Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Проєкт «Історія успіхів випускників ЗНУ»: вихованка факультету журналістики ЗНУ Валерія Скрипченко

Проєкт «Історія успіхів випускників ЗНУ»: вихованка факультету журналістики ЗНУ Валерія Скрипченко

Проєкт «Історія успіхів випускників ЗНУ»: вихованка факультету журналістики ЗНУ Валерія Скрипченко
29.03.2023 08:36 Все Головні новини Факультети Журналістики Відділ доуніверситетської підготовки, профорієнтації та працевлаштування Історії успіхів випускників ЗНУ ZNU Zaporizhzhia National University ЗНУ Запорізький національний університет факультет журналістики відділ доуніверситетської підготовки профорієнтація працевлаштування пресслужба проєкт Історії успіхів випускників

Запорізький національний університет (ZNU, Zaporizhzhia National University) – місце де розкриваються потенціали та «народжуються» справжні професіонали/ки. Пропонуємо  до вашої уваги інтерв’ю з випускницею факультету журналістики,  освітньої програми «Реклама і зв'язки з громадськістю»  Валерією Скрипченко, яка втілила мрії в реальність та змогла реалізуватися в рекламній галузі.

 

- Розкажіть, будь ласка, трохи про себе: як змінилося Ваше життя після закінчення університету? Чи працюєте зараз за фахом?

- Моє життя змінилося вже після закінчення 4 курсу, коли я одночасно переходила на 5 і влаштовувалася на роботу за фахом у Головне територіальне управління МНС України. Я розуміла, що потрібна практика й бажала якомога швидше отримати досвід, щоб застосовувати отримані знання. Після завершення навчання й до сьогодні я працюю за спеціальністю.

- Чи задоволені Ви отриманим у стінах університету досвідом?

 - Я задоволена якістю знань, які отримала завдяки викладацтву випускової кафедри свого факультету. На той час інтуїтивно виокремлювала ті дисципліни, які могли вплинути на мою роботу в майбутньому й усвідомлено брала знання у своїх улюблених викладачів і викладачок.

- Ким Ви працювали та працюєте зараз? Що входить до переліку Ваших обов'язків?

- За 13 років у практичній діяльності працювала в різних місцях і компаніях, визначу ключові: рекламна агенція «Renovate», брендингова агенція «Обрані», бренд «Sіster`s Aroma».  Зараз працюю бренд-менеджером «Morale Parfums». У мої обов'язки входить формування tone of voice, створення текстів для підвищення продажів, створення скриптів для продажів, відпрацювання негативних впливів на образ бренда, розробка контент-плану, розробка заходів для підвищення активності цільової аудиторії й залучення нової лояльної аудиторії в майбутньому.

- Що Вам подобається у роботі за фахом?

- У захваті від того, що за допомогою вміло оформленого речення можу впливати на поведінку людей. Окрім цього, мої тексти допомагають створювати цінність продукту, який, на перший погляд, здається звичайним.

- Як би Ви охарактеризували свій досвід у галузі реклами: що було складно, а що легко?

- Для мене немає різниці – студентські роки, доросле життя, бо після закінчення школи ти апріорі стаєш дорослою людиною, де сама несеш відповідальність за все, що відбувається в твоєму житті. Мабуть, тому працюю із 18 років. Отже, найбільша складність – застосувати отримані знання в компанії, де є свої вимоги, бачення й уявлення про те, що ти повинен робити. Найлегшим для мене завжди було знайти новий проєкт із більшими фінансовими пропозиціями.

- Коли, на Вашу думку, розкрилася Ваша творча натура: за роки студентства чи ще раніше мали схильність до малювання?

- Я малюю все своє життя. У мене є спеціальна освіта, бо закінчила художню школу в 2006 році, але після закінчення не малювала через школу й підготовку до вступу. Завдяки студраді, повернулася до цієї галузі свого життя. Тож, так, можна впевнено сказати, що знову малювати я почала завдяки університету.

- Чи були власні виставки картин?

- Моя перша виставка присвячена мамі, яка підтримувала й підтримує будь-що в моєму житті. Тому й така назва – «Я у мами художник». У 2017 році ще була учасником виставки «Книжкової ілюстрації», яка проходила в Запорізькому обласному музеї мистецтва. «Обійми мене міцніше» – у 2019 році. Маю відзнаки: диплом із Ірану, срібло з Індії, 3 місце за графіку в міжнародному конкурсі «Golden Time Talent».

- Що Вас надихнуло на власну виставку картин?

