
Днями в ЗНУ (ZNU, Zaporizhzhia National University) відбулося засідання Вченої ради. Серед основних питань порядку денного присутні розглянули виконання рішень Вченої ради університету за 2022 рік та реалізацію політики академічної доброчесності у виші. Також його учасники й учасниці ухвалили проєкти Правил прийому до Запорізького національного університету у 2023 році та до його фахових коледжів – Економіко-правничого, Запорізького гідроенергетичного, Запорізького металургійного й бізнесу та харчових технологій.
На початку засідання ректор Микола Фролов привітав із присвоєнням вчених звань професорів і професорок. Він вручив відповідні атестати Олександру Шапурову (кафедра інформаційної економіки, підприємництва та фінансів ІННІ ім. Ю.М. Потебні), Андрію Пожуєву (кафедра фундаментальної та прикладної математики), Олексію Макаренкову (кафедра історії і теорії держави та права), Віталіні Нікітенко (кафедра управління та адміністрування ІННІ ім. Ю.М. Потебні) й Олені Андросовій (кафедра фінансів, банківської справи та страхування).
У рамках вирішення кадрових питань під час заходу відбулося таємне голосування в змішаному (очно-дистанційному) форматі. За час Вченої ради ЗНУ затвердили кандидатури на вакантні посади: завідувачки кафедри промислового та цивільного будівництва – професорку Ірину Арутюнян, завідувача кафедри загальної математики – доцента Ігоря Зіновєєва, завідувача кафедри іноземних мов професійного спрямування – доцента Станіслава Іваненка, завідувачки кафедри обліку та оподаткування – професорку Нелю Проскуріну, завідувача кафедри фізичної культури і спорту – професора Андрія Сватьєва, завідувача кафедри інформаційної економіки, підприємництва та фінансів – професора Олександра Шапурова. Вони також підтримали рішення про присвоєння вчених звань: професора по кафедрі інформаційної економіки, підприємництва та фінансів – В’ячеславу Глущевському, доцента по кафедрі видавничої справи та редагування – Галині Микитів.
У виступі першого проректора Олександра Бондаря йшлося про хід виконання рішень Вченої ради університету за 2022 рік. Олександр Григорович зазначив, що минулого року, під час повномасштабного військового вторгнення російської федерації на територію України, саме завдяки системно організованій роботі адміністрації ЗНУ та Вченої ради злагоджено працювали всі підрозділи, систематично відбувалися засідання, планова робота в університеті тощо. Доповідач представив загалу аналіз реалізації виконання рішень Вченої ради. Серед лідерів, які максимально реалізовували керівні ініціативи та надавали вчасно відповідну інформацію, він відзначив такі підрозділи, як Інженерний навчально-науковий інститут ім. Ю.М. Потебні, Економіко-правничий фаховий коледж, наукову бібліотеку, факультет іноземної філології, факультет соціальної педагогіки та психології, відділ доуніверситетської підготовки, профорієнтації та працевлаштування.
Олександр Бондар наголосив, що вже в березні 2022 року на Вченій раді заслухали питання «Про виклики та завдання університету в умовах воєнного часу, спричинених збройною агресією рф», що дозволило переформатувати й налагодити ефективну роботу вишу в цих умовах. ЗНУ зміг якісно організувати освітній процес і навчально-методичну роботу в дистанційному форматі, своєчасно завершив навчальний 2021/22 рік і здійснив черговий випуск фахівців/нь, оновив документацію та наповнив контентом СЕЗН Moodle.ZNU. Університет продовжив виконання своїх зобов’язань на усіх рівнях.
На рівні закладу вищої освіти та на його факультетах обговорили звіти щодо «Підсумків освітньої діяльності за 2021-2022 навчальний рік та особливості організації навчання в умовах воєнного стану». Їхні результати врахували під час планування діяльності в поточному 2022/23 навчальному році. Широкомасштабного впровадження в ЗНУ набула концепція всебічного розвитку та функціонування української мови в університеті (згідно з директивами Уряду та Протоколу № 3 від 25.10.2022 р.), відбулася підготовча робота до акредитацій освітніх програм, які наразі тривають в університеті на усіх рівнях вищої освіти. Позитивну динаміку демонструє наукова та публікаційна діяльність, триває проєктна і грантова робота, міжнародна співпраця тощо. Вдалою була вступна кампанія у 2022 році, триває й надалі масштабна робота зі вступниками та підготовка до вступу-2023. Чимала заслуга в досягненні значних результатів за усіма напрямками діяльності вишу також належить науковій бібліотеці ЗНУ, яка здійснює інформаційне забезпечення підготовки здобувачів/ок вищої освіти за всіма рівнями тощо, а також студентському самоврядуванню, що бере активну участь в управлінні процесами університетського життя за всіма напрямками.
На формування моральних і культурних цінностей академічної спільноти звернули увагу проректор з науково-педагогічної роботи Юрій Каганов і проректор з наукової роботи Геннадій Васильчук у рамках доповіді «Про реалізацію політики академічної доброчесності в університеті».
Окрім іншого, на засіданні затвердили представлені проєкти Правил прийому до Запорізького національного університету у 2023 році та додатків до них, а також Правил прийому для здобуття освітньо-професійного ступеня фахового молодшого бакалавра у 2023 році на навчання до фахових коледжів, що діють у складі університету.
Під час розгляду питань, які увійшли до розділу «Різне», відбулося затвердження освітньо-професійних програм, започаткованих для підготовки бакалаврів/ок і магістрів/ок набору 2023 року. Йшлося також про підготовку здобувачів/ок освіти освітнього рівня бакалавр за скороченим терміном навчання. На заході проголосували за рекомендацію до друку навчально-методичної літератури, визнання результатів підвищення кваліфікації (стажування), а також визначили голів екзаменаційних комісій для проведення підсумкової атестації здобувачів/ок вищої освіти та виконали інші поточні завдання.
Слідкуйте за подіями вишу також на соцмережевих сторінках пресслужби ЗНУ:
https://www.facebook.com/pressluzhbaZNU
https://www.instagram.com/pressluzhbaznu/