Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Колектив університету вітає з ювілеєм доцентку кафедри дошкільної та початкової освіти Олену Андрющенко

Колектив університету вітає з ювілеєм доцентку кафедри дошкільної та початкової освіти Олену Андрющенко

Колектив університету вітає з ювілеєм доцентку кафедри дошкільної та початкової освіти Олену Андрющенко
20.03.2023 13:07 Все Головні новини Факультети Соціальної педагогіки та психології ZNU Zaporizhzhia National University ЗНУ Запорізький національний університет факультет соціальної педагогіки психологія освітній процес волонтерство Червоних Хрест України

Дев’ятнадцятого березня колеги та студентство привітали з ювілеєм доцентку кафедри дошкільної та початкової освіти ЗНУ (ZNU Zaporizhzhia National University) Олену Андрющенко.

 

Свого часу шановна ювілярка закінчила Запорізьке педагогічне училище за спеціальністю «Викладання в початкових класах загальноосвітньої школи» (1987), а потім навчалася у Бердянському державному педагогічному інституті за спеціальністю «Педагогіка та методика початкового навчання» (1992). Ювілярка опанувала ще кілька напрямків вищої освіти: на факультеті післядипломної освіти на той час Запорізького державного університету за спеціальністю «Українська мова і література» (1994) та в гуманітарному університеті «Запорізький інститут державного муніципального управління» за спеціальністю «Психологія» (2005).

Вона працювала вчителькою початкових класів у Запорізькій середній школі № 98 (1987-1997), потім відшліфовувала свою педагогічну майстерність у школі при Запорізькому інституті економіки та інформаційних технологій (1997-1999), в ліцеї «Логос» (1999-2001), в Запорізькому класичному ліцеї (2001-2016). А з 2016 по 2020 роки була старшою викладачкою кафедри початкової освіти КЗ «Запорізький обласний інститут післядипломної педагогічної освіти» Запорізької обласної ради.

У 2020 році Олена Андрющенко захистила дисертацію на здобуття наукового ступеня кандидатки педагогічних наук на тему «Розвиток рефлексивних умінь учителів початкових класів у системі післядипломної педагогічної освіти» (спеціальність 13.00.04 – «Теорія і методика професійної освіти»). Відтоді вона працює старшою викладачкою кафедри дошкільної та початкової освіти Запорізького національного університету.

Олена Олександрівна щедро ділиться своїм багаторічним досвідом і напрацюваннями зі студентством. Серед профільних дисциплін, заняття з яких вона проводить, – «Методика викладання природничої галузі», «Методика викладання математичної галузі», «Дитяча література з методикою літературного читання», «Дидактико-методичні основи навчання в НУШ», «Вітчизняні та зарубіжні освітні системи (PhD)» і «Рефлексивно-оцінювальна діяльність учителя початкових класів в умовах НУШ».

Шановна пані Олена – відома науковиця в галузі розвитку рефлексивно-оцінювальної компетентності вчителів/ок початкової школи та педагогічної рефлексії здобувачів/ок вищої освіти. Вона – фахівчиня з формування рефлексивних умінь молодшого школярства, а ще, активно вивчає та впроваджує методику компетентнісного навчання «Шість цеглинок» The LEGO Foundation в освітній простір початкової школи. На її рахунку – понад пів сотні наукових публікацій, із переліком яких можна ознайомитися за лінками:

https://orcid.org/0000-0002-3625-1595

https://scholar.google.com.ua/citations?hl=ru&user=QWO0vcAAAAAJ

 

Колеги й студентство у святковий день звернулися до ювілярки зі словами щирої вдячності: «Ваша професійна діяльність, шановна Олено Олександрівно, – це ознака високого авторитету непересічної особистості, в характері якої поєдналися мудрість, працелюбність, невтомність й оптимізм. Колектив ЗНУ бажає Вам усіляких гараздів і нових визначних досягнень у переможній Україні!».

 

Слідкуйте за подіями вишу також на соцмережевих сторінках пресслужби ЗНУ:

https://www.facebook.com/pressluzhbaZNU

https://www.instagram.com/pressluzhbaznu/

https://t.me/pressluzhbaZNU

 

Схожі новини