Проєкт «Історія успіхів випускників ЗНУ»: вихованка юридичного факультету (спеціальність «Правоохоронна діяльність»), слідча СВ Василівського РУП ГУНП в Запорізькій області, Дарина Левада

У Запорізькому національному університеті (ZNU, Zaporizhzhia National University) триває втілення в життя профорієнтаційного проєкту «Історії успіхів випускників ЗНУ». Пропонуємо до вашої уваги інтерв’ю з вихованкою юридичного факультету Дариною Левадою
- Розкажіть, будь ласка, про основні етапи Вашої професійної кар’єри
-У моєму житті було три основні етапи професійної кар’єри. Першим етапом, після закінчення університету, було проходження конкурсу та навчання на спеціальній підготовці для слідчих. У вказаний період, найскладнішим для мене було отримання великої кількості інформації, її обробка та велике фізичне навантаження. Найцікавіше – було слухати про досвід спеціалістів\ок, які вже зробили кар’єру в органах досудового розслідування та зараз викладають в академії поліції. У цей період я отримала поглибленні знання про структуру. Другим етапом, стало проходження стажування вже на місці роботи. Цей період я освоювала роботу слідчої та навчалась правильному структуруванню документів у кримінальних провадженнях, пізнавала особливості їх оформлення та здійснення роботи в строк. Ознайомлювалася й із розпорядком дня слідчої та отриманням первинного практичного досвіду під наглядом досвідчених співробітників\ць. Третім етапом, стало становлення мене як повноцінїго слідчої – я приступила до виконання своїх функціональних обов’язків. Здійснювала досудове розслідування та скеровувала обвинувальні акти до суду. Я здійснюю розслідування кримінальних правопорушень загально-кримінального напрямку та галузі економіки.
-Які риси, на Вашу думку, мають бути притаманні людині, яка обрала професію юриста?
- Справедливість;
- Цілеспрямованість;
- Уважність;
- Наполегливість;
- Стресостійкість.
-Чому свого часу Ви обрали для вступу саме юридичний факультет ЗНУ?
-Обранням юридичного факультету ЗНУ було неочікуваним навіть для мене. Я вирішила, що професія пов’язана з юриспруденцією принесе мені несподівані повороти в житті, які в подальшому приведуть мене до успіху та моє життя не буде нудним. Так і вийшло – навіть при великій кількості документальної роботи, кожен день не схожий на попередній. Кожного дня я отримую нові знання, нові знайомства та велику кількість різних емоцій.
-Чи знадобилися Вам під час роботи знання, отримані на юридичному факультеті ЗНУ?
-Так, знання, отриманні під час навчання, допомогли мені на перших двох етапах мого професійного становлення. Оскільки отримання теоретичних знань допомогло в практичній галузі знаходити рішення у відповідності до «букви» закону. Та навіть ті предмети, які я вважала неважливими та непотрібними, знадобилися у практичній діяльності.
-На Вашу думку, на сьогодні Ви досягли тих цілей, які ставили перед собою?
-Не можу сказати, що в повній мірі досягла усіх поставлених мною цілей, оскільки, ніколи не можна зупинятись на досягнутому. Перш за все, я досягла цілі – отримала роботу своєї мрії, яка мені не тільки цікава, але ще й сприяє розвитку та стабільності. Крім того, список цілей з вибором професії став тільки ширше.
-Які Ваші плани на майбутнє?
-Наразі, в мене плани отримати повну юридичну освіту, тому я продовжую навчання в магістратурі юридичного факультету (спеціальність «Право»). Це надасть мені можливість професійного росту, а також розширить можливості для особистого розвитку.
-Якими були Ваші відносини з викладацтвом та однокурсниками/цями під час навчання?
-Під час навчання з однокурсниками/цями склались дружні стосунки, які підтримуються навіть після завершення спільного навчання. З викладацтвом склались відносини, які можна вважати взірцевими! Для мене спілкування з викладачами/ками стало отриманням справжніх «уроків життя». Вони допомагали мені, як під час навчання, так і вже в професійній діяльності. Навіть після завершення навчання, підтримую зв’язок з деякими викладачами\ками, які і на сьогодні надають корисні поради.
-Найяскравіший спогад із студентських років? Чи траплялися з Вами цікаві історії під час навчання в університеті?
