Проєкт «Історія успіху випускників ЗНУ»: вихованка факультету журналістики, редакторка журналу «Forbes Польща» Анастасія Юхименко

У Запорізькому національному університеті триває реалізація проєкту «Історії успіхів випускників ЗНУ» (ZNU, Zaporizhzhia National University). Сьогоднішня наша розповідь про вихованку факультету журналістики, редакторку журналу «Forbes Польща» Анастасію Юхименко.
-Анастасіє, вітаю Вас! Ваш приклад у професії досить цікавий: отримали ступінь бакалавра і стали журналісткою, а рівень спеціалістки опанували і стали рекламісткою. Розкажіть, чому зробили свого часу такий вибір?
-Вітаю! Скажу, що вибір такої професії пов’язаний з моїм дитинством. Я виросла в дуже бідній родині, інколи були періоди, коли зовсім нічого було їсти, і я мріяла, що коли стану дорослою, то зможу змінити своє життя на краще. Прикладом стали журналісти\ки, яких я бачила на екранах телевізорів. Вони були красиві, успішні, відкрито висловлювали свою думку (так я вважала на той час). Також я любила писати і говорити, тому вирішила, що журналістика допоможе мені стати тією гарною та успішною, як люди з екрану. Вже під час навчання я зіткнулася з тим, що влаштуватись на роботу студентці 1-го курсу університету без досвіду за професією майже неможливо. Зарплатня була дуже маленькою на той час. А мені потрібні були гроші, щоб вирватись із кола бідності. І сталося так, що мене взяли менеджеркою з реклами в невеличку агенцію. Це була зачіпка, і я нею скористалась. Так з часом воно і закрутилось. Я зрозуміла, що в рекламі та маркетингу можна будувати кар’єру та заробляти гроші. Великим плюсом були й знання з журналістики. Хоча перед вступом, і на початку навчання я часто чула: не лізь це не для тебе, де ти, а де успіх, в тебе нічого не вийде, ну і ще багато чого… Але я вірила, мріяла, і поставила собі за мету довести, що все можливо. Так і почалась історія навчання і великої роботи.
-Ви тривалий час працювали в маркетингу у філіях дуже відомих компаній Запоріжжя: ювелірні крамниці «Золота королева», автомобільний салон «Тойота». Які професійні знання та навички дозволили отримати посаду у відомих брендів?
-Так, саме робота в ювелірній мережі була для мене першим великим досягненням. Хоча насправді не була казкою, і не варто тут ідеалізувати. Я працювала вдень, а вночі вивчала маркетинг. Це був дуже нелегкий час для мене. Допомогло отримати посаду, по-перше, велике бажання (його навіть по очах зазвичай видно), по-друге, я ходила на безліч співбесід, я не погоджувалась на менше, я шукала найкращого. Допомагало вміння «продати» себе на співбесіді, скажу так – знати все неможливо, але показати, що ти вмієш шукати відповіді – це важливо. Щирість і гумор також дуже допомагають налаштувати розмову. А коли робота ваша, починається етап: працювати, вчити, впроваджувати, і знову працювати, працювати. Не буде на початку легко і просто. Були періоди, коли я відчувала, що ще трохи і зламаюсь. Але ні, не зламалась, йшла далі. Звичайно, потім досвід почав працювати на мене, але точно перші три роки я працювала на нього.
-Повномасштабне вторгнення змусило Вас переїхати із донькою до Польщі, але і там вдалося реалізувати свої професійні навички. Розкажіть, будь ласка, про цей досвід детальніше.
-Так, війна змусила виїхати нас як і багатьох українців\ок. На момент початку війни я начебто тільки налагодила все. Стабільна робота, чудовий колектив, перспективи розвитку. І ранок 24 лютого, змінив все... Рішення прийняла швидко, тому що на третій день війни донька перестала розмовляти, майже нічого не їла. Я розуміла, що психіка дитини страждає. Заради її здоров’я, безпеки, ми виїхали. Сьогодні рік, як ми в Польщі. Тут довелось починати все спочатку. Плюс – незнання мови додалось, а відомо, що в нашій професії бути без мови, це теж саме, що хірург без рук. Тому перше, я почала вчити мову, бо не уявляю собі роботи в іншій галузі. Реклама, маркетинг, журналістика – це те, що я люблю робити, і мабуть єдине, що вмію. Влаштуватись на роботу з такої галузі в іншій країні складно, навіть мені говорили – нереально. Тут потрібно докладати втричі більше зусиль, ще більше працювати. У моєму випадку мені допоміг весь мій досвід, як рекламістки, так і редакторки. Я вже не та дівчина, яка була 10 років тому, а впевнена жінка, яка знає чого вона варта. Зараз я працюю в редакції «Forbes Польща», є співорганізаторкою одного з найбільших Конгресів у Польщі. Я відповідальна за український бізнес в Польщі. За пів року моєї роботи мені запропонували створити свій відділ, відкрили окрему вакансію для спеціалістів\ок з України. Це все вдалось реалізувати, лише завдяки працьовитості та досвіду. Сьогодні я точно знаю, можливо все, якщо малими кроками йти до великої мети. Я та дівчина, яка вийшла в світ без заможніх батьків, зв’язків, допомоги близьких. Я не була в школі зіркою, навпаки, з мене ще й кепкували. А я мріяла, багато вчилась і працювала кожного дня.
