Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Міжнародна діяльність, наукова робота в умовах війни та впровадження медіакультури: у ЗНУ відбулося засідання НТР

Міжнародна діяльність, наукова робота в умовах війни та впровадження медіакультури: у ЗНУ відбулося засідання НТР

Міжнародна діяльність, наукова робота в умовах війни та впровадження медіакультури: у ЗНУ відбулося засідання НТР
21.04.2023 15:42 Все Головні новини ZNU Zaporizhzhia National University ЗНУ Запорізький національний університет Науково-технічна рада факультет журналістики факультет менеджменту центр польської культури освітній процес міжнародна діяльність наукова діяльність медіакультура

Двадцятого квітня в Запорізькому національному університеті (ZNU, Zaporizhzhia National University) відбулося чергове засідання Науково-технічної ради під головуванням проректора з наукової роботи, професора Геннадія Васильчука. Під час заходу обговорили низку ключових питань діяльності кафедр і структурних підрозділів, а також концепцію впровадження медіакультури в закладі вищої освіти.

На початку заходу Геннадій Васильчук повідомив, що наступне засідання Науково-технічної ради відбудеться 18 травня 2023 року в аудиторному форматі. Під час заходу, приуроченому до Дня науки, в урочистій обстановці відзначать учених вишу, які мають значні наукові досягнення за минулий рік. Також він подякував керівниці Українського шекспірівського центру ЗНУ, професорці кафедри німецької філології, перекладу та світової літератури Наталії Торкут за вагомий внесок в організацію Всеукраїнського Шекспірівського конкурсу студентських дослідницьких і креативних проєктів ім. Віталія Кейса. Також проректор проінформував, що цього року студенти факультету іноземної філології гідно представили на конкурсі ЗНУ, виборовши 4 призових місця.

Крім того, Геннадій Васильчук висловив подяку заступниці директорки ІННІ ім. Ю.М. Потебні з наукової роботи, доцентці Каріні Бєлоконь. Її вихованець під час наукового конкурсу студентських робіт в Одеській національній академії харчових технологій успішно захистив англійською мовою свою наукову розвідку й у результаті посів 2 місце. На адресу керівництва ЗНУ надійшов лист від одеських колег, у якому згадувалось про значний рівень підготовки юного вченого та висловлювалась подяка його науковій керівниці.

За час заходу присутні розглянули чимало питань, включених до порядку денного. Проректор з науково-педагогічної роботи, професор Юрій Каганов у своєму виступі прозвітував про підсумки діяльності спеціалізованих вчених рад ЗНУ у 2022 року. Юрій Каганов висвітлив особливості діяльності спеціалізованих вчених рад, специфіку їхньої діяльності на сьогодні, вимоги, які висуваються до формування їхнього складу та до наукової роботи здобувачів. Окрему увагу присвятили питанню академічної доброчесності, адже наукові керівники несуть за її дотримання персональну відповідальність. Про роботу Центру польської культури, освіти, науки та євроінтеграції ім. Яна III Собеського йшлося у виступі керівника підрозділу, доцента кафедри інформаційної економіки, підприємництва та фінансів Інженерного навчально-наукового інституту ім. Ю. Потебні Євгена Мержинського. Він прозвітував про академічну мобільність, наукову, просвітницьку та культурно-масову роботу колективу структурного підрозділу, його співпрацю з іноземними культурологічними товариствами та закладами вищої освіти. Крім того, він поділився планами щодо подальшої діяльності центру. Проректор Геннадій Васильчук високо оцінив діяльність підрозділу. Після внесення відповідних правок присутні проголосували за проєкт рішення.

Доцент кафедри підприємництва менеджменту організацій та логістики Максим Хацер у своєму виступі розглянув досвід організації наукової роботи кафедри підприємництва, менеджменту організації і логістики в умовах пандемії та військової агресії. Він окреслив складнощі, із якими зіткнувся колектив кафедри в останні три роки, зумовлені пандемією та повномасштабним вторгненням країни-агресора на територію України. Також ішлося про шляхи їхнього подолання й особливості роботи кафедри в умовах сьогодення. В обговоренні доповіді взяв участь проректор Юрій Каганов. У результаті присутні проголосували за затвердження проєкту рішення.

«Концепція впровадження медіакультури громадянського суспільства в освітній процес вишу» – цій темі присвятила виступ доцентка кафедри соціальних комунікацій та інформаційної діяльності Вікторія Ковпак. Вона наголосила на важливості медіакультури в умовах гібридної війни, яку провадить рф проти України. Також доповідачка розповіла про роботу факультету журналістики щодо цього питання, його участь у міжнародних проєктах, організацію тематичних конференцій і тренінгів із медіаграмотності, розрахованих як на студентів власне факультету журналістики, так і на здобувачів освіти за іншими спеціальностями, а також на вчителів, учнів загальноосвітніх закладів середньої освіти та інших. Геннадій Васильчук відзначив плідну роботу факультету в цій галузі та підкреслив її актуальність. Учасники заходу проголосували за затвердження проєкту рішення.

У «Різному» йшлося про затвердження списку літератури, рекомендованої до друку, розгляд і затвердження тем дисертаційних робіт, позитивні відповіді на бажання здобувачів, які навчаються в аспірантурі, змінити наукового керівника або тему роботи тощо.

Наприкінці заходу декан економічного факультету Алла Череп подякувала керівництву вишу за підтримку в організації та проведенні на факультеті XVII Міжнародної науково-практичної конференції «Управління соціально-економічним розвитком регіонів і держави». Геннадій Васильчук натомість високо оцінив наукову й міжнародну діяльність колективу факультету. Також він подякував усім присутнім на засіданні Науково-технічної ради ЗНУ за плідну роботу.

Слідкуйте за подіями вишу також на соцмережевих сторінках пресслужби ЗНУ:

https://www.facebook.com/pressluzhbaZNU

https://www.instagram.com/pressluzhbaznu/

https://t.me/pressluzhbaZNU

Соцмережі ЗНУ:
https://beacons.ai/official_znu

Схожі новини