Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Факультет історії та міжнародних відносин провів лекцію на актуальну тему в Балабинській гімназії «Престиж»

Факультет історії та міжнародних відносин провів лекцію на актуальну тему в Балабинській гімназії «Престиж»

Факультет історії та міжнародних відносин провів лекцію на актуальну тему в Балабинській гімназії «Престиж»
28.03.2023 13:51 Все Головні новини Факультети Історії та міжнародних відносин Відділ доуніверситетської підготовки, профорієнтації та працевлаштування ZNU Zaporizhzhia National University ЗНУ Запорізький національний університет факультет історії міжнародні відносини відділ доуніверситетської підготовки профорієнтація працевлаштування загальноосвітні заклади середньої освіти гостьовий лекторій

Двадцять сьомого березня 2023 року відбулася нова тематична лекція на актуальну тему «Імперські історичні міфи в контексті сучасної російсько-української війни» від факультету історії та міжнародних відносин ЗНУ (ZNU, Zaporizhzhia National University) в Балабинській гімназії «Престиж». Лекцію читала завідувачка кафедри історії України, д.і.н., професорка Галина Турченко. Захід відбувався для старших класів на платформі Google-meet. Модераторкою лекції стала заступниця декана ФІМВ з профорієнтаційної роботи Ірина Савченко.

Під час лекції розглянули такі питання, як: місце російських імперських міфів в інформаційній війні росії проти України, цілі історичної політики кремля та її невідповідність історичній дійсності. Професорка Галина Турченко спростовувала такі історичні імперські міфи, як: «Київська Русь – перша форма російської державності», «Україну створили поляки, німці, австріяки, більшовики (радянська влада; Ленін)», «росіяни та українці – один народ», «українська мова - та ж російська з певними польськими, німецькими домішками», «необхідність денацифікації українців» та інші.
Під час лекції у форматі дискусії обговорювали її ключові питання. Захід отримав значну кількість позитивних відгуків від присутніх, що свідчіть про їх зацікавленість. Також на заході учнівство отримало інформацію про освітні можливості факультету. «Дякуємо за організаційну підтримку заходу адміністрацією гімназії та вчителькою закладу І.О. Точиліною. Сподіваємось на подальшу співпрацю!» – із такими словами звернулися представниці ЗНУ до керівництва загальноосвітнього закладу середньої освіти.

Факультет історії та міжнародних відносин у соцмережах:
Facebook https://www.facebook.com/groups/ifznu
Instagram @histfacznu

Слідкуйте за подіями вишу також на соцмережевих сторінках пресслужби ЗНУ:
https://www.facebook.com/pressluzhbaZNU
https://www.instagram.com/pressluzhbaznu/
https://t.me/pressluzhbaZNU

Схожі новини