Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / У ЗНУ під час ректорату обговорили активну профорієнтаційну роботу: предметні олімпади та зустрічі з вчителями тривають

У ЗНУ під час ректорату обговорили активну профорієнтаційну роботу: предметні олімпади та зустрічі з вчителями тривають

У ЗНУ під час ректорату обговорили активну профорієнтаційну роботу: предметні олімпади та зустрічі з вчителями тривають
10.03.2023 13:22 Все Головні новини ZNU Zaporizhzhia National University ЗНУ Запорізький національний університет ректорат освітній процес наукова діяльність профорієнтаційна діяльність вступна кампанія-2023

Чергове засідання ректорату, яке днями відбулося в ЗНУ (ZNU, Zaporizhzhia National University) присвятили розгляду поточних питань діяльності університету.

 

Одним із головних завдань, якому приділили увагу присутні, стало проходження акредитацій. Про планові заходи, зокрема тренінги, які тривають у ЗНУ, розповів проректор з науково-педагогічної роботи Юрій Каганов. За час заходу обговорили підготовку проєктів для участі в програмах Еразмус+ (категорії: Жан Моне та КА2, розвиток потенціалу вищої освіти).

Ще одним важливим напрямком є підготовка правил прийому до ЗНУ у 2023 році. Ця робота активно триває. Щодо питань профорієнтації, якій на сьогодні приділяється значна увага колективами факультетів та інших структурних підрозділів, прозвітувала начальниця відділу доуніверситетської підготовки, профорієнтації та працевлаштування Галина Микитів. Серед них – низка предметних олімпіад, які саме зараз тривають в ЗНУ і для участі в яких на сьогодні зареєструвалися понад 750 учасників/ць. Уже відбулися олімпіади з предметів «Право» та «Історія України та Всесвітня історія».

Водночас відбуваються зустрічі з вчителями закладів загальної середньої освіти та семінари, на яких фахівці/ні університету приділяють увагу новаціям у викладанні предметів і специфіці вступної кампанії. Також здійснюється підготовка до проведення пробних тренінгів із Національного мультипредметного тестування на базі ЗНУ. Із усіх питань щодо вступу-2023 року можна звертатися до відділу доуніверситетської підготовки, профорієнтації та працевлаштування, приймальної комісії та деканатів факультетів.

Серед основних завдань на сьогодні – налагодження якісної комунікації зі студентством. Окрім іншого, проректор з науково-педагогічної та навчальної роботи Олександр Гура нагадав про практику повторного проходження навчальних курсів для тих, хто має тривалу академічну заборгованість. А ще, доповідач проінформував про роботу із затвердження переліку освітніх програм включно з новими пропозиціями, які представлять вступникам 2023 року.

Проректор з наукової роботи Геннадій Васильчук висловив подяку ІННІ ім. Ю.М. Потебні ЗНУ за виховання та підготовку студента Демида Євтушенка, якого нещодавно обрали головою Запорізької обласної студентської ради. Окрім цього, він звернув увагу присутніх на затверджені для ЗНУ наукові теми, які виконуватимуться за рахунок держбюджетного фінансування, а ще – відзначив позитивні результати нещодавно проведеної атестації аспірантів/ок і докторантів/ок, серед яких чимало науково-педагогічних працівників/ць ЗНУ.

Представники/ці адміністрації ЗНУ та відділу бухгалтерського обліку, фінансової та бюджетної звітності також висвітлили питання щодо збільшення обсягів державного фінансування бюджетної галузі діяльності університету. Нагадали представникам/цям структурних підрозділів і про роботу із боржниками/цями, які навчаються в ЗНУ на умовах контракту, серед них і ті, кого перевели на бюджет, проте вони не погасили поточну заборгованість за попередній період. Їхній борг перед університетом на сьогодні становить понад 26 млн грн – за 2 навчальний семестр, і ще 2,5 млн грн – за попередні період.