- Будь-якій людині важливі реалізація та визнання. Мені кортіло подивитися на роботи зі сторони, а цього можна було досягти, якщо презентувати їх назагал.

- Розкажіть про Ваш досвід ілюстрування книги нашої випускниці Ольги Сурело.

- У мене вже було більш ніж 5 ілюстрацій, де головна героїня – кучерява дівчинка, коли мені Оля написала, що вона схожа на її доньку й запитала, чи можна використати їх для оформлення книги про Настю. За сюжетом книги треба було створити деякі ілюстрації, де Настя разом із сестричкою, потім із хом'яком і на уявному драконі. Усі ілюстрації  створювалися на одному подиху. Моїх навичок роботи в графічному редакторі вистачало й на розробку обкладинки. Та весна, коли я працювала з Олею над її книгою, була однією із найсвітліших. Я вдячна за довіру й від усього серця хотіла би, щоб таких книг вона написала, а я проілюстровала сотні, але, на жаль, Олі не стало… Оля – це найсвітліша й найчарівніша людина, яка зустрічалася на моєму шляху.

- Зважаючи на сьогоднішні обставини, чи змінився стиль, у якому пишете картини? Чи змінилася тематика того, що Ви зображаєте на полотні?

- «Мистецтво жити» – це провідний напрямок моєї творчої діяльності. І в яких обставинах я б не була, які емоції не переживала, завжди знайдеться місце яскравим фарбам, наївним ілюстраціям, живопису в стилі ню або патріотичній графіці.  Колористика та техніка залежать лише від того, що я хочу сказати, проте ніяк не від того, що в країні – війна. Війна, врешті-решт, закінчиться, а моя творчість залишиться.

- Чи писали Ви картини під час війни ? Кому вони були присвячені та в якому стилі написані?

- Так, звичайно. Здебільшого, присвячені Україні крізь призму жіночого образу. Складно визначити стиль, бо в мене завжди виходить поєднання кількох напрямків, але можу зазначити, що переважає сюрреалізм і модернізм.

- Чи пам'ятаєте, що Ви відчули, переступивши перший раз поріг університету?

- О так, таке не забути, бо вибір факультету був моїм самостійним рішенням і напередодні творчого конкурсу мені дуже-дуже хотілося потрапити саме на цю спеціальність і цей факультет. Тож, коли переступила поріг університету, відчула сильну цікавість до всього, що мене оточує й бажання вчитися.

- Чи є якісь поради студентству, яке хоче також себе реалізувати в рекламі: із чого почати свій шлях?

- Почніть свій шлях із того, що спробуйте взяти пару замовлень на фріланс-біржі або, навіть, у фейсбуці в спеціалізованих групах і спробуйте свої сили. Більше практикуйтесь і дізнавайтеся постійно щось нове. Людина, яка щодня щось робить для свого особистісного та професійного розвитку, завжди буде затребуваною.

 

Спілкувалися Юлія Козуб і Наталя Санакоєва

 

Для довідки

У Запорізькому національному університеті за ініціативи відділу доуніверситетської підготовки, профорієнтації та працевлаштування від 2020 року реалізують творчий проєкт «Історії успіху випускників ЗНУ». Утілюють його в життя факультети, інженерний навчально-науковий інститут ЗНУ ім. Ю.М. Потебні. Активно долучається до роботи й факультет журналістики, пресслужба вишу. Вони створюють матеріали про успішну професійну кар’єру наших випускників/випускниць. Факультети університету та інженерний інститут допомагають налагодити зв'язок із випускниками/випускницями факультетів різних років. Долучитися до цієї ініціативи можуть усі охочі випускники/випускниці Запорізького національного університету та інженерного інституту ЗНУ (колишня Запорізька державна інженерна академія та Запорізький індустріальний інститут), котрі бажають поділитись із майбутніми молодими фахівцями/фахівчинями таємницями професійного становлення, допомогти їм працевлаштуватись, на власному прикладі продемонструвати, як реалізувати себе в професії, тощо. Для цього треба надіслати матеріали чи контакти відповідної особи на пошту:

znu.pressa@gmail.com

Слідкувати за проєктом «Історії успіху випускників ЗНУ» можна за лінком:

https://bit.ly/2HixRA8

Сьогодні архів проєкту – це вже більш ніж 300 історій успіхів талановитих випускників/випускниць Запорізького національного університету!

 

Слідкуйте за подіями вишу також на соцмережевих сторінках пресслужби ЗНУ:

https://www.facebook.com/pressluzhbaZNU 

https://www.instagram.com/pressluzhbaznu/ 

https://t.me/pressluzhbaZNU 

 

 

 

Схожі новини