Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / В Інженерному навчально-науковому інституті ім. Ю.М. Потебні завершився цикл тренінгів для волонтерства

В Інженерному навчально-науковому інституті ім. Ю.М. Потебні завершився цикл тренінгів для волонтерства

В Інженерному навчально-науковому інституті ім. Ю.М. Потебні завершився цикл тренінгів для волонтерства
04.04.2023 15:32 Все Головні новини Інженерний інститут ЗНУ ZNU Zaporizhzhia National University ЗНУ Запорізький національний університет Інженерний навчально-науковий інститут волонтерська діяльність грантова діяльність тренінги

Упродовж трьох тижнів понад 30 хлопців і дівчат із Інженерного навчально-наукового інституту ім. Ю.М. Потебні та факультетів ЗНУ; громадського об’єднання «Студентство»; Обласної студентської ради; економіко-правничого фахового коледжу ЗНУ; Василівського коледжу Таврійського державного агротехнологічного університету ім. Дмитра Моторного; електротехнічного фахового коледжу НУ «Запорізька політехніка» брали участь у низці тренінгів для молоді, яка займається волонтерською діяльністю.

 

Останнє заняття циклу присвятили проблемі волонтерського вигорання, а також тому, як правильно скласти грантовий проєкт. Як завжди, тренінги провів фасилітатор по роботі з громадами Благодійного фонду «Карітас Запоріжжя» Юрій Вдовцов. Організаційною роботою та технічним забезпеченням займався заступник директора ІННІ з виховної роботи Роман Воляр, а практична психологиня ЗНУ Ірина Марті оцінювала виступи студентів/ок.

На початку тренінгу Юрій Юрійович зазначив, що життя волонтерів/ок сповнене факторами, які сприяють вигоранню, серед них – комунікація зі значною кількістю людей; високий рівень відповідальності, який не може не впливати на емоційний стан людини; чимала кількість завдань, що виконуються майже одночасно тощо. Та як зрозуміти, що ви відчуваєте емоційне вигорання? Юрій Вдовцов виділив фактори, на які потрібно звернути увагу. А це – апатія, швидке втомлювання, відсутність задоволення від процесу, з’являються прояви агресії та відчуття розчарування в собі. Не залишив поза увагою лектор і поради, як подолати симптоми волонтерського вигорання. Зокрема, потрібно дозволити собі відпочити; навчитися говори «ні»; не братися відразу за всі завдання; братися тільки за ту роботу, яку знаєш; знайти внутрішню мотивацію тощо. А головне, варто пам’ятати, що твоє життя теж цінне, тож необхідно приділяти час і собі.

Під час другої частини тренінгу волонтери/ки дізналися, як і де можна знайти кошти для благодійної діяльності, а також розібралися в тому, як скласти успішну грантову заявку, враховуючи всі етапи – від обрання проєкту до його успішної реалізації. Після цього настала найочікуваніша частина тренінгу – практичне завдання. Цього разу команди мали візуалізувати волонтера/ку своєї мрії та захистити проєкт. А після завершення гри відбулося підбиття підсумків тренінгів. Ще під час першого заняття всі учасники/ці мали написати, чого очікують від навчання, та залишити свої сподівання у вигляді невеличких нотатків. Тож настав час подивитися записи й зрозуміти, чи виправдалися сподівання. Приємно зазначити, що більшість студентів/ок отримали те, заради чого й прийшли на тренінги. Та найприємнішою подією заходу стало урочисте вручення сертифікатів учасників/иць.

 

Слідкуйте за подіями вишу також на соцмережевих сторінках пресслужби ЗНУ:

https://www.facebook.com/pressluzhbaZNU

https://www.instagram.com/pressluzhbaznu/

https://t.me/pressluzhbaZNU

 

Схожі новини