Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Інженерний навчально-науковий інститут ім. Ю.М. Потебні співпрацює з гімназією «ОРТ-Алеф»

Інженерний навчально-науковий інститут ім. Ю.М. Потебні співпрацює з гімназією «ОРТ-Алеф»

Інженерний навчально-науковий інститут ім. Ю.М. Потебні співпрацює з гімназією «ОРТ-Алеф»
27.03.2023 13:15 Все Головні новини Інженерний інститут ЗНУ Відділ доуніверситетської підготовки, профорієнтації та працевлаштування ZNU Zaporizhzhia National University ЗНУ Запорізький національний університет інженерний навчально-науковий інститут відділ доуніверситетської підготовки профорієнтація працевлаштування заклади загальної середньої освіти вступна кампанія-2023

Викладачі та викладачки інженерного навчально-наукового інституту ім. Ю.М. Потебні ЗНУ зустрілися з випускниками й випускницями гімназії «ОРТ-Алеф», щоб познайомити майбутнє студентство з освітніми програмами, завжди затребуваними в Україні та світі.

 

Молодь на зустрічі дізналася, за якими спеціальностями та освітньо-професійними програмами навчають в ІННІ; які перспективи відкриває перед ними навчання за ступенем бакалавр і що дає для подальшого кар’єрного зростання завершення магістратури; як проводить своє позанавчальне життя студентство; що дає проходження практики на відомих підприємствах міста, і, звичайно, де працевлаштовуються випускники та випускниці.

Зокрема, доцент кафедри металургійних технологій, екології та техногенної безпеки Олексій Кириченко розповів про такі спеціальності та освітні програми, як 136 «Металургія» (чорних чи кольорових металів, обробка металів тиском) та 133 «Галузеве машинобудування». Олексій Геннадійович зазначив, що ці спеціальності завжди перспективні й цікаві, а завдання, які вони вирішують, не менш важливі, ніж завдання в ІТ-галузі. Виділив доповідач і переваги навчання саме за цими спеціальностями. А це – дуальна форма здобуття освіти; підвищена та додаткова стипендії; практики на провідних підприємствах міста, серед яких – ПАТ «Запоріжсталь», ПрАТ «Електрометалургійний завод ‟Дніпроспецсталь” імені А. М. Кузьміна», АТ «Запорізький феросплавний завод», ТОВ «Запорізький титано-магнієвий комбінат»; стовідсоткове працевлаштування тощо.

Заступник директора з профорієнтаційної роботи Владислав Румянцев представив молоді спеціальності, без яких сьогодні не може функціонувати жодне підприємство, установа чи приватна фірма. Це такі освітні програми, як 263 «Цивільна безпека» (освітньо-професійна програма – «Охорона праці», фахівців з якої готують лише в ІННІ ім. Ю.М. Потебні) та 183 «Технології захисту навколишнього середовища». До речі, Владислав Ростиславович зазначив, що незабаром в ІННІ з’явиться ще одна. Її пов’яжуть із вирішенням екологічних проблем повоєнного часу. Заступник директора звернув увагу учнівства, що всі представлені ним спеціальності мають бюджетні місця, студентство отримує стипендії, проходить практики на провідних підприємствах міста та дуже цікаво проводить свій позанавчальний час. А випускники/ці працевлаштовуються за обраною спеціальністю й отримують достойну заробітну плату.

Завідувач кафедри електричної інженерії та кіберфізичних систем Віктор Коваленко презентував студентам/кам такі спеціальності та освітні програми, як 141 «Електроенергетика, електротехніка та електромеханіка»; 144 «Теплоенергетика»; 145 «Відновлювані джерела енергії та гідроенергетика» («Гідроенергетика»); 121 «Інженерія програмного забезпечення» («Програмне забезпечення систем»); 153 «Мікро- та наносистемна техніка»; 171 «Електроніка»; 174 «Автоматизація, комп’ютерно-інтегровані технології та робототехніка» («Автоматизація, комп’ютерно-інтегровані технології»).

Віктор Леонідович звернув увагу на особливості кожної спеціальності та зазначив, що випускники/ці освітніх програм енергетичного напрямку працевлаштовуються, а нерідко й стають керівниками/цями багатьох ключових електро- та енергогенеруючих і промислових підприємств нашої країни та зарубіжжя. Завжди затребуваними є й випускники/ці освітньої програми «Автоматизація та комп’ютерно-інтегровані технології», адже без автоматизації процесу та використання комп’ютерно-інтегрованих технологій не обходиться жодне сучасне виробництво.

