Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / У ЗНУ відбувся перший випуск слухачів програми «Юридичний переклад»

У ЗНУ відбувся перший випуск слухачів програми «Юридичний переклад»

У ЗНУ відбувся перший випуск слухачів програми «Юридичний переклад»
10.05.2023 15:38 Все Головні новини Факультети Іноземної філології Юридичний ZNU Zaporizhzhia National University центр післядипломної освіти сертифікаційна програма юридичний переклад

Цього тижня в ЗНУ (ZNU, Zaporizhzhia National University) вручили сертифікати про завершення навчання першому випуску слухачів програми «Юридичний переклад», яку започаткували в межах роботи центру післядипломної освіти як міжфакультетський проєкт юридичного факультету та факультету іноземної філології.

 

Перша вісімка випускників отримала свої сертифікати, які наразі їм дозволять здійснювати професійну діяльність у галузі юридичного перекладу і забезпечувати правову комунікацію в міжнародному просторі. Цей важливий момент відзначив керівник центру післядипломної освіти ЗНУ Сергій Ільїн під час вручення сертифікатів випускникам. До привітань молодих фахівців, які під час проходження курсу здобули нові базові вміння й навички, додали також свої найкращі побажання присутні на заході проректор з науково-педагогічної та навчальної роботи Олександр Гура, декани обох факультетів – Тетяна Коломоєць і Галина Морошкіна. Вони зазначили, що цей напрямок діяльності є досить перспективним і розвиватиметься в університеті. Адже в умовах складної військово-політичної ситуації, яка склалася в Україні, та після деокупації її територій такі фахівці будуть затребуваними: вони співпрацюватимуть із правниками ЄС, міжнародними трибуналами, здійснюватимуть переклад юридичної документації, представляючи інтереси як постраждалої від війни країни, так і її окремих громадян – задля відстоювання їхніх законних прав і статусів.

Натхненницею задуму, яка запропонувала ідею створення сертифікаційної програми «Юридичний переклад», стала професорка Тетяна Коломоєць. Перший курс програми тривав з 1 квітні по 14 травня (30 годин). Його викладання забезпечили: доцентка ФІФ Світлана Запольських та аспірантка юридичного факультету Аліна Свіденко. За результатами викладання курсу сертифікати про здобуття додаткової кваліфікації отримали перші 8 студенток ФІФ. Вручення документів відбувалося в змішаному очно-дистанційному форматі. Отже дехто з випускників особисто отримав паперовий зразок, а тим, хто поки що не має такої можливості, надішлють електронні сертифікати.

Наприкінці заходу випускники – Марія Горошенко та інші – мали змогу висловити свою вдячність керівництву університету та задіяних у реалізації нової програми підрозділів за можливість розширити свої знання та здобути нові професійні навички. А також висловили сподівання, що незабаром вони зможуть принести суттєву користь людям та державі. Наразі, як повідомив керівник центру післядипломної освіти ЗНУ Сергій Ільїн, триває новий набір слухачів на цей сертифікований курс. А в подальшому, з нового навчального року, програму планують розширити й адаптувати для навчання держслужбовців.

Слідкуйте за подіями вишу також на соцмережевих сторінках пресслужби ЗНУ:

https://www.facebook.com/pressluzhbaZNU

https://www.instagram.com/pressluzhbaznu/

https://t.me/pressluzhbaZNU

Соціальні мережі Запорізького національного університету:

https://beacons.ai/official_znu

 

 

 

Схожі новини