Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Майбутніх правників ознайомлюють з особливостями молекулярно-генетичної експертизи

Майбутніх правників ознайомлюють з особливостями молекулярно-генетичної експертизи

Майбутніх правників ознайомлюють з особливостями молекулярно-генетичної експертизи
09.05.2023 10:32 Все Головні новини Факультети Юридичний ZNU Zaporizhzhia National University ЗНУ Запорізький національний університет юридичний факультет освітній процес формування практичних компетенцій

П’ятого травня здобувачі першого (бакалаврського) рівня вищої освіти спеціальності 081 «Право», другого (магістерського) рівня вищої освіти спеціальностей 081 «Право» та 262 «Правоохоронна діяльність», аспіранти разом із науково-педагогічними працівниками юридичного факультету ЗНУ (ZNU, Zaporizhzhia National University) та керівником навчальної лабораторії криміналістики відвідали Запорізький науково-дослідний експертно-криміналістичний центр МВС України (Запорізький НДЕКЦ МВС).

 

Учасники заходу мали змогу підвищити рівень знань із молекулярно-генетичної експертизи, її ролі та значення під час дії правового режиму воєнного стану в Україні. Із вітальним словом до гостей звернувся перший заступник директора Центру Дмитро Боровик. Він надав загальну характеристику напрямків діяльності НДЕКЦ, його структури та особливостей внутрішньої організації. Доповідач акцентував увагу на постійній потребі залучати до експертно-криміналістичного центру молодих кваліфікованих кадрів, зокрема, тих, яких готують у ЗНУ. Заступниця начальника відділу біологічних видів досліджень Катерина Кирпичова детально описала стадії молекулярно-генетичної експертизи, порядок виявлення біоматеріалів на місці дослідження експертно-криміналістичною групою, вимоги до збору, транспортування та зберігання отриманих матеріалів. Вона наголосила на точності отриманих результатів експертизи. Це обумовлено застосуванням новітніх наукових методів дослідження і використанням наявного в Центрі точного лабораторного обладнання, яке відповідає останнім вимогам до аналізу генетичних матеріалів.

До присутніх звернувся начальник відділу слідчого управління ГУ НП у Запорізькій області Євген Слотвинський. Він надав інформацію про процесуальний порядок звернення слідчого до НДЕКЦ із запитом на проведення молекулярно-генетичної експертизи зразків біоматеріалу. Ця процедура має безпосередню цінність для слідчих дій і встановлення достовірних фактів на стадії досудового розслідування. Старший слідчий слідчого управління ГУ НП у Запорізькій області Руслан Коваль розповів про доцільність і важливість використання результатів молекулярно-генетичної експертизи для ідентифікації тіл. Особливо це важливо під час дії правового режиму воєнного стану й активної фази збройної агресії проти України. Представники ЗНУ подякували за багаторічну плідну співпрацю, цікавий та корисний візит до Запорізького НДЕКЦ МВС України.

Слідкуйте за подіями вишу також на соцмережевих сторінках пресслужби ЗНУ:

https://www.facebook.com/pressluzhbaZNU

https://www.instagram.com/pressluzhbaznu/

https://t.me/pressluzhbaZNU

Соціальні мережі Запорізького національного університету:

https://beacons.ai/official_znu

Схожі новини