та перспективи випускників/ць у суспільному житті, про переваги навчання на освітній програмі «Економічна кібернетика» в Запорізькому національному університеті. Сучасність, універсальність і престижність навчання за цією освітньою програмою підтверджується різноманіттям можливостей для працевлаштування з економічної кібернетики. Це – в ІТ-галузі (адміністратори/ки інформаційних систем і баз даних, СЕО-спеціалісти/ки, менеджери/ки з продажів ІТ-продуктів), аналітики/ні, розробники/ці прикладних програм (web-розробники/ці, програмне забезпечення ERP-систем), галузь прийняття управлінських рішень тощо. Саме поєднання знань щодо сучасних інформаційних технологій, моделювання та економіки робить випускників/ць кафедри по-справжньому універсальними в економічній галузі: є можливість працювати на підприємствах будь-яких галузей народного господарства, приватного бізнесу та державних структур. Це забезпечує конкурентноздатність на ринку праці регіону, країни та світу.

На кафедрі економічної кібернетики надають як теоретичні знання, так і практичні навички розв’язання реальних економічних задач. Зокрема, одна з форм практичного навчання – ділова гра «Конкурс проектів автоматизації бізнес-процесів в економіці», яка проводиться вже понад десяти років поспіль. Участь у ній дає змогу набути фахові компетентності та здатність працювати в команді, що дозволяє легко адаптуватися до потреб сучасного ринку праці та отримати перспективну роботу з гідною оплатою.

Вікенд продовжився інтерактивною лекцією д.ф.-м.н., професора Ігоря Козіна «Методи штучного інтелекту в складних задачах сучасної економіки». Під час заняття обговорили застосування сучасних методів розв’язання таких задач, як: «задача комівояжера», задача складання розкладів, задачі розкрою, пакування та ін. Складність задач за умови великих обсягів вхідних даних дозволяє подолати застосування, зокрема, генетичних алгоритмів. Особливу зацікавленість викликали мурашині алгоритми, а також інші природні алгоритми. Після перерви «Мандри по світу економічної кібернетики» провів к.е.н., доцент Сергій Чеверда. Він розвінчав низку міфів, які виникли навколо освітньої програми. Наприклад, про те, що випускники/ці ОП «Економічна кібернетика» не можуть працювати в ІТ-галузі. Випускники та випускниці успішно виконують завдання щодо створення сучасних сайтів і просування їх у пошуковій видачі, тестування і супроводу програмного забезпечення та розробки нового, запровадження проєктів у галузі інформатизації тощо. Також він звернув увагу на те, що ОП «Економічна кібернетика» готує висококваліфікованих фахівців/чинь європейського та світового рівня, оскільки бізнес-аналітика й економетрія – актуальні для будь-якої компанії.

Кафедра економічної кібернетики (к.е.н., доцент Дмитро Очеретін, к.е.н., доцентка Олена Макаренко та к.е.н., доцентка Віта Лось) провела інтерактивний тренінг «Бізнес-аналітик». Йшлося про основні навички, які необхідні в бізнес-аналітиці: вміння працювати в команді, тайм-менеджмент, комунікабельність і ведення перемовин. Також звернули увагу на основні сучасні тренди для бізнес-аналітики: вміння моделювати бізнес-процеси, володіння методологіями розробки (Agile, Kanban, Scrum), навички аналізу даних за допомогою інформаційних систем (Power BI, Qlick Sense та інші), вміння працювати зі штучним інтелектом і машинним навчанням, участь у колабораціях і трансформації бізнесу, володіння навичками кібербезпеки. Школярство виконало різноманітні завдання, а це – розв’язання ребусів, складання слів, розгадування шифрів тощо. Вони активно та завзято демонстрували свої економічні знання та здібності. Тренінг супроводжувався відеопрезентацією з цікавими завданнями. За його результатами всі отримали сертифікати про участь.

Крім того, важливим заходом був і вебінар «Data Scientist – професія сучасності та майбутнього, або Застосування інтелектуальних технологій в економіці», який провів к.е.н., доцент Сергій Іванов. Тут ознайомилися з поняттями «предикативна аналітика», «машинне навчання», «інтелектуальні технології» та інші. Розглянули спільні риси та відмінності такої роботи з даними, як бізнес-аналітика, інженерія баз даних і Data Scientist. Особливу увагу приділили видобутку даних, їхній підготовці, пошуковому аналізу та моделюванню даних, візуалізації та комунікації. Підтвердженням того, що день кафедри економічної кібернетики на Зимовому вікенді економічного факультету-2023 пройшов цікаво та корисно, стали отримані сертифікати, позитивні відгуки та побажання щодо подальших зустрічей, а від кафедри – запрошення від Наталії Максишко всіх присутніх до вступу на ОП «Економічна кібернетика».

 

Очеретін Д.В.,

доцент кафедри економічної кібернетики

 

Слідкуйте за подіями вишу також на соцмережевих сторінках пресслужби ЗНУ:

https://www.facebook.com/pressluzhbaZNU

https://www.instagram.com/pressluzhbaznu/

https://t.me/pressluzhbaZNU

 

Схожі новини