Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / На факультеті журналістики ЗНУ спільно з американськими колегами організували вебінар

На факультеті журналістики ЗНУ спільно з американськими колегами організували вебінар

На факультеті журналістики ЗНУ спільно з американськими колегами організували вебінар
31.03.2023 14:00 Все Головні новини Факультети Журналістики ZNU Zaporizhzhia National University ЗНУ Запорізький національний університет факультет журналістики міжнародна діяльність наукова діяльність форум глобальні медіа війна українська журналістика

Двадцять дев’ятого березня факультет журналістики Запорізького національного університету (ZNU, Zaporizhzhia National University) та департамент комунікації та медіа Мічиганського університету (США) організували спільний вебінар «Український голос у глобальних медіа: війна, журналістика миру та боротьба за свободу». Цей захід став четвертим у циклі зустрічей та заключним у цьому навчальному році.

 

Головна мета цієї зустрічі – розказати американським студентству і викладацтву про журналістиĸу, яĸа висвітлює події війни, зокрема, про роботу локальних медіа, що працюють близьĸо до лінії фронту. Під час вебінару присутні обговорили переваги та вади в просуванні українського та загалом європейського порядку денного в глобальному медіапросторі. У вебінарі взяли участь викладацтво, медіадослідники/ці факультету журналістики ЗНУ, департаменту комунікацій та медіа Мічиганського університету, а також всеукраїнські й запорізькі ЗМІ, випускники та випускниці журфаку ЗНУ. Долучилося до заходу також студентство обох університетів.

Розпочали вебінар модератори дискусії Катерина Сіріньок-Долгарьова, доцентка кафедри журналістики Запорізького національного університету, й Ана Авіла, журналістка-розслідувачка, викладачка департаменту комунікації та медіа Мічіганського університету. У вступному слові вони розповіли про те, як проходитиме дискусія, та підкреслили важливість таких зустрічей для обох країн.

Своїм досвідом із присутніми поділився Ярослав Євраєв (головний редаĸтор Павлоградсьĸоі телерадіоĸомпанії, студент магістратури факультету журналістики ЗНУ). У його виступі йшлося про те, як організовувалась робота на початку повномасштабного вторгнення: «В ефірі намагались висвітлювати не тільки події, які стосуються війни, а також позитивні новини, що хоч якось могли підняти настрій».

Ще однією спікеркою стала Дар’я Зирянова, операторка телеканалу «Ми – Україна» та випускниця журфаку ЗНУ. Дар'я розповіла про те, як вони дотримуються журналістської етики, працюючи на лінії фронту, на місцях «прильотів», та як підтримують зв'язок із журналістами/ками в окупації.

Також про налагодження роботи та самоцензуру розповів Ігор Гур‘єв (журналіст порталу «Аĸцент», фотоĸореспондент). Усю увагу новинний портал приділяє подіям війни та життю людей на лінії фронту. На думку журналіста, під час роботи на передовій випрацювалась самоцензура, що є частиною правильної стратегії подання інформації.

Окрім цього, на заході проговорили про те, які питання стосовно України важливо висвітлювати більше, та як американське студентство ставиться до телеканалів, що висвітлюють події в Україні з боку Росії. «На телеĸаналах я не відчуваю пропаганди, а в соцмережах, зокрема у Фейсбуĸ, є люди, яĸі нав’язують російські наративи, деяких людей навіть довелось заблокувати», – зазначила Ана Авіла.

Наприкінці зустрічі декан факультету журналістики Віктор Костюк подякував за увагу до України та зазначив, що підтримка нам дійсно важлива. Вебінар «Український голос у глобальних медіа» підкреслив важливість міжнародної підтримки, просування українських матеріалів у світові ЗМІ та допомоги в боротьбі з дезінформацією від російських медіа в період повномасштабного вторгнення на територію України. Окрім цікавих і корисних кейсів, учасники/ці отримали сертифікати.

 

Єлизавета Міщенюк,

Олександра Сакальська

 

Слідкуйте за подіями вишу також на соцмережевих сторінках пресслужби ЗНУ:

https://www.facebook.com/pressluzhbaZNU

https://www.instagram.com/pressluzhbaznu/

https://t.me/pressluzhbaZNU

 

 

 

Схожі новини