Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / В інженерному навчально-науковому інституті ім. Ю.М. Потебні відбулося свято «Tłusty czwartek»

В інженерному навчально-науковому інституті ім. Ю.М. Потебні відбулося свято «Tłusty czwartek»

В інженерному навчально-науковому інституті ім. Ю.М. Потебні відбулося свято «Tłusty czwartek»
24.02.2023 11:57 Все Головні новини Інженерний інститут ЗНУ ZNU Zaporizhzhia National University ЗНУ Запорізький національний університет інженерний навчально-науковий інститут Польсько-українське товариство культурно-освітнє Донбасу Товариство польської культури дозвілля свято

Днями в читальній залі інженерного навчально-наукового інституту ім. Ю.М. Потебні ЗНУ лунали музика та веселий сміх – саме те, чого сьогодні дуже не вистачає людям. А подарували радість гостям заходу «Tłusty czwartek» Товариство польської культури ім. Св. Іоанна Павла ІІ (керівниця – Ірина Штирова) та Польсько-українське товариство культурно-освітнє Донбасу.

 

Метою проведення свята стало ознайомлення учасників/ць із традиціями Королівства Польща і, зокрема, з улюбленим святом Польщі «Tłusty czwartek». Гостями заходу стали члени й членкині Союзу поляків Запоріжжя «Полонія», польського товариства «Радощь», грецького товариства «Геліос», Клубу польської культури Запорізької обласної універсальної наукової бібліотеки, а також – керівник волонтерської організації «Шведські борці в Україні за демократію та свободу» Кшиштоф Радецький.

Це було вже не перше свято, яке проводилося для цих товариств. За традицією, воно розпочалося з розповіді про святкування Масного четверга в Польщі та Європі. Зокрема, гості дізналися, що дата цього свята залежить від дати святкування Великодня. Tłusty czwartek символізує завершення періоду зимових забав, який розпочинається в Польщі 6 січня в свято Трьох царів. Як кожне свято, воно не обходиться без смаколиків. А найпопулярнішими є– пампухи, млинці та хрустики. Тож і в ІННІ святкування Масного четверга не обійшлося без ласощів, якими стали дуже смачні пампухи. У залі лунали польські пісні, учасники свята читали зворушливі та веселі вірші. «Та які ж веселощі без змагань?» – вирішили організатори й організаторки свята та підготували чимало захопливих ігор, учасниками/цями яких з однаковим завзяттям ставали як діти, так і дорослі різного віку. І, звичайно, на переможців чекали призи, та навіть ті, хто не вигравав, не лишалися без подарунків.

Був на святі й загальний улюбленець, ним став дружелюбний пес Дізель, який залюбки грався та фотографувався з дітьми. Дуже цікавими виявилися й представлені Центром національних культур видання польською та українською мовами, присвячені польській кухні. А безумовною прикрасою свята став виступ талановитої скрипачки, учениці Запорізької середньої школи № 100 Софійки Мельнікової. Свято завершилося, проте знайомство мешканців/ок нашого міста з історією та культурою Польщі триває, і незабаром майбутні заходи принесуть нові позитивні емоції, які подарують Товариство польської культури ім. Св. Іоанна Павла ІІ та інші просвітницькі організації.

 

Інженерний навчально-науковий інститут ім. Ю.М. Потебні

 

Слідкуйте за подіями вишу також на соцмережевих сторінках пресслужби ЗНУ:

https://www.facebook.com/pressluzhbaZNU

https://www.instagram.com/pressluzhbaznu/

https://t.me/pressluzhbaZNU

 

Схожі новини