Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / У ЗНУ поздоровили з ювілеєм доцента кафедри всесвітньої історії та міжнародних відносин Сергія Білоножка

У ЗНУ поздоровили з ювілеєм доцента кафедри всесвітньої історії та міжнародних відносин Сергія Білоножка

У ЗНУ поздоровили з ювілеєм доцента кафедри всесвітньої історії та міжнародних відносин Сергія Білоножка
06.03.2023 09:45 Все Головні новини Факультети Історії та міжнародних відносин ZNU Zaporizhzhia National University ЗНУ Запорізький національний університет факультет історії міжнародні відносини ювілей поздоровлення

Шостого березня відзначає свій 60-річний ювілей доцент кафедри всесвітньої історії та міжнародних відносин ЗНУ (ZNU, Zaporizhzhia National University) Сергій Володимирович Білоножко. Понад 30 років він працює в Запорізькому національному університеті, з 1992 р. – на історичному факультеті (наразі факультеті історії та міжнародних відносин), де він пройшов шлях від асистента до старшого викладача, згодом доцента, відомого вченого, якого щиро поважають колеги та студентство.

 

Сергій Володимирович – випускник історичного факультету Дніпропетровського державного універсітету (1989 р.). У 1989–1992 рр. на базі цього ж закладу він навчався в аспірантурі на кафедрі всесвітньої історії ДДУ. У 1992 р. захистив кандидатську дисертацію на тему «Англо-французьке колоніальне суперництво та Семирічна війна 1756-1763 рр. у Північній Америці» під керівництвом д.і.н., професора Калашнікова В.М. Із 2002 по 2005 рр. Сергій Білоножко навчався в докторантурі ЗНУ.

Наукові інтереси ювіляра досить широкі: це – історія США та Канади, історія міжнародних відносин у XVIII-XXI ст., ключові аспекти нової історії країн Європи та Америки, політологічні дослідження. На сьогодні Сергій Володимирович – серед провідний вчений громадської організації «Запорізьке обласне товариство дослідників історії і культури Центральної та Східної Європи». Ювіляр також – автор понад 40 наукових і науково-популярних робіт, співавтором багатьох шкільних підручників із всесвітньої історії для 9 класу, що вийшли багатотисячними накладами. Окрім того, Сергій Володимирович як досвідчений педагог продовжує традиції кафедри всесвітної історії та міжнародних відносин ЗНУ, здійснюючи підготовку аспірантів/ок. Шановний науковець проводить системну роботу з навчання талановитої молоді шкільного віку Запорізького краю. Як висококваліфікований експерт доцент Сергій Білоножко роками входив до складу журі багатьох обласних, республіканських, міжнародних молодіжних конкурсів для школярства та студентства, був науковим консультантом шкільних олімпіад та секцій Малої Академії наук у Запорізькій області.

Серед позитивних якостей Сергія Володимировича студентство та колеги відзначають професіоналізм і високу кваліфікацію лектора, вимогливість і справедливість під час оцінювання знаннь, уважність і толерантність у спілкуванні тощо. Ювіляр – галантний чоловік, естет, ставний, жвавий, креативний, завжди ідеально одягнутий, із привітною усмішкою на обличчі. Про таких говорять: «Він – харизматична людина». У характері шановного іменинника дивовижно переплетені серйозність і почуття гумору, вимогливість до себе та тих, хто поруч, і тонке відчуття прекрасного. Окрім високих професійних якостей, Сергій Володимирович володіє також непересічними творчими талантами, зокрема музичними: він майстерно грає на баяні та гітарі. Колеги бажають шановному ювіляру козацького здоров'я, наснаги від життя та нових успіхів у професійній діяльності!

 

Слідкуйте за подіями вишу також на соцмережевих сторінках пресслужби ЗНУ:

https://www.facebook.com/pressluzhbaZNU

https://www.instagram.com/pressluzhbaznu/

https://t.me/pressluzhbaZNU

 

 

 

Схожі новини