
Днями на біологічному факультеті ЗНУ (ZNU, Zaporizhzhia National University) відбувся вже традиційний для науково-педагогічного складу вишу захід – засідання круглого столу до Всесвітнього дня води. Він проходив у змішаному форматі: охочі могли приєднатися до нього як в аудиторії вишу, так і в режимі онлайн.
У засіданні круглого столу взяли участь завідувач кафедри загальної та прикладної екології і зоології, професор, доктор біологічних наук Олександр Рильський, гарантка освітньої програми Наталія Воронова, науково-викладацький склад і студентство факультету, запрошені почесні гості – стейкґолдери/ки.
Під час заходу присутнім нагадали, що Всесвітній день води (або Всесвітній день водних ресурсів) започатковано резолюцією Генеральної Асамблеї ООН в 1993 році. Його відзначають щорічно – 22 березня. У цьому міжнародному документі запропоновано державам проводити в цей день заходи, присвячені збереженню та освоєнню водних ресурсів, які є основою для соціального прогресу та розвитку людства. Збереження водних ресурсів світу – вкрай важливе завдання для всієї міжнародної спільноти. В умовах дефіциту водних ресурсів, який постійно зростає, відповідно стають усе актуальншими заходи з їхнього збереження. На сьогодні понад 2,8 мільярдів осіб в усьому світі відчувають щоденний дефіцит води, із них майже 25% мають загрозливу для здоров'я нестачу води. Вода – це той ресурс, без якого говорити про майбутнє немає сенсу, а тому про її збереження має йтися як про аксіому.
Щорічно в міжнародний день води проводиться низка тематичних заходів у всьому світу, зокрема і в Україні, для якої вода має ще й стратегічне значення. Україна належить до тих європейських країн, де забезпеченість водними ресурсами населення є низькою. Звісно, що це пов'язано, перш за все, з природними умовами, характерними для нашої держави, однак завдання берегти воду – це справа всіх і кожного. Щороку у Всесвітнього дня води є своя тематика. Так, у 2021 році тематикою Міжнародного дня води було «Вода для сільського господарства», а у 2022 році – «Вода для дітей». У 2023 році темою обрали «Прискорення змін». Варто нагадати, що цього року світ відзначає ювілейний, 30, Всесвітній день води.
У рамках заходу завідувач кафедри загальної та прикладної екології і зоології, професор Олександр Рильський прозвітував щодо питання стану річки Дніпро. Перед аудиторією також виступили з доповідями здобувачі та здобувачки освіти: Максим Іваненко, 1 курс магістратури, тема наукової розвідки: «Ревіталізація малих річок», Артем Радюк, 4 курс бакалаврату, тема доповіді: «Вплив людини на водні ресурси планети». Марія Лапченкова, 4 курс бакалаврату, присвятила виступ темі «Очищення стічних вод на ЦОС-1 міста Запоріжжя». Тимур Семененко, 2 курс бакалаврату, обрав темою дослідження «Центральні очисні споруди Запоріжжя».
Дослідження юних учених викликали неабияке зацікавлення в присутніх. Відбулася й дискусія, яка засвідчила актуальність і прикладну спрямованість обраних для наукової розвідки тем. Це, зокрема, відзначив присутній на заході голова комісії з питань екології, охорони надр та раціонального природокористування Запорізької обласної ради Ігор Чумаченко. Він подякував викладацтву факультету за гідний рівень знань здобувачів і здобувачок освіти та закликав студентство надалі продовжити дослідження однієї з актуальних проблем сьогодення, а також долучитися після завершення навчання у виші до її розв’язання. Ігор Миколайович вручив пам’ятні подарунки студентським спікерам і спікеркам заходу й побажав їм подальшої успішної реалізації в науковій галузі.
Слідкуйте за подіями вишу також на соцмережевих сторінках пресслужби ЗНУ:
https://www.facebook.com/pressluzhbaZNU
https://www.instagram.com/pressluzhbaznu/