Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Міжнародний день прав жінок-2023: «DigitALL: Інновації та технології для гендерної рівності»

Міжнародний день прав жінок-2023: «DigitALL: Інновації та технології для гендерної рівності»

Міжнародний день прав жінок-2023: «DigitALL: Інновації та технології для гендерної рівності»
08.03.2023 10:41 Все Головні новини ZNU Zaporizhzhia National University ЗНУ Запорізький національний університет привітання ректора свято Міжнародний день прав жінок

У Запорізькому національному університеті (ZNU, Zaporizhzhia National University) розповіли про те, як переосмислити цей день у часи війни та яке цьогорічне гасло обрали у світі з нагоди розвитку відповідного руху.

 

Варто відзначити, що тема Міжнародного жіночого дня 8 березня 2023 року «DigitALL: інновації та технології для гендерної рівності» відповідає пріоритетам майбутньої 67-ї сесії Комісії зі статусу жінок (CSW-67) «Інновації і технологічні зміни та освіта в епоху цифрових технологій для досягнення гендерної рівності та розширення прав і можливостей усіх жінок і дівчат».

Організація Об’єднаних Націй визнає вагомий внесок та шанує жінок і дівчат, які виступають за розвиток трансформаційних технологій і цифрової освіти. З нагоди Міжнародного жіночого дня – 2023 наразі у світі проводиться дослідження впливу цифрового гендерного розриву (відмінності у використанні жінками і чоловіками цифрових технологій) на економічну та соціальну нерівність. Відзначення 8 березня цьогоріч приверне увагу до важливості захисту прав жінок і дівчат у цифровому просторі та боротьби з гендерним насильством в Інтернеті та за допомогою інформаційних комп’ютерних технологій.

Залучення жінок та інших груп населення, які перебувають у вразливій ситуації, до технологій призводить до більш творчих рішень і має більший потенціал для інновацій, які задовольняють потреби жінок і сприяють гендерній рівності. Натомість їх виключеність з цих процесів тягне за собою величезні витрати: згідно зі звітом UN Women’s Gender Snapshot 2022, виключення жінок із цифрового світу зменшило валовий внутрішній продукт країн із низьким і середнім рівнем доходу на 1 трильйон доларів США за останнє десятиліття — втрати, які зростуть до 1,5 трильйона доларів до 2025 року, якщо нічого не заподіяти. Щоб змінити цю тенденцію, необхідно вирішити проблему онлайн-насильства, з якою, як показало дослідження в 51-й країні, особисто стикалися 38 % жінок.

Гендерно чутливий підхід до інновацій, технологій і цифрової освіти може підвищити обізнаність жінок і дівчат щодо їхніх прав і громадянської активності. Удосконалення цифрових технологій відкриває величезні можливості для вирішення проблем розвитку та гуманітарних проблем, а також для досягнення Цілей сталого розвитку до 2030 року. На жаль, можливості цифрової революції також становлять ризик увічнення існуючих моделей гендерної нерівності. Зростаюча нерівність стає дедалі очевиднішою в контексті цифрових навичок і доступу до технологій, при цьому жінки залишаються позаду в результаті цифрового гендерного розриву. Тому потреба в інклюзивних і трансформаційних технологіях і цифровій освіті має вирішальне значення для сталого майбутнього.

У 2023 році ініціатива «Марш Жінок» запустила медіакампанію «Незламні жінки України», щоб надати видимості їхньому внеску на фронті й у тилу та розвінчати пострадянські стереотипи. Гасло кампанії: «Жінка — це не «берегиня», жінка — це героїня».

Ректор ЗНУ Микола Фролов відзначив:

- Шановні викладачки, співробітниці, аспірантки та студентки Запорізького національного університету! Сьогодні – чудова нагода засвідчити глибоку повагу та висловити глибоку вдячність вам за невтомну натхненну працю, за вагомий внесок у розвиток Запорізького національного університету, становлення його як провідного закладу вищої освіти півдня України.
Важко переоцінити наукові, творчі, спортивні здобутки науково-педагогічних працівниць, співробітниць і студенток вишу. Ваші досягнення добре знані не лише в Запорізькій області, а й за її межами та на міжнародному рівні. На сьогодні, у важкий для нашої країни час, ви продовжуєте навчати й навчатися, провадити плідну наукову діяльність, активно займатися волонтерством, допомагаючи воїнам Збройних сил України, а також підтримуючи тих громадян і громадянок нашої держави, які через збройну агресію російської федерації опинилися в скрутних життєвих обставинах. Ми пишаємося всіма випускницями ЗНУ, які на сьогодні зі зброєю в руках боронять рідну землю, всіма волонтерками, які поєднують важливу роботу й навчання з невтомною допомогою своїй країні, дбають про її майбутнє й наближаючи перемогу. Дякуємо вам і бажаємо нових досягнень і здобутків, відчуття щастя від успішної реалізації всіх планів і задумів, щоденної радості під мирним переможним небом України.

 

Слідкуйте за подіями вишу також на соцмережевих сторінках пресслужби ЗНУ:

https://www.facebook.com/pressluzhbaZNU

https://www.instagram.com/pressluzhbaznu/

https://t.me/pressluzhbaZNU

 

Схожі новини