Перший проректор Олександр Бондар надав роз’яснення щодо здійснюваної на факультетах роботи із переведення здобувачів/ок вищої освіти – представників/ць окремих пільгових категорій – із контрактної форми навчання на державне забезпечення, яка триває згідно з Постановою Кабінету Міністрів України № 1224 від 28 жовтня 2022 р. «Про затвердження Порядку переведення на навчання за державним замовленням окремих категорій здобувачів фахової передвищої, вищої освіти, які зараховані до закладів фахової передвищої, вищої освіти до 2021 року включно на місця, що фінансуються за кошти фізичних та/або юридичних осіб».

У рамках діяльності центру післядипломної освіти затвердили програму з перепідготовки представників/ць ЗСУ, а його керівник Сергій Ільїн доповів про матеріальне забезпечення цього напрямку підготовки фахівців/инь. Із питань господарської діяльності прозвітував проректор з навчально-виробничої роботи та матеріально-технічного забезпечення Сергій Кушнір. Наразі відбуватиметься поступове відключення будівель від опалення, у зв’язку із завершенням зимового періоду та необхідністю економії коштів. У корпусах і студентських гуртожитках тривають заплановані ремонтні та відновлювальні роботи, які здійснюються, зокрема, за рахунок грантових і фондових коштів. Відбувається заміна лінолеумного покриття в гуртожитках, модернізація системи водопостачання та водовідведення, ремонти покрівлі дахів (гурт. №№ 3, 6, 7), відновлення скління тощо. Своєю чергою, проректор з науково-педагогічної роботи та технічної освіти Віктор Банах звітував з приводу досягнень представників ІННІ ім. Ю.М. Потебні та щодо заключення договорів про співробітництво із підприємствами області. Голова первинної профспілкової організації ЗНУ Борис Павловський розповів про поточні грошові виплати. Начальник відділу охорони праці Микола Олійник також нагадав підрозділам про необхідність проведення повторних інструктажів з охорони праці до кінця березня, і ще повідомив про заміну вогнегасників, що триває по університету. Також інші керівники\ці деяких відділів надали свої зауваження та рекомендації щодо здійснюваної планової роботи в університеті. Наразі триває підготовка до звіту щодо виконання рішень Вченої ради ЗНУ, який планують заслухати на березневому засіданні.

Наприкінці засідання ректорату Микола Фролов відзначив, що попри складні умови воєнного сьогодення, у яких працює університет, його колектив планово й ефективно виконує поставлені перед ним завдання завдяки своїй консолідованості. Він також подякував ЗСУ за оборону міста, завдяки чому представники й представниці освіти можуть здійснювати свою активну діяльність, а молодь продовжувати навчання у національних вишах.
Варто відзначити, що хвилиною мовчання вшанували на заході пам’ять мешканців м. Запоріжжя, загиблих внаслідок нічного обстрілу міста на початку березня.

Також на захід цього дня завітав голова Міжнародного Конгресу Українського козацтва, перший заступник голови Координаційної ради з питань козацтва Запорізької ОДА, головний редактор загальнодержавного альманаху «Українське патріотичне козацтво» Дмитро Сухінін, який вручив універсали-подяки представникам адміністрації ЗНУ – ректору Миколі Фролову та проректору з наукової роботи Геннадію Васильчуку. Цими грамотами відзначили сприяння у видавничій справі, що стосується історії Запорозького козацтва, та підтримку козацького руху опору в умовах сучасної війни проти російських окупантів. А ще гість подякував представникам університетської спільноти за виховання випускників – патріотів України, серед яких сьогодні чимало військових командирів ЗСУ.

 

Слідкуйте за подіями вишу також на соцмережевих сторінках пресслужби ЗНУ:

https://www.facebook.com/pressluzhbaZNU

https://www.instagram.com/pressluzhbaznu/

https://t.me/pressluzhbaZNU

 

 


 

Схожі новини