Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Кар'єра як доказ невтомної праці й оптимізму: ювілей відзначає Наталія Заверико

Кар'єра як доказ невтомної праці й оптимізму: ювілей відзначає Наталія Заверико

 Кар'єра як доказ невтомної праці й оптимізму: ювілей відзначає Наталія Заверико
28.04.2023 09:28 Все Головні новини Факультети Соціальної педагогіки та психології ZNU Zaporizhzhia National University ЗНУ Запорізький національний університет факультет соціальної педагогіки психологія свято ювілей поздоровлення

28 квітня свій ювілей святкує завідувачка кафедри соціальної педагогіки та спеціальної освіти факультету соціальної педагогіки та психології ЗНУ, професорка Наталія Заверико.

Професійний шлях Наталії Заверико насичений, творчий і продуктивний. У 1982 році вона почала працювати в Запорізькому, тоді ще державному педагогічному інституті. На факультет соціальної педагогіки та психології науковиця прийшла у 1994 році, обіймала посаду доцентки кафедри соціальної педагогіки та проблем керування. З 2005 р. Наталія Заверико – завідувачка кафедри соціальної педагогіки та проблем керування. На факультеті соціальної педагогіки та психології вона також працювала директоркою Запорізького ресурсного центру, створеного благодійним фондом «Благополуччя дітей» під патронатом Швейцарського уряду в ЗДУ в межах проєктів «Соціальна освіта в Україні». Ресурсний центр виступав платформою для навчання та підвищення кваліфікації психологів, соціальних педагогів та фахівців з соціальної роботи.

Під керівництвом Наталії Заверико десятки здобувачів освіти брали участь і посідали призові місця в студентських олімпіадах із соціальної педагогіки та конкурсах студентських наукових робіт; на її лекціях сформувався світогляд тисяч юних умів, а на практичних заняттях та тренінгах «Рівний-рівному» згуртувались міцні колективи, які продовжують підтримувати своїх учасників і через роки після випуску. Сьогодні всі провідні фахівці та керівники соціальної та соціально-педагогічної галузі м. Запоріжжя, Запорізької та ін. областей – випускники Наталії Віталіївни.  Під мудрим та досвідченим керівництвом ювілярки на кафедрі відкрили нову спеціальність – «Спеціальна освіта» (Логопедія), а у 2019 році кафедру перейменували на «кафедру соціальної педагогіки та спеціальної освіти».

Взірцевою є й наукова діяльність Наталії Заверико. Відомими навчальними та практико-орієнтованими є такі роботи як «Енциклопедія для фахівців соціальної сфери», «Соціальна педагогіка: навчальний посібник», «Теоретичні засади соціально-педагогічної технології роботи з підлітками», «Історико-теоретичний аналіз досліджень проблеми соціалізації особистості», «Технології соціально-педагогічної діяльності», які цитуються у вітчизняних та закордонних виданнях  Наталія Віталіївна вважається провідною фахівчинею з питань соціалізації особистості, соціально-педагогічних технологій роботи з підлітками та є авторкою понад 150 наукових і навчально-методичних робіт. Ювілярка – членкиня різних професійних об’єднань: Українська асоціація соціальних педагогів та спеціалістів соціальної роботи; Асоціація педагогів Програми «Рівний-рівному» (національна тренерка програми «Рівний-рівному»); Українська асоціація корекційних педагогів; Благодійний фонд «Сподівання» (членкиня правління Благодійного фонду «Сподівання», який надає соціальні послуги та соціальну підтримку вразливих верств населення).

Варто наголосити й на активності Наталії Заверико в реалізації проєктної діяльності. Багато проєктів за її участю вже завершено («Рівний-рівному», «Соціальна робота в громаді» тощо), а стільки ще попереду! І звичайно, варто згадати ті, які тривають, починаючи з 2021 року: це – програма «PROнавички майбутнього» (навчально-креативна тренінгова програма, спрямована на формування в молоді надпрофесійних навичок XXI століття, пов’язаних із творчим і критичним мисленням, усвідомленням майбутнього, вмінням створювати індивідуальні й колективні стратегії, з розвитком співтворчості, кроскультурності й миротворчості) та «Програма 15»: профілактика ВІЛ-інфекції та підтримка психосоціального здоров’я в Україні, проєкт, що впроваджується за підтримки «Protestant Agency for Diakonia and Development – Bread for the World – Protestant Development Service» (Німеччина) та Українського Фонду благополуччя дітей.

Роботу Наталії Заверико не можна переоцінити, а її кар’єра стала доказом наполегливості, невтомної праці та гуманістичного оптимізму, адже це все – питомі риси особистості ювілярки. Її діяльність – приклад для багатьох людей, а її внесок у розвиток українського суспільства існує в кількох вимірах: освітньому, науковому, волонтерському, гуманістичному, соціально-педагогічному, інклюзивному. Цього року Наталії Заверико вручили нагрудну відзнаку «Відмінник освіти».

Із нагоди ювілею колектив кафедри соціальної педагогіки та спеціальної освіти, факультету соціальної педагогіки та психології Запорізького національного університету вітає Наталію Заверико та висловлює найщиріші побажання миру, здоров’я, довголіття, нових творчих та наукових досягнень і людського світлого щастя. Бажаємо ювілярці, щоб кожен наступний день був сповнений великих можливостей та радісних моментів із рідними та друзями, нових проєктів, цікавої співпраці!

 

Слідкуйте за подіями вишу також на соцмережевих сторінках пресслужби ЗНУ:

https://www.facebook.com/pressluzhbaZNU

https://www.instagram.com/pressluzhbaznu/

https://t.me/pressluzhbaZNU

 

Соціальні мережі Запорізького національного університету:

https://beacons.ai/official_znu

 

 

 

 

Схожі новини