Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / На філологічному факультеті відбулось «свято знань»: учнівська олімпіада з української мови та літератури

На філологічному факультеті відбулось «свято знань»: учнівська олімпіада з української мови та літератури

На філологічному факультеті відбулось «свято знань»: учнівська олімпіада з української мови та літератури
20.03.2023 15:05 Все Головні новини Відділ доуніверситетської підготовки, профорієнтації та працевлаштування Факультети Філологічний ZNU Zaporizhzhia National University ЗНУ Запорізький національний університет філологічний факультет олімпіада відділ доуніверситетської підготовки профорієнтація працевлаштування вступна кампанія-2023

Вісімнадцятого березня 2023 року на філологічному факультеті Запорізького національного університету (ZNU, Zaporizhzhia National University) організували олімпіаду з української мови та літератури. Олімпіада проводилась для 10-11 класів закладів загальної середньої освіти та професійної (професійно-технічної) освіти в дистанційному форматі, з використанням платформи Moodle ЗНУ.

На початку олімпіади, о 14:00, відбулася зустріч науково-педагогічних працівників/ць факультету з учасниками/цями олімпіади на платформі Zoom, до якої приєднались понад 150 осіб. Модераторкою заходу стала заступниця декана з профорієнтаційної роботи Ірина Бакаленко.
Декан філологічного факультету Ірина Бондаренко привітала всіх учасників/ць зі «Святом знань» – олімпіадою з української мови та літератури», побажала успішної участі, підкресливши, що всі учасники/ці заходу вже є кращими. Запросила школярство спікерка вступати саме до Запорізького національного університету на філологічний факультет, адже знання, здобуті на філологічному, дозволять випускникам/цям факультету професійно самореалізуватися не тільки в новій українській школі та системі вищої освіти, але й в органах державної влади, у галузі IT-технологій, масмедіа, бізнесі та в креативних індустріях.
Організаційні питання, зокрема правила проходження олімпіади та порядок виконання завдань олімпіади, окреслила заступниця декана з профорієнтаційної роботи Ірина Бакаленко. Усі завдання олімпіади з української мови та літератури розміщено в системі Moodle ЗНУ; максимальна кількість балів, яку можна набрати, правильно виконавши всі завдання: 10 клас – 100 балів, 11 клас – 100 балів. Всі необхідні додаткові матеріали для підготовки до олімпіади завантажені як на платформу Moodle ЗНУ, так і в спеціально створену для оперативної комунікації з учасниками/цями олімпіади телеграм-групу: «Методичні рекомендації з проведення олімпіади з української мови та літератури»; «Пам’ятка з використання системи електронного забезпечення навчання Запорізького національного університету Moodle ЗНУ учасниками/цями предметних олімпіад»; інфографіка «Порядок проведення олімпіади з української мови та літератури»; відеоматеріали щодо навчальних тем із української мови та літератури, на основі яких укладено завдання, та критерії оцінювання завдань.
Більш детальну інформацію про навчальні теми з української мови та літератури та критерії оцінювання розкрили членкині журі заступниця декана з навчальної роботи Світлана Доброскок і доцентка кафедри української мови Лариса Бойко. Для учасників/ць олімпіади викладачі/ки підготували 60 завдань, укладених за шкільними програмами для закладів загальної середньої освіти для 10-11 класів, затверджених наказом Міністерства освіти і науки України. Зокрема 35 завдань з української мови та 15 завдань з української літератури.
У блоці «Українська мова» на учасників/ць очікували завдання з вибором однієї правильної відповіді (№ 1–35): у завданні чотири варіанти відповідей, із яких лише один правильний. Завдання вважають виконаним, якщо учасник/ця вибрали й позначили правильну відповідь. Зазначивши правильну відповідь, можна набрати 2 бали.
Блок «Українська література» містить 15 завдань. Завдання № 1-10 відкритої форми з короткою письмовою відповіддю, що передбачають надання короткої письмової відповіді за змістом тестового завдання (2 бали – за повну, вичерпну відповідь). Завдання № 11–15 на встановлення відповідності («логічні пари») (0,5 балів – за кожну правильно встановлену відповідність («логічну пару»); максимально за тестове завдання – 2 бали).
В олімпіаді взяли участь понад 150 осіб, що свідчить про високу зацікавленість учнівства у таких інтелектуальних змаганнях. Зареєстрованих було 198, але, на жаль, не всі змогли приєднатися до заходу: завдання з української літератури виконали 152 особи, а завдання з української літератури – 146. Результати оприлюднять на сайті ЗНУ впродовж тижня. Усі учасники/ці олімпіади з української мови та літератури отримають сертифікати про участь, а переможці/ниці – подяки від ректора ЗНУ Миколи Фролова та цінні призи. Також перемога в олімпіаді стане вагомим пунктом під час складання мотиваційного листа для всіх охочих вступити до ЗНУ.
Запорізький національний очікує саме на вас, випускники 2023 року! "Запрошуємо до філологічної родини ЗНУ", - закликали на факультеті.

Більше інформації щодо навчання за освітніми програмами філологічного факультету та особливостей вступу-2023 можна дізнатись на сторінці факультету офіційного сайту ЗНУ та в соціальних мережах:
Сайт філологічного факультету
https://www.znu.edu.ua/ukr/university/departments
Facebook: https://www.facebook.com/groups/305295373405221
Telegram: https://t.me/philologists_znu
Instagram: https://www.instagram.com/philologists_znu/
https://www.instagram.com/filfak.znu/
Чат-бот в Telegram: https://t.me/abetkavstupnika2022_bot

Філологічний факультет

Слідкуйте за подіями вишу також на соцмережевих сторінках пресслужби ЗНУ:
https://www.facebook.com/pressluzhbaZNU
https://www.instagram.com/pressluzhbaznu/
https://t.me/pressluzhbaZNU

Схожі новини