Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / На факультеті журналістики організували низку тренінгів із медіаграмотності для учнівства

На факультеті журналістики організували низку тренінгів із медіаграмотності для учнівства

На факультеті журналістики організували низку тренінгів із медіаграмотності для учнівства
07.04.2023 15:18 Все Головні новини Факультети Журналістики Відділ доуніверситетської підготовки, профорієнтації та працевлаштування ZNU Zaporizhzhia National University ЗНУ Запорізький національний університет факультет журналістики відділ доуніверситетської підготовки профорієнтація працевлаштування загальноосвітні заклади середньої освіти медіатренінги

У період із середини лютого до кінця березня 2023 р., викладачі та викладачки кафедри журналістики факультету журналістики ЗНУ (ZNU, Zaporizhzhia National University) організували низку заходів, присвячених різним темам, пов’язаним із медіа: основам мобільної журналістики, ідентифікація та протидія фейкам, протидії кібербулінгу, безпеці користування соціальними мережами, основам створення авторського контенту та правилам підготовки й поширення новин.

 

Ось що говорять на факультеті про формат зустрічей-онлайн: «Обставини, які змушують нас залишатися вдома, не дозволяють персонально (очі в очі) подискутувати зі студентством на ту чи ту тему, обговорити нагальні питання, які заслуговують на увагу всіх. Схожий сценарій склався для викладачів/ок і в профорієнтаційному аспекті діяльності: дуже хотілося б зайти в класний кабінет, продемонструвати учням/еницям презентацію, отримати фідбек, «запалити» бажання до журналістики. Фактор війни, як і пандемії попередньо, вчергове змусив викладачів/ок факультету журналістики комунікувати з учнівством шкіл через екран девайсу. Та навіть за таких обстави ми продовжили діяти та розробили низку тренінгів із медіа для учнів/ениць».

Проєкт стартував 16 лютого, коли онлайн-захід «Мобільна журналістика» відбувся під керівництвом викладачки Тетяни Рогової. За словами коуча, під час заходу учасники/ці говорили про фактори, що свідчать про якісний блог (системність, серіальність, назва). Також вони навчились планувати роботу з урахуванням реалій і запитів аудиторії. Опанували прийоми, як стати краще ніж конкуренти в мобільній журналістиці. Вони ознайомились із базовими жанрами блогу, поговорили про принципову різницю між журналістом/кою та блогером/кою. Присутні взяли участь у грі «Правда чи вигадка», вгадували тематику блогу лише за його назвою.

Рівно за тиждень відбувся ще один освітній захід під керівництвом Віктора Костюка та Наталії Виговської. У фокусі їхньої уваги були фейки (у різних типах медіа), загрози, які несе їхнє розповсюдження. Викладачі/ки пояснювали відвідувачам/кам дистанційного заходу способи, за допомогою яких можливо верифікувати неправдиву інформацію. Йшлося про те, які дії вжити, щоб уникнути їхнього розповсюдження, про особливості здійснення факт-чекінгу. Не оминули увагою організатори/ки й можливість опанування матеріалу у формі інтерактиву: під час зустрічі відбулася гра, яка сприяла засвоєнню наданого контенту.

На початку березня «серію» тренінгів продовжили Юлія Любченко та Павло Мірошниченко, які провели майстер-клас на тему «Медіагігієна та мова ворожнечі». Подібні освітні зустрічі допомагають розвинути критичне мислення в школярів/ок, навчають медіагігієні, сприяють екологічній поведінці в соцмережах. Під час заняття викладачі/ки робили акцент на журналістській галузі, бажаючи подати якомога більше інформації про відповідну професію, знайомили учнів/ениць із медійним виробництвом, пропонували поради, як бути цікавими у своїх соціальних мережах.

9 березня, тренінг на тему «Безпека в інтернеті» провели Олена Усманова та Юрій Костюк. Учасникам/цям заходу розповіли про переваги й недоліки глобальної мережі, вказали на ті аспекти, які важливі під час використання соціальних платформ. Викладачі/ки звернули увагу аудиторії на той факт, що під час повномасштабного вторгенння кількість неправдивої інформації, що розповсюджується в соціальних мережах, зросла в декілька разів, порівнюючи з періодом до цього. Також учасникам/цям продемонстрували відеоролики за участю випускників/ць факультету, де вони давали поради й рекомендації щодо використання інтернету.

Наступний тренінг, який провели Людмила Чернявська й Алла Тернова, присвятили «Контенту нових медіа». На олайн-заході йшлося про створення аудіо- та візуального контенту. Учасники зустрічі розглянули питання формування матеріалу для соціальних медіа, обговорили, із чого складається розважальний контент. Окрім того, тренерки ознайомили з практичними навичками роботи з налаштуванням світла, прийомів запису відео для сторіс та рілс, обговорили роботу в кадрі.

Фінальним «акордом» у низці освітніх зустрічей викладачів/ок кафедри журналістики з учнями шкіл став майстер-клас від Мирослави Чабаненко на тему «Як правильно готувати і поширювати новини». Він охопив такий спектр питань:

а) Що таке правильно підготовлена новина?

б) Що таке правильно поширена новина?

в) У чому полягають критерії успішного інтерактивного спілкування?

г) Як розвивати в собі журналістське бачення подій?

Окрім того, викладчка розповіла про новітні тенденції в журналістиці: використання ШІ (штучного інтелекту), принципи кросмедійності та трансмедійності. Разом із нею учасники/ці майстер-класу проаналізували якість повідомлень на одній з офіційних сторінок в Instagram, обговорили плани щодо розвитку інших цифрових майданчиків.

Низка тренінгів, розроблена та реалізована викладачами/ками факультету журналістики для учнів/ениць шкіл, виявилась актуальною й успішною: відвідувачі/ки отримали корисні знання, перевірили власні вміння та удосконалили навички. Напевно, такі заходи корисні та важливі для обох сторін освітнього процесу, адже викладачам/кам варто розуміти коло інтересів, учнів/ениць, а дітям, своєю чергою, варто бачити орієнтири у вищій освіті, наочно переконатися у високому рівні професійних можливостей фахівців/чинь та дізнатися про способи донесення знань до аудиторії.

 

Слідкуйте за подіями вишу також на соцмережевих сторінках пресслужби ЗНУ:

https://www.facebook.com/pressluzhbaZNU

https://www.instagram.com/pressluzhbaznu/

https://t.me/pressluzhbaZNU

 

 

 

Схожі новини