-Поділіться, будь ласка, спогадами зі студентського життя. Пам’ятаю вашу групу, хоч це були заочники, але дуже дружні, у повному складі відвідували пари, виконували завдання. А що Вам найбільше запам’яталось із часів навчання в університеті?
-Наша група дійсно була дуже дружна, ми допомагали і підтримували один одного. Мабуть якраз університет і дав мені той фундамент віри в себе. У нас були дуже класні викладачі\ки, особливо я любила гумор і посмішку Тяпкіної Н.І. Щиро поажала Вас, Тетяно Арнольдівно, за сучасність. Найсмішніші і дуже теплі спогади – це, звичайно, сесії та безсонні ночі з одногрупниками\цями. Ми ж заочники були, часто, вчили за пару ночей до іспиту. Але ми так допомагали один одному, що у всіх був високий бал.
-Традиційно, спілкуючись із випускниками\цями факультету журналістики, я ставлю питання – на яку пару, а може і не одну хотіли б повернутися.
Не можу сказати, на яку конкретно пару я би хотіла повернутись. Мабуть, на тиждень сесії, коли ти в повному хаосі все робиш, всюди встигаєш, незрозуміло, звідки береш сили, а в кінці, щасливий, ідеш святкувати. І твоє життя в той момент наповнене такою радістю! Ось саме цих емоцій не вистачає.
-І наостанок, хочу подякувати за приділений час. Думаю, абітурієнтам\кам і сьогоднішньому студентству деякі професійні поради від Вас допоможуть у професії чи в боротьбі із труднощами, наприклад, емоційним вигоранням. Тож які рекомендації від Анастасії Юхименко сьогодні прозвучать?
-Порада, яку я можу дати: не бійтеся робити помилки, на них ви навчитеся. Вони є вашим досвідом. Не боятись пробувати, навіть якщо комусь це здається дивним. І завжди бути собою, ніколи ні під кого не підлаштовуватись. Ось тоді все вийде. Труднощі – це невід’ємна частина успіху, без них неможливо. Саме вони загартовують, їх не треба боятись, їх потрібно зустрічати з високо піднятою головою. І любити свою справу, це дуже важливо. Бо коли горить вогонь всередині вас, то ви зможете запалити своє життя.
Спілкувалась Тетяна Рогова
Для довідки
У Запорізькому національному університеті за ініціативи відділу доуніверситетської підготовки, профорієнтації та працевлаштування від 2020 року реалізують творчий проєкт «Історії успіху випускників ЗНУ». Утілюють його в життя факультети, інженерний навчально-науковий інститут ЗНУ ім. Ю.М. Потебні. Активно долучається до роботи й факультет журналістики, пресслужба вишу. Вони створюють матеріали про успішну професійну кар’єру наших випускників/випускниць. Факультети університету та інженерний інститут допомагають налагодити зв'язок із випускниками/випускницями факультетів різних років. Долучитися до цієї ініціативи можуть усі охочі випускники/випускниці Запорізького національного університету та інженерного інституту ЗНУ (колишня Запорізька державна інженерна академія та Запорізький індустріальний інститут), котрі бажають поділитись із майбутніми молодими фахівцями/фахівчинями таємницями професійного становлення, допомогти їм працевлаштуватись, на власному прикладі продемонструвати, як реалізувати себе в професії, тощо. Для цього треба надіслати матеріали чи контакти відповідної особи на пошту: znu.pressa@gmail.com
Слідкувати за проєктом «Історії успіху випускників ЗНУ» можна за лінком: https://bit.ly/2HixRA8
Сьогодні архів проєкту – це вже більш ніж 300 історій успіхів талановитих випускників/випускниць Запорізького національного університету!
Слідкуйте за подіями вишу також на соцмережевих сторінках пресслужби ЗНУ:
https://www.facebook.com/pressluzhbaZNU
https://www.instagram.com/pressluzhbaznu/