Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Безпечне та здорове робоче середовище серед пріоритетів керівництва вишу

Безпечне та здорове робоче середовище серед пріоритетів керівництва вишу

Безпечне та здорове робоче середовище серед пріоритетів керівництва вишу
28.04.2023 14:55 Все Головні новини ZNU Zaporizhzhia National University ЗНУ Запорізький національний університет відділ охорони праці свято Всесвітній день охорони праці безпека життєдіяльності

«Безпечне та здорове робоче середовище – основний принцип і право на роботі» (A Safe and healthy working environment as a fundamental principle and right at work). Саме під цим гаслом 2023 року проходить Усесвітній день охорони праці. Про цю важливу дату співробітникам ЗНУ (ZNU, Zaporizhzhia National University) нагадує колектив університетського відділу охорони праці.

 

Iдея проведення Всесвiтнього дня охорони працi бере початок вiд Дня вшанування пам’ятi працiвникiв, якi загинули на роботi. Уперше організували ці заходи американські та канадські робiтники 1989 року. Його відзначають щороку 28 квiтня за iнiцiативи Мiжнародноi органiзацii працi (МОП). Ця органiзацiя заснована в 1919 роцi урядами рiзних кpaiн для забезпечення миру в усьому cвiтi на ocнoвi усунення соцiальноi несправедливостi та полiпшення умов працi. МОП розробляє мiжнароднi трудовi норми у формi конвенцiй i рекомендацiй, що встановлюють мiнiмальнi стандарти основних трудових прав: робочий час, час вiдпочинку, оплата працi, здоровi та безпечнi умови працi, piвнi можливостi чоловiкiв i жiнок. Своїми першорядними завданнями МОП визначає пiдтримку демократiї та соцiального дiалогу, боротьбу з бiднiстю i безробiттям, заборону дитячої та примусової працi.

Починаючи з 2003 року, понад 100 краiн cвiтy вiдзначають Усесвiтнiй день охорони працi. Він привертає уваry всього суспiльства до проблеми збереження здоров’я та життя людини на робочому мiсцi. Наша держава пiдтримала iнiцiативу вiдзначення Всесвiтнього дня охорони працi та, вiдповiдно до Указу Президента Украiни вiд 18.08.2006 №685/2006, визначила 28 квiтня як День охорони працi в Укpaїнi. У Запорізькому національному університеті особливу увагу надають безпеці життєдіяльності співробітників і студентів. Саме тому до цієї дати не лише проводять низку практичних занять для представників усіх факультетів і структурних підрозділів. Також щороку відбувається конкурс, за результати якого в урочистій обстановці відзначають переможців – факультети та підрозділи, колективи яких продемонстрували найкращі результати під час перевірки стану пожежної безпеки та відповідності умов правилам безпеки життєдіяльності, що регламентуються на законодавчому рівні.

 

Слідкуйте за подіями вишу також на соцмережевих сторінках пресслужби ЗНУ:

https://www.facebook.com/pressluzhbaZNU

https://www.instagram.com/pressluzhbaznu/

https://t.me/pressluzhbaZNU

 

Соціальні мережі Запорізького національного університету:

https://beacons.ai/official_znu

 

Схожі новини