Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Проєкт «Історія успіху випускників ЗНУ»: вихованка факультету журналістики, редакторка журналу «Forbes Польща» Анастасія Юхименко

Проєкт «Історія успіху випускників ЗНУ»: вихованка факультету журналістики, редакторка журналу «Forbes Польща» Анастасія Юхименко

Проєкт «Історія успіху випускників ЗНУ»: вихованка факультету журналістики, редакторка журналу «Forbes Польща» Анастасія Юхименко
03.04.2023 14:00 Все Головні новини Факультети Журналістики Відділ доуніверситетської підготовки, профорієнтації та працевлаштування Історії успіхів випускників ЗНУ ZNU Zaporizhzhia National University ЗНУ Запорізький національний університет факультет журналістики відділ доуніверситетської підготовки профорієнтації та працевлаштування історії успіхів випускників

У Запорізькому національному університеті триває реалізація проєкту «Історії успіхів випускників ЗНУ» (ZNU, Zaporizhzhia National University). Сьогоднішня наша розповідь про вихованку факультету журналістики, редакторку журналу «Forbes Польща» Анастасію Юхименко.

-Анастасіє, вітаю Вас! Ваш приклад у професії досить цікавий: отримали ступінь бакалавра і стали журналісткою, а рівень спеціалістки опанували і стали рекламісткою. Розкажіть, чому зробили свого часу такий вибір?

-Вітаю! Скажу, що вибір такої професії пов’язаний з моїм дитинством. Я виросла в дуже бідній родині, інколи були періоди, коли зовсім нічого було їсти, і я мріяла, що коли стану дорослою, то зможу змінити своє життя на краще. Прикладом стали журналісти\ки, яких я бачила на екранах телевізорів. Вони були красиві, успішні, відкрито висловлювали свою думку (так я вважала на той час). Також я любила писати і говорити, тому вирішила, що журналістика допоможе мені стати тією гарною та успішною, як люди з екрану. Вже під час навчання я зіткнулася з тим, що влаштуватись на роботу студентці 1-го курсу університету без досвіду за професією майже неможливо. Зарплатня була дуже маленькою на той час. А мені потрібні були гроші, щоб вирватись із кола бідності. І сталося так, що мене взяли менеджеркою з реклами в невеличку агенцію. Це була зачіпка, і я нею скористалась. Так з часом воно і закрутилось. Я зрозуміла, що в рекламі та маркетингу можна будувати кар’єру та заробляти гроші. Великим плюсом були й знання з журналістики. Хоча перед вступом, і на початку навчання я часто чула: не лізь це не для тебе, де ти, а де успіх, в тебе нічого не вийде, ну і ще багато чого… Але я вірила, мріяла, і поставила собі за мету довести, що все можливо. Так і почалась історія навчання і великої роботи.

-Ви тривалий час працювали в маркетингу у філіях дуже відомих компаній Запоріжжя: ювелірні крамниці «Золота королева», автомобільний салон «Тойота». Які професійні знання та навички дозволили отримати посаду у відомих брендів?

-Так, саме робота в ювелірній мережі була для мене першим великим досягненням. Хоча насправді не була казкою, і не варто тут ідеалізувати. Я працювала вдень, а вночі вивчала маркетинг. Це був дуже нелегкий час для мене. Допомогло отримати посаду, по-перше, велике бажання (його навіть по очах зазвичай видно), по-друге, я ходила на безліч співбесід, я не погоджувалась на менше, я шукала найкращого. Допомагало вміння «продати» себе на співбесіді, скажу так – знати все неможливо, але показати, що ти вмієш шукати відповіді – це важливо. Щирість і гумор також дуже допомагають налаштувати розмову. А коли робота ваша, починається етап: працювати, вчити, впроваджувати, і знову працювати, працювати. Не буде на початку легко і просто. Були періоди, коли я відчувала, що ще трохи і зламаюсь. Але ні, не зламалась, йшла далі. Звичайно, потім досвід почав працювати на мене, але точно перші три роки я працювала на нього.

-Повномасштабне вторгнення змусило Вас переїхати із донькою до Польщі, але і там вдалося реалізувати свої професійні навички. Розкажіть, будь ласка, про цей досвід детальніше.

