Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Кафедра дошкільної та початкової освіти приєдналася до тренінгу, організованому фондом «The LEGO Foundation»

Кафедра дошкільної та початкової освіти приєдналася до тренінгу, організованому фондом «The LEGO Foundation»

Кафедра дошкільної та початкової освіти приєдналася до тренінгу, організованому фондом «The LEGO Foundation»
28.03.2023 11:27 Все Головні новини Факультети Соціальної педагогіки та психології ZNU Zaporizhzhia National University ЗНУ Запорізький національний університет факультет соціальної педагогіки психологія дошкільна освіта початкова освіта підвищення кваліфікації викладацтва The LEGO Foundation

Викладачки кафедри дошкільної та початкової освіти факультету соціальної педагогіки та психології ЗНУ (ZNU, Zaporizhzhia National University) Юлія Зубцова та Тетяна Турбар взяли участь у тренінгу «Благополуччя дітей та педагогів: дієві інструменти та практики психосоціальної підтримки», організованому фондом «The LEGO Foundation» в Україні.

 

Навчання проводили Рена Дейтц, професорка університету Нью-Йорка, та Ешлі Неміро, докторка наук, виконавча директорка «the MHPSS Collaborative», Королівство Данія. Програму підвищення кваліфікації розробили в межах проєктів: «Сприяння освіті» в дошкіллі; підтримки Нової української школи; впровадження модулів і спецкурсів із діяльнісних методів навчання в освітні програми закладів вищої освіти та закладів післядипломної педагогічної освіти. А також – у рамках проєктів із підтримки наукових і моніторингових досліджень в Україні. Зокрема, йдеться про залучення міжнародних наукових інституцій, що реалізуються відповідно до Меморандуму про взаєморозуміння між Міністерством освіти і науки України та «The LEGO Foundation» щодо співпраці в галузі освіти та науки.

Ця програма – складник цілісної екосистемної підготовки українських педагогів/нь закладів дошкільної та загальної середньої освіти. Вона забезпечує інтеграцію змісту навчальних дисциплін (спецкурсів і модулів): «Педагогіка гри в закладах дошкільної освіти», «Гра по-новому, навчання по-іншому з LEGO», «Діяльнісний підхід у початковій школі», «Навчання через гру», «Управлінський супровід діяльнісного навчання у закладі освіти» в процесі підвищення кваліфікації та професійного розвитку педагогічних працівників/ць.

За час тренінгу опанували 5 змістових модулів: благополуччя та навчання дітей в умовах надзвичайних ситуацій; психосоціальна підтримка та гра; вплив стресу на благополуччя та навчання дітей; роль педагога/ні в підтримці благополуччя дітей: шість ключових стратегій; благополуччя педагога/ні. Кожен модуль передбачав теоретичний та практичний складники, а також самостійну роботу, що реалізовувались у тренінговій, діяльнісній формі.

Викладацтво отримало корисні та актуальні практичні навички організації освітнього процесу та взаємодії з дітьми в умовах війни, подолання стресу через гру та дієві рекомендації щодо сприяння психосоціальному благополуччю дітей і педагогів/нь. Результати навчання впровадять в освітній процес Запорізького національного університету з метою підвищення якості підготовки майбутніх фахівців/нь із дошкільної та початкової освіти.

 

Слідкуйте за подіями вишу також на соцмережевих сторінках пресслужби ЗНУ:

https://www.facebook.com/pressluzhbaZNU

https://www.instagram.com/pressluzhbaznu/

https://t.me/pressluzhbaZNU

 

Схожі новини