Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Підготовка до початку вступної кампанії та сесії студентів – у центрі уваги

Підготовка до початку вступної кампанії та сесії студентів – у центрі уваги

Підготовка до початку вступної кампанії та сесії студентів – у центрі уваги
24.05.2023 13:21 Все Головні новини ZNU Zaporizhzhia National University ЗНУ Запорізький національний університет ректорат освітній процес профорієнтаційна робота

На початку цього тижня учасники ректорату під керівництвом в.о. ректора Миколи Фролова окреслили поточні завдання діяльності структурних підрозділів, перебігу освітнього процесу, підготовки до вступної кампанії 2023 року, акредитації освітніх програм ЗНУ (ZNU, Zaporizhzhia National University).

 

Тривають акредитації освітніх програм

Про позитивні результати акредитацій, а також про модернізацію внутрішньої системи обліку наукових досягнень працівників університету, СИНАП, яка наразі залучається як до процесів рейтингування науково-педагогічних працівників, так і виступає підставою для укладення із ними контрактів, доповів проректор з науково-педагогічної роботи Юрій Каганов. Окрім цього обговорили питання щодо академічної мобільності викладачів і студентів університету за грантовими програмами.

Розпочалася підготовка до нового навчального року

Із цими процесами безпосередньо пов’язаний і розподіл навчального навантаження. Питання, що стосуються актуалізації діяльності факультетів, кафедр, інституту, обговорюються на щотижневих нарадах керівників структурних підрозділів та адміністрації університету.

Активна профорієнтаційна робота на часі

Про профорієнтацію та організацію співпраці ЗНУ і закладів загальної середньої освіти, коледжів, випускники яких цього року планують вступати до вишів, доповіли проректор з науково-педагогічної та навчальної роботи Олександр Гура та начальниця відділу доуніверситетської підготовки, профорієнтації та працевлаштування Галина Микитів. Серед студентів університетських коледжів провели опитування щодо вступу, адже чимало із них вже визначилися з конкретними спеціальностями в ЗНУ. Цього року університетські коледжі випускають близько 700 молодих фахівців. Нині в університеті також сформували базу вступників, а на НМТ зареєстрували по ЗНУ вже майже 1500 осіб. Обговорювали й питання щодо реєстрації вступників до магістратури на ЄВІ/ЄФВВ (вже зареєструвалося близько 550 осіб), що триває до кінця травня.

Підготовка до літньої сесії

Контроль за результатами та академічними досягненнями можливий завдяки модернізації системи «Деканат». Про це повідомив проектор з науково-педагогічної та навчальної роботи Олександр Гура. Також для відпрацювання академічної заборгованості деяких студентів, які перебувають у складних умовах, організовані спеціальні заходи на кожному факультеті та в інституті. Окрім іншого, у студентів заочної форми навчання вже завершилася сесія, результати якої опрацьовують. А от представники денної форми навчання розпочали активну підготовку до літньої сесії, а випускні курси – до складання кваліфікаційних іспитів. Поступово погашають фінансову заборгованість (нині – це 7 млн грн.) студенти-контрактники. здобувачами вищої освіти, які навчаються за контрактом.

Організація функціонування університетських структур

З додаткових питань доповів перший проректор Олександр Бондар. Зокрема, йшлося про подовження дії Колективного договору ЗНУ в умовах воєнного стану, проте в нього планують внести деякі зміни та доповнення. Говорили присутні й про діяльність кадрових комісій, директиви керівництва МОН України й серед них – наказ № 392 «Про особливості запровадження змін до переліку галузей знань і спеціальностей, за якими здійснюється підготовка здобувачів вищої освіти, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 16 грудня 2022 року № 1392» (05.05.2023 р.). Питання щодо організації військового обліку здобувачів освіти, які навчаються в ЗНУ та коледжах, висвітлили представники адміністрації вишу та начальник відділу мобілізаційної роботи та цивільного захисту Павло Коренков. Стосовно результатів проведення Дня науки в ЗНУ, організації наукової роботи та підготовки здобувачів вищої освіти на третьому освітньому рівні (PhD) доповів проректор з наукової роботи Геннадій Васильчук. Організацію роботи з іноземними студентами висвітлив проректор з науково-педагогічної роботи та технічної освіти Віктор Банах. Учасники засідання також обговорили й інші аспекти діяльності ЗНУ: серед них – стипендіальне забезпечення (Оксана Арістова), підтримка членів профспілки, облік і матеріальне забезпечення студентів. Учасників ректорату також поінформували щодо заходів, які відбуватимуться найближчим часом в ЗНУ: це – засідання Науково-методичної ради (25 травня, о 14.30), Вченої ради (30 травня, о 14.30).

Слідкуйте за подіями вишу також на соцмережевих сторінках пресслужби ЗНУ:

https://www.facebook.com/pressluzhbaZNU

https://www.instagram.com/pressluzhbaznu/

https://t.me/pressluzhbaZNU

Соціальні мережі Запорізького національного університету:

https://beacons.ai/official_znu

Схожі новини