Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Правники ЗНУ навчалися, як покращити роботу юридичних клінік

Правники ЗНУ навчалися, як покращити роботу юридичних клінік

Правники ЗНУ навчалися, як покращити роботу юридичних клінік
22.05.2023 10:23 Все Головні новини Факультети Юридичний ZNU Zaporizhzhia National University ЗНУ Запорізький національний університет юридичний факультет проєктна діяльність онлайн-курс юридична клініка підвищення кваліфікації викладачів

Упродовж двох місяців, починаючи з 12 квітня, для викладачів-правників, кураторів юридичних клінік та усіх охочих дізнатися про організацію їхньої роботи та викладання курсу «Правнича клініка» в ЗВО, тривав онлайн-курс «Посилення спроможності юридичних клінік із забезпечення доступу до правосуддя в умовах воєнного стану». Його організували в межах проєкту Асоціації юридичних клінік (АЮКУ), що реалізується за підтримки Програми USAID «Справедливість для всіх». До заходу приєдналися представники юридичного факультету ЗНУ (ZNU, Zaporizhzhia National University).

 

Особливу вдячність учасники висловили Юлії Ломжець – голові Асоціації юридичних клінік України, доцентці, завідувачці юридичної клініки Національного університету кораблебудування імені адмірала Макарова та  Юлії Матвєєвійрозробниці Програми онлайн-курсу та основній тренерці заходів, членкині правління АЮКУ, завідувачці Правничої клініки Національного університету «Києво-Могилянська академія». До онлайн-курсу мали можливість долучитися представники юридичних клінік і зацікавлені у впровадженні таких клінік з усієї України. Міжнародний науковий форум «Розвиток юридичної клінічної науки і освіти: виклики та перспективи» - інціатива АЮКУ. Його співорганізаторами стали Асоціація юридичних клінік України, Міністерство освіти і науки України, Польська фундація юридичних клінік, Юридична клініка ГО «Трудові ініціативи», Клінічний факультет Школи права Тьюлейнського університету (США, Нью-Орлеан, Луїзіана), Юридична клініка Донецького національного університету імені Василя Стуса. Також учасники курсу мали можливість безкоштовно опублікувати статтю в науковому фаховому виданні за результатами своєї діяльності.

Родзинкою онлайн-курсу «Правнича клініка» стало залучення не тільки відомих українських експертів, а й іноземних фахівців. Серед гостьових лекторів курсу – Емі Уоллес, представниця світової організації Street Law Inc., професорка Школи права Нью Йорку, яка розповіла про діяльність організації Street Law Inc.та безпосередньо про Street Law. Ще одним гостем став професор Ділейн Свенсон (США, Польща), який поділився з учасниками практичним досвідом якісного викладання модуля з інтерв'ювання та консультування клієнтів у межах юридичного клінічного курсу. До обговорення актуальних тем долучився як гостьовий лектор й професор Джеймс Молітерно (Університет Вашингтона та Лі, США). Під час діалогу учасники опрацювали сучасні тренди щодо доступу до правничої професії у США; відмінності в професійній етиці між різними напрямками професійної правничої діяльності в США. Інна Птіцина, фахівчиня з комунікацій у галузі legaltech, Product Communications Manager в Lawrina, legaltech ecosystem з висвітлила таку тему, як: «Клієнтоорієнтованість: комунікація юристів з клієнтами». Учасники представили проєкти впровадження юридичних клінічних програм у ЗВО, підготовлені за результатами напрацювань в малих групах.

Інформація надана юридичним факультетом

Слідкуйте за подіями вишу також на соцмережевих сторінках пресслужби ЗНУ:

https://www.facebook.com/pressluzhbaZNU

https://www.instagram.com/pressluzhbaznu/

https://t.me/pressluzhbaZNU

Соціальні мережі Запорізького національного університету:

https://beacons.ai/official_znu

Схожі новини