Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / ІННІ ім. Ю.М. Потебні взяв участь у ХХ, ювілейній, міжнародній виставці «Безпека, гігієна праці та протипожежний захист»

ІННІ ім. Ю.М. Потебні взяв участь у ХХ, ювілейній, міжнародній виставці «Безпека, гігієна праці та протипожежний захист»

ІННІ ім. Ю.М. Потебні взяв участь у ХХ, ювілейній, міжнародній виставці «Безпека, гігієна праці та протипожежний захист»
17.03.2023 15:36 Все Головні новини Інженерний інститут ЗНУ ZNU Zaporizhzhia National University ЗНУ Запорізький національний університет інженерний навчально-науковий інститут Вища школа управління охороною праці міжнародна діяльність виставка наукова діяльність

Ювілейна, ХХ, виставка «Безпека, гігієна праці та протипожежний захист» відбулася у місті Катовіце (Республіка Польща). Вона пройшла під почесним патронатом Головного інспектора праці; Центрального інституту охорони праці – Національного науково-дослідного інституту; Вищого гірничого управління; Загальнопольської асоціації працівників служб охорони праці та Управління технічної інспекції; Вищої школи управління охороною праці в Катовіце та Центральної станції охорони праці в Катовіце. А її учасниками стали вчені та зацікавлені особи з-понад 70 суб’єктів господарювання з Польщі, Австрії, Бельгії, Чехії, Данії, Словаччини, Німеччини, Італії та України. Запорізький національний університет представляли директорка Інженерного навчально-наукового інституту ім. Ю.М. Потебні Наталя Метеленко та доцентка кафедри інформаційної економіки, підприємництва та фінансів, кураторка програми «2 Дипломи» Ірина Сіліна.

 

Виставка стала місцем зустрічі науковиць ІННІ із представниками/цями університетів-партнерів із м. Катовіце, які вже чотири роки поспіль разом з ІННІ беруть участь у міжнародних заходах інституту. Вони – члени/кині спільної з ІННІ ім. Ю.М. Потебні науково-методичної ради; викладають дисципліни учасникам програми «2 Дипломи» тощо. Серед учасників/ць зустрічі – докторка Анна Сікорська (ВШУОП); Себастьян Млодзінський; Малгожата Гадвічак; доктор Пшемислав Кедзерський (Головний інститут гірництва); доктор Марчін Краузе (Сілезький технологічний університет); Маріуш Кучера, Міхал Заремба та інші колеги-науковці/иці.

Як зазначила Наталя Метеленко, участь у виставці та можливість долучитись до сучасних практик у галузі охорони праці – це новий науковий та практикоорієнтований досвід співпраці ІННІ ім. Ю.М. Потебні ЗНУ із ВШУОП. Наталя Георгіївна впевнена, що його необхідно розвивати як «актуальний напрям освітньої та наукової міжнародної діяльності інституту з вирішення загальнонаціональних завдань повоєнного відновлення України. До речі, початок нашої співпраці з Вищою школою управління охороною праці з цього напряму знайшов своє відображення в започаткованій освітньо-професійній програмі "Інженерна екологія та технології вторинної переробки", гаранткою якої є заступниця директора з наукової роботи Каріна Бєлоконь. Наразі в ЗНУ відбувається опрацювання проєкту цієї програми, де, зокрема, порушуються такі тематики, як екологічні аварії, безпека роботизованих робочих місць, оцінка професійних ризиків тощо».

Звернула увагу Наталя Метеленко й на практикоорієнтований досвід міжнародної співпраці ІННІ ім. Ю.М. Потебні та Вищої школи управління охороною праці та на безпосередню участь завідувача кафедри «Електричної інженерії та кіберфізичних систем» Віктора Коваленка в магістерській програмі ВШУОП з охорони праці «Європейський менеджер безпеки і гігієни праці»: «Одним із наукових завдань його магістерської роботи є відпрацювання технологій безпеки на об’єктах енергетики України в повоєнний час. Зокрема, Віктор Леонідович розробив проєкт "Покращення умов праці оперативного персоналу об’єктів енергетики та промисловості за рахунок зниження рівня небезпечних та шкідливих факторів виробництва". Це – один з освітніх напрямків започаткованої освітньо-професійної програми “Інжиніринг об’єктів енергетики та промисловості”, над проєктом якої працюють у ЗНУ».

Наталя Георгіївна наголосила, що питання охорони здоров’я та безпеки – ключові в управлінні компанією та мають безпосередній вплив на економічні показники. Усе більше підприємців світу усвідомлюють це. Уже кілька років поспіль на виставці з охорони праці в Катовіце спостерігається зростання інтересу роботодавців та менеджерів/ок до цього заходу. «У 2023 році завдяки багаторічній співпраці з Вищою школою управління охороною праці ми також починаємо розвивати цей напрям освітньої та наукової взаємодії. Сподіваємось, що виставка "Безпека, гігієна праці та протипожежний захист" у Катовіце стане платформою для обміну знаннями та досвідом, а також простором для презентації найсучасніших рішень, які мають реальний вплив на поліпшення якості безпеки в робочому середовищі. Це особливо актуально для України в повоєнний час – у час відновлення працездатності стратегічних галузей економіки, зокрема, в Запорізькій області та загалом на Сході України».

 

Слідкуйте за подіями вишу також на соцмережевих сторінках пресслужби ЗНУ:

https://www.facebook.com/pressluzhbaZNU

https://www.instagram.com/pressluzhbaznu/

https://t.me/pressluzhbaZNU

 

Схожі новини