
Двадцять четвертого лютого в Запорізькому Центрі журналістської солідарності відбувся важливий захід. Серед його учасників й учасниць було студентство факультету журналістики, а також – викладачі й викладачки ЗНУ (ZNU, Zaporizhzhia National University). Організатори й організаторки зустрічі, приуроченої до річниці повномасштабного військового вторгнення військ російської федерації на територію України, мали на меті висвітлили роботу засобів масової інформації у важкий для українців/ок час.
До цієї події приєдналися голова Національної спілки журналістів України Сергій Томіленко та перша секретарка НСЖУ Ліна Кущ. Крім того, представники/ці Центрів журналістської солідарності з усієї країни також приєдналися до конференції за допомогою Zoom. Вони обговорили важливі події минулого року, трагічні втрати й перемоги в боротьбі із ворогом українського народу, а також поділилися професійними досягненнями. Зокрема, відзначили, що Національна спілка журналістів України з перших днів війни надавали допомогу всім представникам/цям медіа, які опинилися в складній життєвій ситуації.
Під час заходу начальниця сектору зв’язку зі ЗМІ та роботи з громадськістю ГУ ДСНС України в Запорізькій області Юлія Баришева поспілкувалася зі студентами й студентками щодо правил безпеки, яких необхідно дотримуватись під час перебігу військових дій і деокупації. Також вона подарувала присутнім плакати із вказівками, щодо правильного поводження з мінами. Перед учасниками й учасницями виступив Богдан Василенко – журналіст, який після початку повномасштабного вторгнення пішов захищати наш край, наразі він – пресофіцер НГУ. Серед іншого, спікер згадав, як написання заміток в окопі допомогло йому пережити труднощі.
Своєю чергою, Валентин Терлецький презентував фільм із циклу «Ангели Перемоги». Він назвав свою роботу «меморіалом», мета якого –вшанувати пам'ять загиблих героїв. У фільмі йшлося про історію льотчика В'ячеслава Радіонова, який боронив небо України. Голова ГО «Запорізькі берегині», журналістка, волонтерка Олена Шевчук розповіла колегам про свою роботу в шпиталі. Також вона побажала студентам/кам факультету журналістики ЗНУ більше писати та ніколи не зупинятися на досягнутому, рухатись уперед.
Під час заходу студентству ЗНУ урочисто вручили сертифікати за участь у майстер-класі «Українські фіксери: локальний контекст і глобальні виклики». Захід відбувся 6 лютого, а запрошення на нього молоді надіслав Інститут демократії ім. Пилипа Орлика в партнерстві із Запорізьким Центром журналістської солідарності НСЖУ. Майстер-клас провів MAXQDA Trainer, кандидат політичних наук, докторант кафедри нових медіа ЛНУ Орест Семотюк. Він розповів про різні аспекти цієї професії й показав слухачам/кам перспективи фіксерства (здобування фактів, необхідних для створення медіапродуктів) в Україні. Студентство ЗНУ подякувало за цікаве й корисне навчання.
Крістіна Кулагіна,
факультет журналістики
Слідкуйте за подіями вишу також на соцмережевих сторінках пресслужби ЗНУ:
https://www.facebook.com/pressluzhbaZNU
https://www.instagram.com/pressluzhbaznu/