Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Колектив ЗНУ вітає з ювілеєм видатного вченого, професора Сергія Терна

Колектив ЗНУ вітає з ювілеєм видатного вченого, професора Сергія Терна

Колектив ЗНУ вітає з ювілеєм видатного вченого, професора Сергія Терна
06.03.2023 08:56 Все Головні новини Факультети Історії та міжнародних відносин ZNU Zaporizhzhia National University ЗНУ Запорізький національний університет факультет історії міжнародні відносини ювілей поздоровлення

Шостого березня виповнюється 50 років професору кафедри історії України факультету історії та міжнародних відносин ЗНУ (ZNU, Zaporizhzhia National University) Сергію Терну – визначному історику, талановитому методисту, відомому науковцю, чудовому наставнику та колезі.

 

Сергій Олександрович обіймав посаду викладача із 1995 року. Вже у 2003 році він стає доцентом кафедри історії України, а також - завідувачем нової лабораторії інтерактивних технологій навчання гуманітарних дисциплін, яку й сам заснував. Із 2017 року Сергій Терно створює навчально-наукову лабораторію модерної історії України та інноваційних технологій ЗНУ.

У 2003 році Сергій Олександрович успішно захищає кандидатську дисертацію на тему «Формування історичних понять в учнів 9-го класу загальноосвітньої школи». У 2015 році захистив уже докторську дисертацію на тему «Методика розвитку критичного мислення старшокласників у процесі навчання історії». На цьому Сергій Олександрович не зупинився й продовжив активно досліджувати теми, що пов’язані з теорією мислення та методикою навчання історії та суспільствознавчих дисциплін. Результатом багаторічної праці стала публікація понад 150 наукових і науково-методичних праць як в українських виданнях, так і в інших країнах. За кордоном були й стажування Сергія Олександровича: у 2004 році відбулося наукове стажування в Німеччині (Інститут із міжнародних досліджень підручника ім. Георга Еккерта), а у 2020 – в Ізраїлі (Меморіальний комплекс із дослідження Голокосту «Яд-Вашем»).

Окрім значних наукових здобутків, професійна діяльність Сергія Олександровича не обмежилася стінами рідного Запорізького національного університет. Так, історик долучився до важливого проєкту МОН України «Навчальні програми для 12-річної школи», понад п’ять років був заступником головного редактора науково-методичного журналу «Історія в школах України». У 2008 році Сергій Терно став експертом Програми співробітництва між ЄС і Радою Європи «Сприяння розвитку культури та прав людини та на Південному Кавказі». Неодноразово вчений долучався до керування науково-дослідними держбюджетними темами: 2006 р. – «Критичне мислення на уроках історії в загальноосвітній школі» та «Громадянська освіта – Україна», 2008 р. – «Тестування навчальних досягнень з історії та суспільствознавства», 2011 р. – «Тестові технології в суспільствознавчій освіті». Результатом багаторічної невтомної праці стали авторські методики та концепції розвитку критичного мислення, створення посібників для студентства (зокрема, «Громадянська освіта: теорія і методика навчання») та розробка теорії тестування й багаторівневих технологій контролю навчальних досягнень учнівства та студентства.

Значні професійні та наукові здобутки багаторічної плідної діяльності Сергія Олександровича неодноразово відзначені на найвищих рівнях. Так, у 2001 році Сергій Терно нагороджений Грамотою Національної академії наук України за наукову працю «Технологія формування історичних понять в учнів 9-го класу загальноосвітньої школи», у 2002 році йому присуджена Премія Національної академії наук України. У 2004 році Сергія Олександровича нагородили Почесною грамотою Міністерства освіти і науки України за активну участь у розробленні Державного стандарту базової та повної загальної середньої освіти.

Колектив університету щиро привітав шановного ювіляра з чудовим святом і побажав міцного здоров’я, сил і наснаги, терпіння та злагоди. Най віра та надія на краще завжди будуть із Вами, а любов і підтримка близьких зігрівала Ваше серце. Хай ніколи Вас не полишає оптимізм і почуття щастя і щоб кожен день дарував нові приємні приводи для щирої посмішки. Бажаємо, щоб Ваш запал і бажання створити освічену націю вільної сильної України додавали натхнення та енергії на нові звершення. Нехай подальша життєва дорога завжди веде Вас до омріяних вершин, а доля дарує повні щастям многії літа. Мирного неба та Перемоги!

 

Слідкуйте за подіями вишу також на соцмережевих сторінках пресслужби ЗНУ:

https://www.facebook.com/pressluzhbaZNU

https://www.instagram.com/pressluzhbaznu/

https://t.me/pressluzhbaZNU

 

Схожі новини