-Найяскравішим спогадом зі студентських років є участь у конкурсі з Адміністративного судочинства в місті Києві в будівлі Касаційного адміністративного суду у складі Верховного суду. Для мене це був неперевершений досвід участі у подібного роду змагань. У нашій підготовці брали участь не тільки викладачі\ки, які надавали нереальну кількість знань для участі, але й ще діючі співробітники\ці судової гілки влади. Незважаючи на те, що в конкурсі брали участь чимало студентів\ок різних університетів, наша група посіла друге місце, що є великим досягненням.
-Чи змінили б Ви щось у Вашому житті, якби можна було б повернутись у той час, коли Ви вперше стали студенткою?
-Звичайно є речі, які б я змінила, оскільки не можна прожити все повністю, щоб згодом про щось не шкодувати. Під час навчання, я б більше б приділяла уваги своєму внутрішньому розвитку та отриманню ще більшої кількості знань. Зараз у мене занадто мало часу для свого розвитку, а от під час навчання, я б мала змогу розвиватись в різних галузях, наприклад – у риториці та публічних виступах. Як показала пізніше практика, це все знадобилось.
-Які поради щодо професійного становлення Ви могли б сформулювати для майбутніх юристів\ок, студентства юридичного факультету?
-Перша порада – завести собі нотатник з планами на день, тиждень, місяць. Бо кожна мрія стає ближчою до реальності, якщо вона записана на папір, а ще краще, якщо вона розділена на пункти майбутніх кроків. Крім того, для кожного юриста\ки важливою є хороша риторика, тому раджу читати книжки, які допоможуть і сформувати свою думку, і донести цю думку до оточуючих. А ще я б радила нічого не боятись, бо страх у більшості випадків стає бар’єром на шляху до успіху. Невдалі публічні виступи, неправильно поставлене питання, невдалий тезис – це не фіаско, а тільки кроки, які допоможуть у майбутньому прийти до своєї мети.
-Яким Ви бачите розвиток університету, зокрема юридичного факультету, та які напрямки роботи потребують найбільшої уваги?
-Я вважаю, що більшої уваги в розвитку юридичного факультету треба спрямувати в міжнародне законодавство та його галузі розвитку. Прикладом, особисто для мене, служить Центр німецького та польського права в яких я перебувала. Окрім того, що це цікаво та корисно для розвитку, ще й з’являється можливість порівняти різні правові норми України та країн Європи. Ще варто звернути увагу, що під час отримання студентами\ками інформації, крізь призму досвіду викладацтва в практичній галузі, знання молоді зберігаються та засвоюється краще. Наприклад, під час вивчення цивільного права, мені було цікаво використовувати різні судові рішення з обґрунтуванням прийняття його та використанням доказів, для засвоєння певних статей Цивільного кодексу України. Така практика, мені здається, була б корисна й в інших напрямках навчання. Окремо, хотілось би додати, що я вдячна викладацтву та декану юридичного факультету, оскільки незважаючи на увесь обсяг роботи, який вони виконують, усі на факультеті залишаються справжніми людьми з іноді ледачими, іноді зухвалими студентами\ками. Я впевнена, що роки, які я провела поруч з ними, залишаться для мене приємними спогадами.
Для довідки
У Запорізькому національному університеті за ініціативи відділу доуніверситетської підготовки, профорієнтації та працевлаштування від 2020 року реалізують творчий проєкт «Історії успіху випускників ЗНУ». Утілюють його в життя факультети, інженерний навчально-науковий інститут ЗНУ ім. Ю.М. Потебні. Активно долучається до роботи й факультет журналістики, пресслужба вишу. Вони створюють матеріали про успішну професійну кар’єру наших випускників/випускниць. Факультети університету та інженерний інститут допомагають налагодити зв'язок із випускниками/випускницями факультетів різних років. Долучитися до цієї ініціативи можуть усі охочі випускники/випускниці Запорізького національного університету та інженерного інституту ЗНУ (колишня Запорізька державна інженерна академія та Запорізький індустріальний інститут), котрі бажають поділитись із майбутніми молодими фахівцями/фахівчинями таємницями професійного становлення, допомогти їм працевлаштуватись, на власному прикладі продемонструвати, як реалізувати себе в професії, тощо. Для цього треба надіслати матеріали чи контакти відповідної особи на пошту:
Слідкувати за проєктом «Історії успіху випускників ЗНУ» можна за лінком:
Сьогодні архів проєкту – це вже більш ніж 300 історій успіхів талановитих випускників/випускниць Запорізького національного університету!
Слідкуйте за подіями вишу також на соцмережевих сторінках пресслужби ЗНУ:
https://www.facebook.com/pressluzhbaZNU
https://www.instagram.com/pressluzhbaznu/