Про високий рівень підготовки та затребуваність на ринку праці випускників/ць освітніх програм «Мікро- та наносистемна техніка» й «Електроніка», зокрема, свідчить те, що на сьогодні вже підготовлено понад 10 тисяч висококваліфікованих фахівців/чинь у галузі мікро- та наноелектроніки, мікроелектронних та електронних інформаційних систем, фотоелектричних перетворювачів тощо. Студенти/ки освітньої програми «Програмне забезпечення систем» мають можливість безкоштовно навчатися у всесвітньо відомій Мережевій академії «Cisco», а випускників/ць можна зустріти в будь-якому куточку планети, адже в ІННІ ім. Ю.М. Потебні готують справжніх професіоналів/ок у галузі програмування.

Про спеціальності й освітні програми 191 «Архітектура та містобудування» і 192 «Будівництво та цивільна інженерія» («Промислове та цивільне будівництво» та «Міське будівництво та господарство») розповіла учням завідувачка кафедри промислового та цивільного будівництва Ірина Арутюнян. Ірина Андріївна підкреслила, що робота в галузі будівництва – одна з найзатребуваніших в історії людства, а в умовах війни ці спеціальності стають ще більш актуальними, адже потрібно відбудовувати країну, як житлові будинки, так і промислові будівлі. Студенти/ки освітніх програм будівельного напряму проходять практику на провідних підприємствах міста, а практичні та лабораторні заняття відбуваються в спеціалізованих аудиторіях і лабораторіях. Серед студентства – майбутніх архітекторів/ок і будівельників/ць не лише молодь з України, тут навчаються й іноземні громадяни/ки, а випускники/ці працюють в багатьох країнах світу.

Про спеціальності економіко-управлінського напряму розповіла гостям завідувачка кафедри обліку, аналізу, оподаткування та аудиту Тетяна Меліхова. Звернувши увагу на те, що на кафедрах завжди панує атмосфера доброзичливості, взаємодопомоги та підтримки, Тетяна Олегівна більш детально розповіла про кожну спеціальність та освітню програму, серед яких 071 «Облік та оподаткування («Оподаткування, облік, контроль в управлінні підприємством»); 073 Менеджмент («Промисловий менеджмент»); 281 Публічне управління та адміністрування («Державне управління»); 051 Економіка («Інформаційна економіка»); 072 Фінанси, банківська справа та страхування («Фінанси держави та підприємницьких структур»); 076 Підприємництво, торгівля та біржова діяльність («Економіка підприємства»).

«Ми навчаємо мові бізнесу, – підкреслила завідувачка кафедри обліку, аналізу, оподаткування та аудиту, – а це – передумова успішної діяльності підприємства!». Вона зазначила, що володіти мовою бізнесу – це престижно та перспективно, адміністративно-управлінський персонал потрібен всюди. Звернула увагу Тетяна Олегівна й на основні місця роботи випускників/иць, а це банки; торгівля; галузь послуг; страхові компанії; аудиторські фірми; податкова інспекція; малий та середній бізнес; промислові підприємства; державна аудиторська служба та судово-бухгалтерська експертиза. Серед переваг доповідачка виділила кар’єрне зростання; можливість працювати на декількох підприємствах одночасно; постійний потік нової інформації; можливість працювати віддалено, а також на себе; високий попит на галузь; створення власного бізнесу; стабільність і перспективність.

Не залишила поза увагою Тетяна Меліхова й переваги отримання освіти саме в інженерному навчально-науковому інституті ім. Ю.М. Потебні ЗНУ. А це – диплом міжнародного зразка; наявність бюджетних місць; програма «2 Дипломи» – паралельне навчання в Європі; дбайливі та професійні викладачі; працевлаштування під час навчання; співпраця з промисловими підприємствами тощо.

«У сучасному світі, – підкреслила Тетяна Олегівна, – в мережі інтернет існує безліч різноманітної інформації, проте лише якісна вища освіта надає можливість отримати професійні та світоглядні знання, а також – знайти хорошу роботу».

Слідкуйте за подіями вишу також на соцмережевих сторінках пресслужби ЗНУ:

https://www.facebook.com/pressluzhbaZNU

https://www.instagram.com/pressluzhbaznu/

https://t.me/pressluzhbaZNU

 

Схожі новини