Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Гостьова лекція від професіоналки-практика змотивувала до розвитку (ОП «Дошкільна освіта»)

Гостьова лекція від професіоналки-практика змотивувала до розвитку (ОП «Дошкільна освіта»)

Гостьова лекція від професіоналки-практика змотивувала до розвитку (ОП «Дошкільна освіта»)
22.05.2023 10:21 Все Головні новини Факультети Соціальної педагогіки та психології ZNU Zaporizhzhia National University ЗНУ Запорізький національний університет освітній процес факультет соціальної педагогіки психології дошкільна освіта

Дев’ятнадцятого травня 2023 року на факультеті соціальної педагогіки та психології ЗНУ (ZNU, Zaporizhzhia National University) для студентів 1 курсу освітньої програми «Дошкільна освіта» організували гостьову лекцію на тему «Організація та керівництво системою фізичного виховання в закладі дошкільної освіти». Захід відбувся в межах дисципліни «Методика фізичного виховання». Старша викладачка кафедри дошкільної та початкової освіти Сніжана Сиваш запросила на заняття спеціалістку вищої категорії, старшу виховательку, виховательку-методистку Закладу дошкільної освіти (ясла-садок) № 270 «Іскринка» Запорізької міської ради Тетяну Палайду.

 

Лекцію на тему «Організація та керівництво системою фізичного виховання в закладі дошкільної освіти» розпочали зі знайомства із закладом дошкільної освіти, який був побудований у 1981 р. Запорізьким виробничим об’єднанням «Іскра». Наразі заклад очолює спеціалістка вищої категорії, голова місцевого осередку м. Запоріжжя Всеукраїнської громадської організації «Асоціація працівників дошкільної освіти» Наталя Сукач. Вона презентувала практичний досвід і щоденну кропітку роботу щодо організації та керівництва системою фізичного виховання в ЗДО, зосередивши увагу майбутніх вихователів на вмінні планувати роботу в закладі дошкільної освіти, спираючись на державні нормативно-правові документи. Були розкриті такі питання, як: функціональні обов’язки керівника (директора) ЗДО, методиста, педагогів і медичних працівників, інструктора з фізичної культури в організації фізичного виховання дітей; організація медико-педагогічного контролю на заняттях з фізкультурі в ЗДО; обладнання фізкультурної зали та майданчиків закладу; взаємодія та співпраця з батьками щодо фізичного виховання дітей дошкільного віку; організація та форми проведення фізкультурних свят та розваг; система контролю. Фахівчиня особливо зосередила увагу студентів на системі контролю фізичного виховання в ЗДО, який здійснюється у такий спосіб: оперативний контроль (дотримання рухового режиму, проведення ранкової гімнастики, проведення рухливих ігор, спортивних ігор та вправ спортивного характеру тощо); підсумковий контроль (на кінець навчального року, атестація інструктора з фізичної культури тощо); тематичне вивчення (якщо є річне завдання); комплексне вивчення (1-2 групи на рік).

Особливо цінним для здобувачок вищої освіти було те, що вони мали змогу поставити запитання безпосередньо спеціалісту-практику та отримати компетентні відповіді щодо організації та керівництва системою фізичного виховання в закладі дошкільної освіти. Яскраві враження у студентів залишив фотоматеріал з організації фізкультурних свят і розваг, які проводили для вихованців ЗДО № 270 «Іскринка». Цінними були думки про те, що успіх закладу дошкільної освіти – це творчий колектив професіоналів, однодумців, які допомагають своїм вихованцям зробити перші впевнені кроки у житті.

 Наприкінці зустрічі учасники зазначили, що вона була надзвичайно корисною та цікавою. Крім того, захід мотивував до навчання та подальшого професійного розвитку. Викладачі та студенти кафедри дошкільної та початкової освіти факультету соціальної педагогіки та психології ЗНУ щиро подякували Тетяні Палайді за проведену на високому професійному рівні гостьову лекцію та запевнили, що мають великі надії на подальшу співпрацю.

Матеріал надано факультетом СПП

Слідкуйте за подіями вишу також на соцмережевих сторінках пресслужби ЗНУ:

https://www.facebook.com/pressluzhbaZNU

https://www.instagram.com/pressluzhbaznu/

https://t.me/pressluzhbaZNU

Соціальні мережі Запорізького національного університету:

https://beacons.ai/official_znu

Схожі новини