Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / На факультеті фізичного виховання, здоров’я та туризму обговорили питання академічної доброчесності

На факультеті фізичного виховання, здоров’я та туризму обговорили питання академічної доброчесності

На факультеті фізичного виховання, здоров’я та туризму обговорили питання академічної доброчесності
20.03.2023 11:58 Все Головні новини Факультети Фізичного виховання ZNU Zaporizhzhia National University ЗНУ Запорізький національний університет факультет фізичного виховання здоров’я туризм освітній процес вебінар академічна доброчесність

У ЗНУ (ZNU, Zaporizhzhia National University) відбулася низка тренінгів і вебінарів для здобувачів і здобувачок третього (освітньо-наукового) рівня вищої освіти (ступеня доктора/ки філософії) «Фізична культура і спорт» із галузі знань 01 «Освіта/Педагогіка» за спеціальністю 017 «Фізична культура і спорт» та для їхніх наукових керівників і керівниць.

 

Лейтмотивом заходів стало поняття академічної доброчесності, а саме: обговорення питання, що таке академічна доброчесність та чому вона важлива для дослідників/ць; типові порушення академічної доброчесності та можливість їх уникнення; інструменти та методи, які використовуються для виявлення її порушень, таких як плагіат; наслідки порушення академічної доброчесності для дослідника/ці та його дослідження; виявлення порушення академічної доброчесності в колеги, якщо є підозра на їхнє недобросовісне поводження; допомога новачкам у науковій галузі щодо розуміння важливості дотримання академічної доброчесності та уникнення помилок, які можуть призвести до порушень цієї доброчесності тощо.

Проректор із науково-педагогічної роботи, доктор історичних наук, професор Юрій Каганов навів інформацію щодо специфіки підготовки здобувачів/ок вищої освіти ступеня доктора філософії, формування разової спеціалізованої ради, переваг процедури захисту, вимог до рівня наукової кваліфікації здобувача/ки ступеня доктора філософії. Гарантка освітньо-наукової програми, докторка наук з фізичного виховання і спорту, доцентка Світлана Караулова у своєму виступі наголосила на важливості якісної підготовки та взаємодії всіх учасників/ць освітнього процесу при акредитації, тому що, безумовно, пріоритетною лишається тема підготовки університету до проходження акредитації ОНП ступеня доктора філософії. Адже саме від активної участі та компетентності здобувачів/ок залежить оцінка якості освітнього процесу та наукової діяльності.

Про те, якими визначеними законом правилами та принципами повинні керуватися всі учасники/ці освітнього процесу для забезпечення довіру до результатів навчання, розповідала докторка наук з фізичного виховання і спорту, професорка Валерія Тищенко. Під час виступу вона скрупульозно надала інформацію щодо основних принципів академічної доброчесності та перевірки на ознаки плагіату програмами «Unicheck», «Plagiarisma», «Strike Plagiarusm», «Edu-Birde». Вона повідомила про допустимість відсоткового коєфіцієнту подібності при перевірці на ознаки плагіату, а також – про можливість попередньої перевірки наукової роботи на плагіат у Запорізькому національному університеті.

Крім того, спікерка деталізувала основні принципи академічної доброчесності: чесність та інтелектуальна чесність; відповідальність за свої дії та рішення; інтегритет у науковій роботі; дотримання правил і процедур, що встановлені університетом або іншою освітньою інституцією; сувора вимога до якості – прагнення студентів/ок, викладачів/ок, дослідників/ць до найвищих стандартів якості в роботі; повага до прав і гідності інших учасників/ць та уникнення будь-якої дискримінації чи насильства.

Важливою й актуальною для всіх присутніх стала тема доступу до найбільш авторитетних наукометричних баз даних («Web of Science», «Scopus», «PubMed», «EBCCO»). Директорка університетської наукової бібліотеки, що відповідає вимогам світового рівня, Ніна Чала презентувала нові можливості оперування інформаційними ресурсами світового рівня, запропонувала приєднуватися до вебінарів компаній «Clarivate» та «Elsevier», присвячених роботі з ресурсами та сервісами платформ «Web of Science» і «Scopus» для наукової діяльності.

На заходах звернули увагу здобувачів/ок на можливості віддаленого доступу до баз даних, за допомогою різних інструментів і технологій, один з яких – це хмарні обчислення, котрі забезпечують безпеку та конфіденційність даних, SSH-тунелі, VPN-з'єднання та інше. Проведений захід засвідчив помітну зацікавленість здобувачів/ок у цій темі. Це підтвердилося не лише кількістю присутніх, а й багатьма питаннями, на які здобувачі/ки отримали ґрунтовні відповіді. Запитання стосувалися можливості дострокового захисту дисертаційного дослідження, можливості еволюціонування журналів рідною мовою, придатності міжнародних метрик для оцінювання українських дослідників/иць.

 

Слідкуйте за подіями вишу також на соцмережевих сторінках пресслужби ЗНУ:

https://www.facebook.com/pressluzhbaZNU

https://www.instagram.com/pressluzhbaznu/

https://t.me/pressluzhbaZNU

 

Схожі новини