Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Анонси / Новини / Наукова бібліотека отримала нові книги про Голодомор

Наукова бібліотека отримала нові книги про Голодомор

05.05.2023 13:28

Запорізький національний університет (ZNU, Zaporizhzhia National University) від Національної асоціації дослідників Голодомору-геноциду українців отримав нову підбірку видань за проєктом «Боротьба за свідомість».

 

Збірник "Геноцид української нації 1932-1933/2022: свідчення" вийшов другим доповненим виданням у видавництві "Право" у 2023 році. Спогади очевидців Голодомору 1930-х років, доповнені новітніми свідченнями про геноцид українців у 2022 році. Голова Національної асоціації дослідників Голодомору-геноциду українців, доктор історичних наук Олеся Стасюк зазначила: “...збірник свідчень очевидців Голодомору-геноциду, зібраних протягом 2019–2021 на Сході та Півдні України. Можливо, що це, на жаль, були останні свідчення з цієї теми, бо після злочинів росії на окупованих територіях навряд чи можна буде щось зібрати: не зрозуміло, де зараз перебувають літні люди, чи вижили вони взагалі. Також у збірці будуть свідчення про геноцид у 2022 році – розповіді про жахіття, вчинені військовими рф".

До колекції також увійшли: книга "Геноцид українців. 1932–1933 за матеріалами досудових розслідувань" (Київ, Харків, 2022), монографія Олесі Стасюк "Становлення, формування, діяльність тоталітарної інституції уповноважених в УСРР в роки Голодомору-геноциду" (Харків, 2022), збірка "Масові штучні голоди: пам'ятаємо, вшановуємо: матеріали міжнародного форуму 7 вересня 2021 року, м. Київ" (Харків, 2021) та видання наукових досліджень Володимира Сергійчука – голови Міжнародної асоціації дослідників Голодомору-геноциду, професора, завідувача кафедри історії світового українства Київського національного університету ім. Тараса Шевченка.

Запорізький національний університет висловив подяку Національній асоціації дослідників Голодомору-геноциду українців за безоплатно передану нашому університету видання.

Для довідки

Проєкт «Боротьба за свідомість» розпочали у 2019 році низка громадських організацій України за підтримки Всеукраїнського товариства «Просвіта» імені Тараса Шевченка, Служби безпеки України, наукових установ, університетів та меценатів. У межах проєкту в 2019-2023 pp. до науковій бібліотеці ЗНУ надійшла 181 книга для використання в науковій, дослідницькій та освітній роботі. В окрему колекцію видань для дослідження Голодомору-геноциду сьогодні додано нові видання.

Наукова бібліотека

Слідкуйте за подіями вишу також на соцмережевих сторінках пресслужби ЗНУ:

https://www.facebook.com/pressluzhbaZNU

https://www.instagram.com/pressluzhbaznu/

https://t.me/pressluzhbaZNU

Соцмережі ЗНУ:
https://beacons.ai/official_znu