Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Запорізький національний університет приєднався до виїзного засідання Президії Ради проректорів з наукової роботи при МОН України

Запорізький національний університет приєднався до виїзного засідання Президії Ради проректорів з наукової роботи при МОН України

Запорізький національний університет приєднався до виїзного засідання Президії Ради проректорів з наукової роботи при МОН України
28.03.2023 10:33 Все Головні новини ZNU Zaporizhzhia National University ЗНУ Запорізький національний університет наукова діяльність виїзне засідання Рада проректорів Міністерство освіти і науки України

Двадцять третього березня на базі Київського національного університету ім. Т.Г. Шевченка відбулося виїзне засідання Президії Ради проректорів з наукової роботи при МОН України. Запорізький національний університет (ZNU, Zaporizhzhia National University) на заході представляв проректор з наукової роботи, професор Геннадій Васильчук.

На початку заходу ректор КНУ ім. Т. Шевченка Володимир Бугров привітав присутніх і побажав їм вдалої та плідної роботи. Метою заходу стало висвітлення сучасного стану наукової діяльності вишів і шляхів їхнього подальшого розвитку. Так, про «Ініціативи МОН України в контексті реалізації політики розвитку науки в ЗВО» йшлося в доповіді заступника Міністра МОН України Олексія Шкуратова. Доповідач презентував аудиторії результати впровадження нового Положення про Конкурс НДР. Голова підкомітету з питань науки та інновацій Комітету Верховної Ради України з питань освіти, науки та інновацій Валерій Колюх присвятив свій виступ питанням нормотворення в науковій та інноваційній діяльності України.

За час заходу ознайомилися з найкращими практиками ЗВО України в сучасних умовах. Проректори/ки з наукової роботи вишів із різних куточків країни поділилися з колегами актуальним досвідом щодо організації діяльності в умовах руйнування наукової інфраструктури, реалізації базового фінансування та стартап-діяльності, особливостями впровадження власних інноваційних енергоощадних технологій у виробництво та з інших важливих тем. Окремо присутні розглянули структуру, завдання та проєкти Ради молодих учених при МОН України. Усі виступи викликали жваве обговорення в аудиторії, до якого приєднався проректор з наукової роботи ЗНУ Геннадій Васильчук.

Геннадій Миколайович долучився до діяльності робочих груп Ради проректорів за участю представників/ць профільних департаментів МОН України. Вони приділили особливу увагу таким питанням, як державна атестація ЗВО в частині наукової роботи та базове фінансування університетів; взаємодія «наука-бізнес» і тансформер знань і технологій; наука та наслідки війни. Щодо останньої теми, то заклади вищої освіти та Міністерства освіти і науки України обговорили не лише матеріальні питання, пов’язані з відновленням матеріально-технічної бази вишів, які постраждали під час повномасштабного військового вторгнення країни-агресора на територію нашої країни. Також йшлося про відновлення наукових досліджень і подальший розвиток цієї важливої для майбутнього країни галузі.

Розповідаючи про результати участі у виїзному засіданні Президії Ради проректорів з наукової роботи при МОН України, проректор з наукової роботи ЗНУ Геннадій Васильчук відзначив: «Вважаю цю зустріч адміністрацій різних вишів з усіх куточків України дуже слушною й актуальною. На сьогодні, коли українська освіта вимушено перейшла в онлайн-формат, особливого значення набуло «живе» спілкування. Такі зустрічі й обговорення тем у робочих групах, часто в режимі “мозкового штурму”, дозволяють по-іншому поглянути на деякі відомі речі, які, здавалося б, лежать на поверхні, краще збагнути перспективи розвитку наукової діяльності закладів вищої освіти.

Цей захід став дуже важливим безпосередньо для Запорізького національного університету. Він укотре засвідчив, що попри близькість війни до нашого міста, ЗНУ відчуває себе важливою ланкою освітянської та наукової діяльності закладів вищої освіти України. Колектив вишу докладає всіх зусиль, аби надавати якісні науково-освітні послуги як провідний навчальний осередок півдня країни. Також під час засідання присутні висловили сподівання, що нове керівництво МОН України тісно опікуватиметься питаннями науки, яким на місцях, у закладах вищої освіти, приділяють неабияку увагу. Йдеться, зокрема, про дослідження, присвячені нарощуванню військової потужності країни та її відбудові після перемоги».

Слідкуйте за подіями вишу також на соцмережевих сторінках пресслужби ЗНУ:

https://www.facebook.com/pressluzhbaZNU

https://www.instagram.com/pressluzhbaznu/

https://t.me/pressluzhbaZNU

Схожі новини