Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Інженерний навчально-науковий інститут ім. Ю.М. Потебні співпрацює із запорізьким ліцеєм «Альтернатива»

Інженерний навчально-науковий інститут ім. Ю.М. Потебні співпрацює із запорізьким ліцеєм «Альтернатива»

Інженерний навчально-науковий інститут ім. Ю.М. Потебні співпрацює із запорізьким ліцеєм «Альтернатива»
18.04.2023 12:11 Все Головні новини Інженерний інститут ЗНУ Відділ доуніверситетської підготовки, профорієнтації та працевлаштування ZNU Zaporizhzhia National University ЗНУ Запорізький національний університет Інженерний навчально-науковий інститут імені Юрія Потебні ліцей Альтернатива профорієнтаційна робота

Питання вибору майбутньої професії, яке постає перед випускниками\цями – справа не проста й дуже важлива, адже від цього багато в чому залежить кар’єрне зростання, життєвий успіх. Та щоб допомогти старшим класам із вибором свого майбутнього, заклади вищої освіти запрошують їх на дні відкритих дверей. Нещодавно така online-зустріч відбулася в Інженерному навчально-науковому інституті ім. Ю.М. Потебні ЗНУ (ZNU, Zaporizhzhia National University), а її гостями стало учнівство Запорізького ліцею «Альтернатива».

 

За традицією, зустріч відкрив заступник директора ІННІ з профорієнтаційної роботи Владислав Румянцев. Він розпочав свій виступ із багаторічної історії інституту, який веде свій родовід від Запорізького індустріального інституту та Запорізької державної інженерної академії. Владислав Ростиславович зазначив, що інститут готує спеціалістів\ок за 18 спеціальностями, які можна умовно розділити на чотири блоки. А це металургія та екологія; енергетика та комп’ютерні науки; економіка; будівництво.

Металургійний блок, з якого зазвичай розпочинається знайомство з інститутом та спеціальностями, представив доцент кафедри металургійних технологій, екології та техногенної безпеки Олексій Кириченко. Він розказав учасникам\цям зустрічі, що кафедра, яку він представляє, є родоначальником інституту та займається підготовкою фахівців\нь понад 60 років. Розповів Олексій Геннадійович і про спеціальності та освітні програми бакалаврського рівня 136 «Металургія» (чорних чи кольорових металів, обробка металів тиском); 133 «Галузеве машинобудування» та зазначив, що вони завжди перспективні й дуже важливі. Свою розповідь доповідач супроводжував яскравою та інформаційно-насиченою презентацією. А про спеціальності екологічного спрямування та техногенної безпеки ознайомив школярство Владислав Румянцев. Він зазначив, що в нашому металургійному регіоні такі проблеми вирішують саме ті фахівці\ні, яких готують на кафедрі металургійних технологій, екології та техногенної безпеки за спеціальностями та освітніми програми 263 «Цивільна безпека» (освітньо-професійна програма - «Охорона праці», фахівців\нь з якої готують лише в ІННІ ім. Ю.М. Потебні) та 183 «Технології захисту навколишнього середовища». Владислав Ростиславович звернув увагу на широкі можливості працевлаштування випускників\ць, які можуть працювати не тільки в різних галузях промисловості, а й, наприклад, в органах влади, в контролюючих органах тощо.

