У ЗНУ відбувся тренінг для студентства кафедри соціальних комунікацій та інформаційної діяльності за підтримки Наукової бібліотеки ЗНУ та НТСА факультету

Двадцять четвертого березня кафедра соціальних комунікацій та інформаційної діяльності, за ініціативи нормоконтролерок кафедри, доценток Тетяни Іванюхи та Катерини Доценко, зібрала 2, 3, 4 курси ОП «Інформаційно-комунікаційна справа» та «Реклама і зв’язки із громадськістю» для проведення наукового тренінгу у форматі інтерактивного практикуму в підготовці наукових робіт.
Мотивувальним словом привітання розпочала захід завідувачка кафедри, професорка Віта Березенко. Вона закцентувала увагу на необхідності популяризації наукової активності студентства як фундаменту для їхнього репутаційного капіталу та шляху розвитку саме прикладних аспектів наукової роботи, коли статті, курсові проєкти, кваліфікаційні роботи стають аналітичною платформою та банком ідей. Також Віта Віталіївна наголосила на вагомості академічної доброчесності в підготовці розвідок.
Завідувачка довідково-бібліографічного відділу Наукової бібліотеки ЗНУ Ольга Левчук презентувала інструкції з оформлення списку використаних джерел під час підготовки наукової публікації. Вона відповідала на запитання молоді, яка цікавилася нюансами бібліографічного опису законів України, нормативно-правових актів тощо.
З особливостями структурування наукових робіт студентство познайомила доцентка Вікторія Ковпак у формі інтерактивного практикуму на прикладі аналізу статті, поданої до друку у фахове видання, що пройшла сліпе рецензування та отримала певні рекомендації до редагування. Разом зі студентством вона пройшла весь шлях від наукового задуму (аналіз пропагандистського документального контенту ворожого інформаційного простору) до формулювання об’єкта (пропагандистський документальний контент: документальний фільм «Майдан: Поворот на війну» державного телеканалу Russia Today (RT) і документальний фільм «Донбаський щоденник. Як я побував на війні» на авторському YouTube-каналі «Стас ай як просто»), предмета (комунікаційні стратегії контенту), мети дослідження, завдань, формулювання висновків і конструювання заголовку статті.
Присутні спільно знаходили логічні неточності у формулюванні (напр., коли тема більше за обсягом ніж мета, коли об’єкт плутається з предметом) та дійшли згоди в редагуванні, тренувалися за заданими заголовками матеріалів тез конференцій формулювати мету розвідки, її об’єкт і предмет. Присутні дійшли висновку, що актуально ресурсами Наукового товариства студентів та аспірантів факультету, зокрема разом із його головою Дариною Рибкою, яка також була присутня на заході, зробити скетчнотатки щодо наданих лайфхаків. Підбиваючи підсумки зустрічі, Тетяна Іванюха мотивувала студентство вже зараз використати набуті навички в підготовці наукових тез для конференції «Молода наука-2023», підготовки курсових проєктів, а Вікторія Ковпак анонсувала Конкурс наукових робіт на рівні університету.
Вікторія Ковпак, Тетяна Іванюха,
кафедра соціальних комунікацій та інформаційної діяльності
Слідкуйте за подіями вишу також на соцмережевих сторінках пресслужби ЗНУ:
https://www.facebook.com/pressluzhbaZNU
https://www.instagram.com/pressluzhbaznu/