В Інженерному навчально-науковому інституті імені Юрія Потебні відбувся тренінг у рамках освітнього курсу «Волонтерська взаємоДІЯ»

В Інженерному навчально-науковому інституті ім. Ю.М. Потебні ЗНУ (ZNU, Zaporizhzhia National University) в межах освітнього курсу «Волонтерська взаємоДІЯ» тривають заняття для студентства, яке займається волонтерською діяльністю. Другий тренінг циклу, як і перший, провів представник Благодійного фонду «Карітас Запоріжжя» менеджер і фасилітатор по роботі з волонтерами Благодійного фонду «Карітас Запоріжжя» Юрій Вдовцов. Організаційною роботою та технічним забезпеченням займався заступник директора ІННІ ім. Ю.М. Потебні з виховної роботи Роман Воляр, а практична психологиня ЗНУ Ірина Марті коментувала виступи студентства та вносила пропозиції, щодо подальшого проведення таких тренінгів.
Під час заходу Юрій Юрійович ознайомив з напрямами волонтерської діяльності. Особливу увагу він приділив темі «Допомога дітям» та роботі з дітьми соціальних категорій: дітьми-сиротами, дітьми з інвалідністю, з багатодітних, малозабезпечених родин, дітьми з ВПО, а також з дітьми, які знаходяться на вихованні одного з батьків або є всиновленою дитиною. Тренер детально розповів, за якими програмами можна працювати з дітьми соціальних категорій. По-перше, це соціалізація, тобто надання дитині комунікативних вмінь, чому, зазвичай, діти навчаються в родині. По-друге, це наставництво, коли волонтер\ка відокремлюють одну дитину, провідують її, допомагають з уроками, грають, стають для неї другом тощо. Ще одним проєктом для цієї категорії дітей Юрій Вдовцов назвав освітні програми, наприклад, заняття з дитиною іноземними мовами та інше. Може волонтер\ка стати для дітей і тренером\кю зі спортивних ігор, а також вести для них розважальні програми, дискотеки, концерти, культурні, розвиваючи заходи тощо. Але все це робіться на постійній основі. Як і попереднього разу, теоретичні знання супроводжувалися практичними завданнями у вигляді ігор і творчих напрацювань.
Другу частину тренінгу гість присвятив волонтерському менеджменту, який «має на меті досягнення стійких результатів завдяки співпраці з волонтером\кою. Він базується на трьох потребах: потреби організації, що залучає, потреби самого волонтера\ки та потреби громади, для якої реалізується проєкт». В основі волонтерського менеджменту лежить розуміння цінності та впливу волонтерської діяльності та ретельна увага до того, що мотивує та розкриває потенціал кожного. На конкретних прикладах Юрій Юрійович пояснив, що таке тематичні категорії потреб (наприклад, інфраструктури міста, екологічні, екстрені та ін.) та розповів про методи оцінки потреб, серед яких назвав опитування, сфокусоване групове інтерв’ю та соціальний паспорт громади.
Поділився Юрій Вдовцов і позитивними прикладами співпраці з набувачами благодійної допомоги – бенефіціарами. Однак, навів і прикрі приклади того, як байдужість і зневага з боку деяких організацій до волонтерських зусиль приводить до негативних наслідків. Педагог порадив спочатку визначатися з актуальністю проблеми, яку вони хочуть вирішити, і тільки після цього займатися підготовкою до її реалізації.
Наприкінці тренінгу лектор представив алгоритм підготовки та розробки завдання. А для більш конкретного оволодіння молоддю цим алгоритмом, Юрій Вдовцов запропонував двом студентським колективам – «Мандаринка» та «Ківі» – створити умовні професійні волонтерські команди для супроводу музичного конкурсу «Євробачення-2023» та Чемпіонату Європи з футболу 2024, або Євро-2024. За нетривалий час хлопці та дівчата змогли виконати завдання та продемонструвати не тільки достатній рівень засвоєних ними знань, а й креативні здібності.
Слідкуйте за подіями вишу також на соцмережевих сторінках пресслужби ЗНУ:
https://www.facebook.com/pressluzhbaZNU
https://www.instagram.com/pressluzhbaznu/