
Наприкінці березня пройшла міжнародна зустріч, на якій підбили підсумки реалізації проєкту Safe Space – Невідкладна психосоціальна підтримка учнівства і шкільних вчителів\ок». Основна мета проєкту – надання українським вчителям\кам необхідної психологічної підтримки в роботі з дітьми. Команда тренерів\ок проєкту включала представників\ць всіх регіонів. Також до заходів долучився і ЗНУ (ZNU, Zaporizhzhia National University). Тренеркою від Запорізької області стала доцентка кафедри психології ЗНУ Наталія Мосол.
Перший етап цього проєкту почався ще у 2014 році. Другий реалізується у 2022-2023 роках для освітян\ок усіх регіонів України. Програма працює під егідою Державної служби якості освіти України спільно з Міністерством освіти та науки України й Національним університетом «Києво-Могилянська академія» (НаУКМА) за підтримки міжнародного партнерства. З серпня 2022 року для шкіл проводяться навчальні тренінги та зустрічі для надання підтримки. Учителі\ки отримують актуальні знання та відпрацьовують навички щодо зміцнення стійкості учнівства, використання гри у навчальному процесі, посилення особистої стресостійкості та резильєнтності, знаходження ресурсів для відновлення.
У 2022-23 навчальному році тренінг також проводився для студентcтва бакалаврату (спеціальності дошкільна освіта) та магістрів\ок (спеціальності психологія) факультету СПП Запорізького національного університету. Молодь отримала теоретичні знання щодо психологічної роботи з травмою, а також практичні навички підвищення власної психологічної стійкості, опрацювала використання технік психологічної стабілізації. На заходах підкреслили, що освіта – це важливий фронт роботи, і необхідно, щоб учасники\ці освітнього процесу вміли піклуватися про себе та надавати допомогу іншим.
Проміжні підсумки проєкту продемонстрували, що освітяни\ки різних регіонів високо оцінили участь у програмі. Ті, хто пройшов навчання зазначили: «Це важливо, але ще важливішим є живе спілкування, ми часто про це забуваємо. Важливо гратися! Отримувати задоволення від процесу. Ще дуже важливо зупинятися, дихати, брати час для себе!», «Ми занурювалися не тільки в професійні питання, але й у важливі для нас теми, таке цікаве спілкування! Колосальна підтримка та цікавий досвід!», «Насичено позитивна атмосфера, в якій можна було дійсно поділитися своїми думками та почуттями – то є дуже цінним! Нам дійсно вдалося створити Безпечний простір!».
Слідкуйте за подіями вишу також на соцмережевих сторінках пресслужби ЗНУ:
https://www.facebook.com/pressluzhbaZNU
https://www.instagram.com/pressluzhbaznu/