Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / На історичному факультеті провели науково-методичний семінар із питань підготовки учнівства до предметних олімпіад

На історичному факультеті провели науково-методичний семінар із питань підготовки учнівства до предметних олімпіад

На історичному факультеті провели науково-методичний семінар із питань підготовки учнівства до предметних олімпіад
23.02.2023 14:21 Все Головні новини Факультети Історії та міжнародних відносин Відділ доуніверситетської підготовки, профорієнтації та працевлаштування ZNU Zaporizhzhia National University ЗНУ Запорізький національний університет історичний факультет відділ доуніверситетської підготовки профорієнтація працевлаштування заклади загальної середньої освіти методично-науковий семінар учнівські предм

Двадцять другого лютого у Запорізькому національному університеті (ZNU, Zaporizhzhia National University) розпочалася низка науково-методичних семінарів для педагогічного складу закладів загальної середньої та професійної (професійно-технічної) освіти міста й області з підготовки учнівства до участі в предметних олімпіадах. Перший такий вебінар відбувся на базі історичного факультету, його учасниками/цями стали близько 80 осіб. Модераторка заходу – заступниця декана з профорієнтаційної роботи, доцентка Ірина Савченко.

 

На початку онлайн-зустрічі Ірина Савченко розповіла освітянам про просвітницьку ініціативу історичного факультету. На запрошення представників і представниць закладів загальної середньої освіти вчені вишу проводять пізнавальні онлайн-лекції для школярства на різноманітні теми. Доповідачка запросила присутніх приєднатися до реалізації цього проєкту й звертатися до історичного факультету щодо можливостей проведення таких лекцій. Заходи матимуть на меті не лише профорієнтаційну мету, а й сприятимуть розширенню світобачення учнівства, а також – його національно-патріотичному вихованню. Ця пропозиція неабияк зацікавила присутніх на заході, які виявили бажання долучитися до співпраці із закладом вищої освіти в цьому напрямку.

Виступ Ірини Володимирівни був присвячений організації та проведенню олімпіад з історії України та всесвітньої історії для 9-11 класів у сучасних умовах. Ірина Савченко зазначила, що на сьогодні існує три форми проведення таких олімпіад: дистанційна, змішана й очна. У ЗНУ цьогоріч, враховуючи військо-політичну обстановку в регіоні, вирішили провести предметні олімпіади винятково в дистанційному форматі за допомогою системи Moodle.

На сьогодні триває реєстрація на участь у цих олімпіадах: https://www.znu.edu.ua/cms/index.php?action=news/view_details&news_id=58663&lang=ukr&news_code=znu-zaproshu---shkolyariv-do-uchasti-v-predmetnikh-olimpiadakh

Спікерка ознайомила присутніх із технічними моментами організації олімпіади, зокрема, продемонструвала, як саме треба заповнити реєстраційну форму, як проходити тестування в системі Moodle, про його особливості, способи забезпечення академічної доброчесності тощо. Також вона зазначила, що всі отримають сертифікати, а призери й призерки – дипломи та призи. Крім того, участь, а тим більше перемога в предметній олімпіаді, стануть додатковим «плюсом» під час написання мотиваційного листа, необхідного для вступу до закладу вищої освіти:

Заступниця декана історичного факультету з навчальної роботи, доцентка Ірина Кривко у своїй презентації акцентувала увагу на методиці підготовки учнівства, розповіла про структуру завдань, навела їх приклади та ознайомила присутніх із системою оцінювання, показавши, із чого складаються 100 балів за відповіді на запитання, які максимально можна набрати. Вона розповіла про теми, яких стосуватимуться питання олімпіади, звернула увагу на моменти, котрі можуть викликати труднощі в старших класів під час підготовки до участі в олімпіаді. Пані Ірина навела низку порад, як краще допомогти молоді гарно підготуватись до олімпіади й упевнено почуватися під час вступу.

Наприкінці заходу директорка Наукової бібліотеки ЗНУ Ніна Чала розповіла про унікальний книжковий фонд університетської книгозбірні, який нараховує близько 1 млн 80 тисяч примірників книг і періодичних видань. Ніна Миколаївна відзначила важливість діяльності її колективу для забезпечення якості освітнього процесу в дистанційному форматі. Вона ознайомила присутніх з електронним каталогом і переліком наукових послуг, який можна отримати від колективу бібліотеки в режимі онлайн, розповіла, як отримати номер читацького квитка і зазначила, що на сьогодні послугами бібліотеки можуть скористатися не лише представники та представниці колективу ЗНУ, а й учнівство та інші освітяни освітяни. Присутні також познайомилися із сайтом Наукової бібліотеки ЗНУ: https://library.znu.edu.ua/

Наприкінці заходу його учасників й учасниць запросили заповнити гугл-форму, адже всі вони отримають сертифікати про підвищення кваліфікації. Вчителі й вчительки історії подякували організаторам й організаторкам заходу й виявили бажання й надалі співпрацювати з історичним факультетом ЗНУ.

Вероніка Агапова

 

Слідкуйте за подіями вишу також на соцмережевих сторінках пресслужби ЗНУ:

https://www.facebook.com/pressluzhbaZNU

https://www.instagram.com/pressluzhbaznu/

https://t.me/pressluzhbaZNU

 

 

 

Схожі новини