Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / На засіданні ректорату ЗНУ йшлося про підготовку до вступної кампанії-2023

На засіданні ректорату ЗНУ йшлося про підготовку до вступної кампанії-2023

На засіданні ректорату ЗНУ йшлося про підготовку до вступної кампанії-2023
29.03.2023 14:13 Все Головні новини ZNU Zaporizhzhia National University засідання ректорату освітній процес акредитація освітніх програм вступна кампанія-2023

Днями в ЗНУ (ZNU, Zaporizhzhia National University) під час засідання ректорату особливу увагу приділили таким напрямкам діяльності вишу, як підготовка до вступної кампанії-2023, акредитація освітніх програм, що триває на кафедрах університету та інженерного навчально-наукового інституту ім. Ю.М. Потебні, перебіг освітнього процесу та контроль за його якістю, організація практик за спеціальностями та підготовка до атестаційних іспитів.

За час зустрічі під керівництвом ректора Миколи Фролова вирішували пов’язані із цим переліком напрямків життєдіяльності ЗВО організаційні питання. Передусім йшлося про зустрічі Миколи Олександровича із колективом ІННІ ім. Ю.М. Потебні, налагодження співпраці між структурними підрозділами університету та коледжами ЗНУ, які все більше включаються в процеси функціонування вищої школи, та підготовку до випуску бакалаврів/ок й початку літньої вступної кампанії, яка, очікується, буде доволі складною в умовах війни в Україні. Також незабаром у ЗНУ розпочинаються весняні практики студентства, зокрема виробничі. Про їхнє документальне оформлення присутнім нагадала керівниця навчально-методичного відділу Людмила Нестеренко. Також звернули увагу факультетів на те, що в складних умовах воєнного сьогодення далеко не всі підприємства, з якими в ЗНУ укладені договори, готові приймати молодь на стажування. Тож деякі виробничі практики цього року проходитимуть у лабораторіях ІННІ ім. Ю.М. Потебні, які мають для цього відповідні можливості.

Також під час засідання обговорили проєкт Правил прийому до ЗНУ у 2023 (доповідач – відповідальний секретар приймальної комісії Станіслав Іваненко). Увагу університетської спільноти акцентували на тому, що наразі не буде традиційного вступу на старші курси, а натомість випускники/ці коледжів та інші категорії, які мають на це право, зможуть обирати вступ за скороченою програмою. Щодо інформування вступників цього року активно працюють у приймальній комісії: сюди можна завітати на консультацію особисто чи звернутися за телефоном або через електронні засоби зв’язку, що вказані на сайті ЗНУ.

Наразі перед колективами факультетів, ІННІ ім. Ю.М. Потебні та іншими підрозділами як от приймальна комісія постало завдання відпрацювати механізм вступу згідно із загальним порядком прийому на навчання для здобуття вищої освіти, які затвердять цього року. Перший проректор Олександр Бондар надав роз’яснення щодо особливостей цьогорічного вступу, новацій, зокрема, які стосуються вступу пільгових категорій, заміни паперових документів на електронні відповідники, що передбачено новими правилами прийому. Серед новел, які наразі запропонує на допомогу вступникам сам ЗНУ цього року: на офіційному сайті за кожною освітньою програмою (магістерського рівня) незабаром закріплять контакти консультанта/ки. Тож роз’яснення з усіх питань вступу на обрану освітню програму можна буде отримати всім охочим.

У ЗНУ й надалі триває активна профорієнтаційна робота в усіх підрозділах університету та коледжах. У її рамках у різних районах Запоріжжя розмістили білборди та сітілайти, відбувається активна інформаційно-роз’яснювальна робота серед учнівської та студентської молоді. Щодо питань профорієнтації доповіла начальниця відділу доуніверситетської підготовки, профорієнтації та працевлаштування Галина Микитів. Вона нагадала, що на факультетах згідно з графіком відбулися предметні олімпіади, у яких взяли участь близько тисячі осіб. Це – 9-11 класи (зокрема, ті, хто сьогодні тимчасово перебуває за кордоном). Вони представляють 94 заклади загальної освіти міста й області. Серед заходів, які тривають у цей період на факультетах та в ІННІ ім. Ю.М. Потебні, – зустрічі, тренінги, дні відкритих дверей для старших класів, семінари для вчительства, інформування щодо питань вступу до ЗНУ на сторінках соцмереж тощо. А незабаром на базі університету відбудуться пробні тренінги у форматі НМТ. Окрім цього, вступники до магістратури зможуть пройти безкоштовні пробні тестування через Moodle.znu. А ще – на початок квітня запланована інформаційна зустріч із фахівцями/чинями Дніпропетровського регіонального центру оцінювання якості освіти, які нададуть роз’яснення всім зацікавленим у вступі щодо нюансів вступної кампанії цього року, складання національного мультипредметного тесту та проведення тренінгів у період підготовки до вступних випробувань тощо.

У ЗНУ й надалі тривають акредитації освітніх програм, а також – тренінги за участю відповідальних груп і гарантів/ок освітніх програм. Їхні результати та окремі моменти щодо організації та підготовки до акредитацій висвітлив проректор з науково-педагогічної роботи Юрій Каганов. Проректор з наукової роботи Геннадій Васильчук, аби підтримати студентську молодь у цей складний період, виступив з ініціативою провести на базі ЗНУ І етап традиційного щорічного конкурсу студентських наукових робіт з галузей знань і спеціальностей із врученням нагород його переможцям. Його ініціатива була підтримана колективом. А також на заході подякували центру культури та університетським волонтерам, які постійно надають підтримку переміщеним особам, студентській та учнівській молоді, дітям, а ще – організовують заходи для них. Зокрема, йшлося про екскурсію студмістечком для вступників ЗНУ (27 березня) та спортивний квест для школярства, який відбудеться 31 березня. Обговорили також і питання щодо організації роботи наукових керівників/ць і консультантів/ок із дисертантами/ками, окремі моменти щодо підготовки проєкту рейтингу науково-педагогічних працівників/ць ЗНУ за минулий рік, проведення низки тренінгів із цифрової грамотності, що тривають зараз, та організації нової серії таких тренінгів – з академічної доброчесності. Торкнулися й напрямків розвитку академічної мобільності.

Представники АГЧ та відділу виховної роботи прозвітували про такі напрямки діяльності: завершення опалювального сезону, поточні ремонтні роботи в гуртожитках та корпусах ЗНУ (відновлення скління та інші), прибирання сміття після ремонтів і зимового періоду, озеленення територій студмістечок ЗНУ та ІННІ ім. Ю.М. Потебні, грантова діяльність тощо. Також йшлося про організацію гуманітарної допомоги для мешканців/ок гуртожитків, серед яких сьогодні – тимчасово перемішені особи та студентство.

 

Слідкуйте за подіями вишу також на соцмережевих сторінках пресслужби ЗНУ:

https://www.facebook.com/pressluzhbaZNU

https://www.instagram.com/pressluzhbaznu/

https://t.me/pressluzhbaZNU

Схожі новини