Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Студентство юридичного факультету зустрілося із суддею-спікеркою Апеляційної палати Вищого антикорупційного суду Інною Калугіною

Студентство юридичного факультету зустрілося із суддею-спікеркою Апеляційної палати Вищого антикорупційного суду Інною Калугіною

Студентство юридичного факультету зустрілося із суддею-спікеркою Апеляційної палати Вищого антикорупційного суду Інною Калугіною
24.03.2023 15:57 Все Головні новини Факультети Юридичний ZNU Zaporizhzhia National University ЗНУ Запорізький національний університет юридичний факультет освітній процес практичні компетентності стейкґолдери Вищий антикорупційний суд

Двадцять третього березня 2023 року в рамках відзначання Дня правничої кар’єри та в межах проходження навчальної та виробничої практики здобувачів/ок ступеня вищої освіти бакалавра спеціальності 081 «Право» освітньо-професійної програми «Право» відбулася зустріч із суддею-спікеркою Апеляційної палати Вищого антикорупційного суду (АП ВАКС) Інною Калугіною.

 

До зустрічі долучилися близько 100 здобувачів/ок вищої освіти денної та заочної форм навчання, а також керівники/ці практики від ЗНУ – д.ю.н., професорка, в.о. завідувачки кафедри історії і теорії держави та права Лариса Удовика; к.ю.н., доцент, керівник юридичної клініки ЗНУ Дмитро Луц, д.ю.н., професор Олексій Макаренков і докторка філософії зі спеціальності «Право» Дар’я Кремова.

В.о. завідувачки кафедри історії і теорії держави та права Лариса Удовика зауважила, що згідно із затвердженим Стандартом вищої освіти першого (бакалаврського) рівня галузі знань 08 «Право» спеціальності 081 «Право» не менше ніж 15 кредитів ЄКТС повинно спрямовуватися на практику в галузі права, зокрема, на базі юридичних служб органів місцевого самоврядування, органів законодавчої та виконавчої влади, підприємств, установ та організацій незалежно від форми власності, нотаріату, юридичних клінік закладів вищої освіти, зокрема, обов’язкове проходження практики в обсязі не менш ніж 5 кредитів ЄКТС або в судах, або в системі прокуратури, або адвокатури. Особливістю проведення навчальної та виробничої практики здобувачів/ок в умовах дії воєнного стану є поєднання режимів офлайн і онлайн із використанням інформаційно-комунікаційних технологій.

Саме завдяки використанню інформаційно-комунікаційних технологій, стала можливою зустріч із суддею-спікеркою АП ВАКС Інною Калугіною, яка наголосила, що завдання Вищого антикорупційного суду (ВАКС) – це здійснення правосуддя, відповідно до визначених законом засад і процедур судочинства, з метою захисту особи, суспільства й держави від корупційних і пов’язаних із ними злочинів і судового контролю за досудовим розслідуванням цих злочинів, дотриманням прав, свобод та інтересів осіб у кримінальному провадженні. А також – вирішення питання про визнання необґрунтованими активів та їхнього стягнення в дохід держави у випадках, передбачених законом, у порядку цивільного судочинства.

Інна Олегівна ознайомила здобувачів/ок із правовими засадами діяльності ВАКС, його функціонуванням в умовах війни, розповіла, як суд готується до розгляду нової категорії справ, та з якими питаннями стикається у своїй діяльності. Наприкінці заходу здобувачі та здобувачки поставили чимало питань, зокрема щодо категорії справ, які розглядаються ВАКС, критеріїв за якими формувався суддівський корпус, вимог, які висуваються до суддів і помічників/ць суддів, можливостей проходження практики в судах у подальшому.

Присутні отримали вичерпні відповіді та подякували за цікаву зустріч і нові знання. Після завершення зустрічі керівник Юридичної клініки ЗНУ, к.ю.н., доцент кафедри цивільного права Дмитро Луц подякував спікерці за цікаву доповідь і співпрацю з юридичним факультетом ЗНУ.

 

Слідкуйте за подіями вишу також на соцмережевих сторінках пресслужби ЗНУ:

https://www.facebook.com/pressluzhbaZNU

https://www.instagram.com/pressluzhbaznu/

https://t.me/pressluzhbaZNU

 

Схожі новини