Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / У ЗНУ відбулося чергове засідання Науково-методичної ради

У ЗНУ відбулося чергове засідання Науково-методичної ради

У ЗНУ відбулося чергове засідання Науково-методичної ради
24.03.2023 09:03 Все Головні новини ZNU Zaporizhzhia National University ЗНУ Запорізький національний університет Науково-методична рада акредитаційна експертиза навчально-професійні програми вступна кампанія-2023 магістратура

Двадцять першого березня відбулося online-засідання Науково-методичної ради Запорізького національного університету (ZNU, Zaporizhzhia National University) під керівництвом голови НМР, проректора з науково-педагогічної та навчальної роботи Олександра Гури та його заступниці, керівниці навчально-методичного відділу Людмили Нестеренко. Під час засідання присутні розглянули низку питань, пов’язаних із проходженням акредитації освітньо-професійних програм і затвердженням ОПП бакалаврського та магістерського рівнів вищої освіти, які започатковуються для набору 2023 року. Також йшлося про стан і перспективи іншомовної підготовки здобувачів/ок вищої освіти непрофільних спеціальностей в умовах дистанційного навчання та з урахуванням вимог ЄВІ.

Відкриваючи засідання, Олександр Іванович привітав присутніх і зазначив, що зараз в університеті триває чимало акредитацій освітньо-професійних програм. Тому це засідання НМР, як і наступні, розпочинатимуться з аналізу питань, пов’язаних з акредитаційною діяльністю вишу. Про результати проходження акредитації освітньо-професійних програм за звітами експертних груп і висновками галузевих експертних рад Національного агентства із забезпечення якості вищої освіти прозвітувала начальниця відділу моніторингу якості освіти і ліцензування Марина Томченко. Марина Анатоліївна розпочала свій виступ з аналізу проходження акредитацій блоку освітніх програм економічного профілю. Це такі освітні програми, як «Інформаційна економіка» (інженерний навчально-науковий інститут ім. Ю.М. Потебні, бакалаврський і магістерський рівні), а також «Міжнародна економіка», «Економічна кібернетика», «Управління персоналом та економіка праці» (бакалаврат). Марина Томченко запропонувала колегам користуватися сайтом відділу моніторингу якості освіти і ліцензування, де розміщуються звіти галузевих експертних рад, висновки експертів/ок тощо. Наступне питання щодо напрямків і результатів соціологічних досліджень серед здобувачів/ок вищої освіти ЗНУ Марина Анатоліївна представила у вигляді презентації.

Присутні приділили увагу питанню щодо стану та перспектив іншомовної підготовки здобувачів/ок вищої освіти непрофільних спеціальностей в умовах дистанційного навчання та з урахуванням вимог ЄВІ. Олександр Гура звернув увагу на те, «що зараз перебуває на юстуванні порядок вступу у 2023 році, де знову повернули іспит з іноземної мови під час вступу до магістратури». Це вимагатиме особливої уваги абітурієнтів/ок під час підготовки до іспиту. Доповідачами/ками з цього питання стали в.о. завідувача кафедри іноземних мов професійного спрямування факультету іноземної філології Станіслав Іваненко, завідувачка кафедри ділової комунікації Яна Дибчинська та директорка центру інтенсивного вивчення іноземних мов Варвара Петросова. Зокрема, Варвара Петрівна нагадала колегам про наявність спеціалізованих мовних курсів на базі центру за програмою підготовки до ЄВІ, яка має фахову методику.

Присутні на засіданні також обговорили стан підготовки до атестації у формі Єдиного державного кваліфікаційного іспиту (ЄДКІ). Щодо цього питання виступили: доцентка кафедри кримінального права та правосуддя, голова науково-методичної ради юридичного факультету Ірина Єна; професор кафедри соціальної філософії та управління, гарант програми «Публічне управління та адміністрування» магістерського рівня вищої освіти Олександр Краснокутський; гарантка програми «Фізична терапія» бакалаврського та магістерського рівнів вищої освіти, доцентка кафедри фізичної терапії та ерготерапії Ірина Кальонова; доцентка кафедри металургійних технологій, екології та техногенної безпеки Інженерного навчально-наукового інституту ім. Ю.М. Потебні, гарантка програми «Охорона праці» бакалаврського рівня Євгенія Манідіна.

Розглянули й питання рекомендування до затвердження освітньо-професійних програм бакалаврського та магістерського рівнів, які започатковуються для набору 2023 року. А саме, розроблені математичним факультетом, ОПП «Середня освіта (Інформатика)» магістерського рівня за спеціальністю 014.09 «Середня освіта (Інформатика)» (доповідачка – голова науково-методичної ради факультету Олена Пшенична) та ОПП «Кібербезпека» бакалаврського рівня за спеціальністю 125 «Кібербезпека» (доповідач – завідувач кафедри комп’ютерних наук Сергій Чопоров); ОПП «Логопедія» магістерського рівня за спеціальністю 016 «Спеціальна освіта», розроблена факультетом соціальної педагогіки та психології (доповідачка – декан факультету Ольга Пономаренко); ОПП «Інжиніринг об’єктів промислової енергетики» бакалаврського рівня за спеціальністю 141 «Електроенергетика, електротехніка та електромеханіка», розроблена ІННІ ім. Ю.М. Потебні (доповідач – завідувач кафедри електричної інженерії та кіберфізичних систем, гарант програми Віктор Коваленко); ОПП «Проєктування безпілотних апаратів і систем керування» бакалаврського рівня вищої освіти за спеціальністю 174 «Автоматизація, комп’ютерно-інтегровані технології та робототехніка», розроблена ІННІ ім. Ю.М. Потебні (доповідачка – доцентка кафедри, гарантка освітньої програми Ірина Овчинникова); освітня програма «Інженерна екологія та технології вторинної переробки» бакалаврського рівня за спеціальністю 183 «Технології захисту навколишнього середовища», розроблена ІННІ ім. Ю.М. Потебні (доповідачка – доцентка кафедри металургійних технологій, екології та техногенної безпеки, гарантка програми Каріна Бєлоконь).

Наприкінці засідання Людмила Нестеренко повідомила інформацію про результати підвищення кваліфікації, отриманої в системі неформальної/інформальної освіти науково-педагогічними працівниками/цями вишу. Крім того, присутні проголосували за затвердження до друку навчально-методичної літератури: шістнадцять викладачів/ок представили на розгляд НМР навчальні посібники та навчально-методичні матеріали.

Слідкуйте за подіями вишу також на соцмережевих сторінках пресслужби ЗНУ:

https://www.facebook.com/pressluzhbaZNU

https://www.instagram.com/pressluzhbaznu/

https://t.me/pressluzhbaZNU

 

Схожі новини