Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Студент Інженерного інституту Дмитро Гарус – бронзовий призер Кубка України з важкої атлетики

Студент Інженерного інституту Дмитро Гарус – бронзовий призер Кубка України з важкої атлетики

Студент Інженерного інституту Дмитро Гарус – бронзовий призер Кубка України з важкої атлетики
14.03.2023 15:18 Все Головні новини Інженерний інститут ЗНУ ZNU Zaporizhzhia National University ЗНУ Запорізький національний університет Інженерний навчально-науковий інститут імені Юрія Потебні кафедра металургійного обладнання 133 Галузеве машинобудування Запорізький металургійний професійний коледж ЗНУ

Нещодавно в місті Ужгород відбулися змагання «Кубок України з важкої атлетики серед чоловіків і жінок, присвячений Збройним силам України», де гідно виступив студент другого курсу кафедри металургійного обладнання Інженерного навчально-наукового інституту ім. Ю.М. Потебні ЗНУ (ZNU, Zaporizhzhia National University) Дмитро Гарус. У ваговій категорії 102 кг він виборов три бронзові нагороди! Результати хлопця: ривок – 137 кг, поштовх – 169 кг, сума двоборства – 306 кг.

 

До турніру Дмитро готувався під керівництвом Заслуженого тренера України Миколи Дубова в комунальному закладі «Обласна спеціалізована дитячо-юнацька школа Олімпійського резерву» з важкої атлетики. Як розповів хлопець, він займається спортом з одинадцяти років, а нині є членом змінного складу комунального закладу «Запорізька обласна школа вищої спортивної майстерності». «А привів мене у великий спорт батько -  майстер спорту», - зазначив студент.

Дмитро є справжнім прикладом того, як можна досягти мети, незважаючи на жодні перешкоди. «В шкільні роки я був дуже повним хлопцем, тому ніхто з однолітків не вірив у мої сили. Вони наполягали, що спорт зламає мене. А мій учитель фізкультури взагалі був переконаний, що важка атлетика не для мене. Уроки фізкультури у нас проходили одноманітно, або за вправами в положенні лежачи на маті або за грою у футбол, ніякого інтерактиву та належного навантаження», тож хлопцю було просто не цікаво. Та незважаючи на це, він по-справжньому захопився спортом, проте не забував і про інші свої захоплення.

«З дитинства мені подобалось щось ремонтувати, розбирати/збирати, тому вибір професії був очевидним. Враховуючи те, що мій батько працював слюсарем-ремонтником (тепер він начальник зміни на ПрАТ «Дніпроспецсталь» у цеху ремонту металургійного обладнання), я вирішив продовжити нашу спільну справу і вступив до ВСП «Запорізький металургійний фаховий коледж ЗНУ», а зараз навчаюсь на другому курсі ІННІ на кафедрі металургійного обладнання за спеціальністю 133 "Галузеве машинобудування"».

Наполегливий хлопець ніколи не зупиняється на досягненому і з надією дивиться в майбутнє. Незабаром розпочнеться підготовка до Чемпіонату України та Чемпіонату України серед студентства. Заходи відбуватимуться наприкінці травня. Дмитро представлятиме Запорізький національний університет. А свою головну мету він вбачає в постійному покращенні особистих результатів та отриманні звання Майстра спорту міжнародного класу.

Є у нашого героя й заповітна мрія, він хоче стати учасником міжнародних змагань, які відбудуться в Бухаресті. «Відбір буде в травні, навіть якщо не пройду, то знайду спонсора або власним коштом поїду туди». Нам хотілося побажати хлопцю успіху, проте він зазначив, що «у нас, як у медиків: їм не можна бажати "на добраніч", а нам - "легкої штанги"». (Посміхається). Тож просто з нетерпінням чекаємо на результати відбору.

Не лишається байдужим Дмитро і до долі юнаків і дівчат, які тільки обирають своє майбутнє. «Тим, хто зараз стоїть перед вибором, ким бути, куди піти, скажу ось що: завжди слухайте своє серце і робіть те, що у вас виходить найкраще. Людина, що горить своєю справою, повністю і якісно віддається своєму покликанню».