Не менш цікавим і насиченим був енергетично-комп’ютерний блок, який представив гостям завідувач кафедри електричної інженерії та кіберфізичних систем Віктор Коваленко. Віктор Леонідович розповів про спеціальності та освітні програми як очолюваною ним кафедри, так і про спеціальності кафедри електроніки, інформаційних систем та програмного забезпечення, а саме: 141 «Електроенергетика, електротехніка та електромеханіка»; 144 «Теплоенергетика»; 145 «Відновлювані джерела енергії та гідроенергетика» («Гідроенергетика»); 121 «Інженерія програмного забезпечення» («Програмне забезпечення систем»); 153 «Мікро- та наносистемна техніка»; 171 «Електроніка»; 174 «Автоматизація, комп’ютерно-інтегровані технології та робототехніка» («Автоматизація, комп’ютерно-інтегровані технології»). Користуючись підготовленими презентаціями, доповідач познайомив присутніх з умовами навчання, лабораторним фондом, перспективами працевлаштування в Україні та за кордоном за кожною зі спеціальностей. Детально розповівши про переваги навчання та працевлаштування по всіх спеціальностях кафедри, Віктор Леонідович звернув увагу на те, що спеціальність 145 «Відновлювані джерела енергії та гідроенергетика» не тільки є досить унікальною, адже за нею готують фахівців лише на трьох кафедрах в Україні. Цього року, зазначив завідувач кафедри, «до спеціальності 145 «Гідроенергетика» додалося поняття “відновлювані джерела енергії”. А це той тренд, який в наступні десять років буде переважаючим в енергетиці». Завершуючи розповідь, Віктор Коваленко підкреслив, що всі названі ним спеціальності користуються особливою підтримкою держави. А це підвищена кількість бюджетних місць, підвищена стипендія й можливість в цьому році вступити на контракт навіть без ЗНО та НМТ (національного мультипредметного тестування).

За традицією, з економіко-управлінським блоком спеціальностей познайомила старші класи завідувачка кафедри обліку, аналізу, оподаткування та аудиту Тетяна Меліхова. Вона розповіла гостям про спеціальності економіко-управлінського напряму, серед яких 071 «Облік та оподаткування («Оподаткування, облік, контроль в управлінні підприємством»); 073 Менеджмент Промисловий менеджмент»); 281 Публічне управління та адміністрування («Державне управління»); 051 Економіка («Інформаційна економіка»); 072 Фінанси, банківська справа та страхування («Фінанси держави та підприємницьких структур»); 076 Підприємництво, торгівля та біржова діяльність («Економіка підприємства»). Приділила Тетяна Олегівна увагу таким питанням, як наявність бюджетних місць; програма «2 Дипломи» (паралельне навчання у Європі); отримання диплому міжнародного зразка; оволодіння мовою бізнесу, чому успішно навчають в інституті тощо. Завідувачка кафедри підкреслила, що адміністративно-управлінський персонал потрібен всюди й основними місцями роботи випускників\ць є банки; промислові підприємства; страхові компанії; аудиторські фірми; податкова інспекція; малий та середній бізнес; державна аудиторська служба; судово-бухгалтерська експертиза торгівля; галузь послуг тощо.

Блок будівельних спеціальностей, а це спеціальності та освітні програми 191 «Архітектура та містобудування» і 192 «Будівництво та цивільна інженерія» («Промислове та цивільне будівництво», «Міське будівництво та господарство», «Міські інженерні мережі») представила присутнім завідувачка кафедри промислового та цивільного будівництва Ірина Арутюнян. За допомогою інформаційно-насиченої презентації пані Ірина розповила про умови навчання студентства на кафедрах промислового та цивільного будівництва та міського будівництва і архітектури ІННІ; наявність бюджетних місць і стипендіальне забезпечення тощо. Продемонструвала доповідачка й обладнані діючими конструкціями лабораторії, а також зазначила, що практику студентство проходить на провідних підприємствах міста. Завершуючи виступ, Ірина Андріївна наголосила, що серед студентів\ок – майбутніх архітекторів\ок і будівельників\ць не лише молодь з України. Тут навчаються й іноземні громадяни\ки, а випускники\ці працюють у багатьох країнах світу. Тож запросили юнаків і дівчат й до навчання за будівельним напрямом в Інженерному навчально-науковому інституті ім. Ю.М. Потебні.

 

Слідкуйте за подіями вишу також на соцмережевих сторінках пресслужби ЗНУ:

https://www.facebook.com/pressluzhbaZNU

https://www.instagram.com/pressluzhbaznu/

https://t.me/pressluzhbaZNU

 

Соцмережі ЗНУ:
https://beacons.ai/official_znu

 

 

 

Схожі новини