-Так, війна змусила виїхати нас як і багатьох українців\ок. На момент початку війни я начебто тільки налагодила все. Стабільна робота, чудовий колектив, перспективи розвитку. І ранок 24 лютого, змінив все... Рішення прийняла швидко, тому що на третій день війни донька перестала розмовляти, майже нічого не їла. Я розуміла, що психіка дитини страждає. Заради її здоров’я, безпеки, ми виїхали. Сьогодні рік, як ми в Польщі. Тут довелось починати все спочатку. Плюс – незнання мови додалось, а відомо, що в нашій професії бути без мови, це теж саме, що хірург без рук. Тому перше, я почала вчити мову, бо  не уявляю собі роботи в іншій галузі. Реклама, маркетинг, журналістика – це те, що я люблю робити, і мабуть єдине, що вмію. Влаштуватись на роботу з такої галузі в іншій країні складно, навіть мені говорили – нереально. Тут потрібно докладати втричі більше зусиль, ще більше працювати. У моєму випадку мені допоміг весь мій досвід, як рекламістки, так і редакторки. Я вже не та дівчина, яка була 10 років тому, а впевнена жінка, яка знає чого вона варта. Зараз я працюю в редакції «Forbes Польща», є співорганізаторкою одного з найбільших Конгресів у Польщі. Я відповідальна за український бізнес в Польщі. За пів року моєї роботи мені запропонували створити свій відділ, відкрили окрему вакансію для спеціалістів\ок з України. Це все вдалось реалізувати, лише завдяки працьовитості та досвіду. Сьогодні я точно знаю, можливо все, якщо малими кроками йти до великої мети. Я та дівчина, яка вийшла в світ без заможніх батьків, зв’язків, допомоги близьких. Я не була в школі зіркою, навпаки, з мене ще й кепкували. А я мріяла, багато вчилась і працювала кожного дня.

-Поділіться, будь ласка, спогадами зі студентського життя. Пам’ятаю вашу групу, хоч це були заочники, але дуже дружні, у повному складі відвідували пари, виконували завдання. А що Вам найбільше запам’яталось із часів навчання в університеті?

-Наша група дійсно була дуже дружна, ми допомагали і підтримували один одного. Мабуть якраз університет і дав мені той фундамент віри в себе. У нас були дуже класні викладачі\ки, особливо я любила гумор і посмішку Тяпкіної Н.І. Щиро поажала Вас, Тетяно Арнольдівно, за сучасність. Найсмішніші і дуже теплі спогади – це, звичайно, сесії та безсонні ночі з одногрупниками\цями. Ми ж заочники були, часто, вчили за пару ночей до іспиту. Але ми так допомагали один одному, що у всіх був високий бал.

-Традиційно, спілкуючись із випускниками\цями факультету журналістики, я ставлю питання – на яку пару, а може і не одну хотіли б повернутися.

Не можу сказати, на яку конкретно пару я би хотіла повернутись. Мабуть, на тиждень сесії, коли ти в повному хаосі все робиш, всюди встигаєш, незрозуміло, звідки береш сили, а в кінці, щасливий, ідеш святкувати. І твоє життя в той момент наповнене такою радістю! Ось саме цих емоцій не вистачає.

-І наостанок, хочу подякувати за приділений час. Думаю, абітурієнтам\кам і сьогоднішньому студентству деякі професійні поради від Вас допоможуть у професії чи в боротьбі із труднощами, наприклад, емоційним вигоранням. Тож які рекомендації від Анастасії Юхименко сьогодні прозвучать?

-Порада, яку я можу дати: не бійтеся робити помилки, на них ви навчитеся. Вони є вашим досвідом. Не боятись пробувати, навіть якщо комусь це здається дивним. І завжди бути собою, ніколи ні під кого не підлаштовуватись. Ось тоді все вийде. Труднощі – це невід’ємна частина успіху, без них неможливо. Саме вони загартовують, їх не треба боятись, їх потрібно зустрічати з високо піднятою головою. І любити свою справу, це дуже важливо. Бо коли горить вогонь всередині вас, то ви зможете запалити своє життя.

 

Спілкувалась Тетяна Рогова

 

Для довідки

 

У Запорізькому національному університеті за ініціативи відділу доуніверситетської підготовки, профорієнтації та працевлаштування від 2020 року реалізують творчий проєкт «Історії успіху випускників ЗНУ». Утілюють його в життя факультети, інженерний навчально-науковий інститут ЗНУ ім. Ю.М. Потебні. Активно долучається до роботи й факультет журналістики, пресслужба вишу. Вони створюють матеріали про успішну професійну кар’єру наших випускників/випускниць. Факультети університету та інженерний інститут допомагають налагодити зв'язок із випускниками/випускницями факультетів різних років. Долучитися до цієї ініціативи можуть усі охочі випускники/випускниці Запорізького національного університету та інженерного інституту ЗНУ (колишня Запорізька державна інженерна академія та Запорізький індустріальний інститут), котрі бажають поділитись із майбутніми молодими фахівцями/фахівчинями таємницями професійного становлення, допомогти їм працевлаштуватись, на власному прикладі продемонструвати, як реалізувати себе в професії, тощо. Для цього треба надіслати матеріали чи контакти відповідної особи на пошту: znu.pressa@gmail.com

Слідкувати за проєктом «Історії успіху випускників ЗНУ» можна за лінком: https://bit.ly/2HixRA8

Сьогодні архів проєкту – це вже більш ніж 300 історій успіхів талановитих випускників/випускниць Запорізького національного університету!

 

Слідкуйте за подіями вишу також на соцмережевих сторінках пресслужби ЗНУ:

https://www.facebook.com/pressluzhbaZNU

https://www.instagram.com/pressluzhbaznu/

https://t.me/pressluzhbaZNU

 

Схожі новини