Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Кафедра психології ЗНУ долучилася до реалізації проєкту «Безпечний простір»

Кафедра психології ЗНУ долучилася до реалізації проєкту «Безпечний простір»

Кафедра психології ЗНУ долучилася до реалізації проєкту «Безпечний простір»
07.04.2023 14:00 Все Головні новини Факультети Соціології та управління ZNU Zaporizhzhia National University ЗНУ Запорізький національний університет факультет соціальної педагогіки психології дошкільна освіта безпечний освітній простір психологічна підтримка

Наприкінці березня пройшла міжнародна зустріч, на якій підбили підсумки реалізації проєкту Safe Space – Невідкладна психосоціальна підтримка учнівства і шкільних вчителів\ок». Основна мета проєкту – надання українським вчителям\кам необхідної психологічної підтримки в роботі з дітьми. Команда тренерів\ок проєкту включала представників\ць всіх регіонів. Також до заходів долучився і ЗНУ (ZNU, Zaporizhzhia National University). Тренеркою від Запорізької області стала доцентка кафедри психології ЗНУ Наталія Мосол.

 

Перший етап цього проєкту почався ще у 2014 році. Другий реалізується у 2022-2023 роках для освітян\ок усіх регіонів України. Програма працює під егідою Державної служби якості освіти України спільно з Міністерством освіти та науки України й Національним університетом «Києво-Могилянська академія» (НаУКМА) за підтримки міжнародного партнерства. З серпня 2022 року для шкіл проводяться навчальні тренінги та зустрічі для надання підтримки. Учителі\ки отримують актуальні знання та відпрацьовують навички щодо зміцнення стійкості учнівства, використання гри у навчальному процесі, посилення особистої стресостійкості та резильєнтності, знаходження ресурсів для відновлення.

У 2022-23 навчальному році тренінг також проводився для студентcтва бакалаврату (спеціальності дошкільна освіта) та магістрів\ок (спеціальності психологія) факультету СПП Запорізького національного університету. Молодь отримала теоретичні знання щодо психологічної роботи з травмою, а також практичні навички підвищення власної психологічної стійкості, опрацювала використання технік психологічної стабілізації. На заходах підкреслили, що освіта – це важливий фронт роботи, і необхідно, щоб учасники\ці освітнього процесу вміли піклуватися про себе та надавати допомогу іншим.

Проміжні підсумки проєкту продемонстрували, що освітяни\ки різних регіонів високо оцінили участь у програмі. Ті, хто пройшов навчання зазначили: «Це важливо, але ще важливішим є живе спілкування, ми часто про це забуваємо. Важливо гратися! Отримувати задоволення від процесу. Ще дуже важливо зупинятися, дихати, брати час для себе!», «Ми занурювалися не тільки в професійні питання, але й у важливі для нас теми, таке цікаве спілкування! Колосальна підтримка та цікавий досвід!», «Насичено позитивна атмосфера, в якій можна було дійсно поділитися своїми думками та почуттями – то є дуже цінним! Нам дійсно вдалося створити Безпечний простір!».

 

Слідкуйте за подіями вишу також на соцмережевих сторінках пресслужби ЗНУ:

https://www.facebook.com/pressluzhbaZNU

https://www.instagram.com/pressluzhbaznu/

https://t.me/pressluzhbaZNU

 

Схожі новини