Запорізький національний університет (ZNU, Zaporizhzhia National University) вже три роки бере участь у проєкті MultiEd програми Erasmus+ напрямку КА2 (Розбудова потенціалу вищої освіти). У 5-ти денному візиті з 22 по 26 травня до Естонії під назвою «Естонія як нація освіти» взяли участь представниці кафедри англійської філології та лінгводидактики докторка наук, доцентка Ірина Галуцьких, кандидатка наук, доцентка Оксана Шевчук та кафедри викладання другої іноземної мови кандидатка наук, доцентка Ганна Ваніна. Програму візиту групи викладачів із восьми українських ЗВО-партнерів присвятили вивченню досвіду Естонії у галузі мультилінгвальної освіти.
У перший день стажування освітяни відвідали дитячий навчальний заклад Narva Päikene kindergarten, школу Narva Gümnaasium, й коледж Тартуського університету Narva College of University of Tartu. Естонські фахівці з м. Нарва ділилися з українськими колегами особливостями роботи дитячого садочка з мовним зануренням. Викладачі не тільки послухали представників адміністрації, але й відвідали мовні заняття з естонської мови в різних вікових групах. Директорка Narva State Gymnasium Тейві Габріель розповіла про стратегічне бачення та ті виклики, з якими доводиться стикатися гімназії.
Українські колеги були вражені не тільки особливостями побудови освітнього процесу в гімназії, але й абсолютно новою будівлею закладу, який побудували з нуля за новітніми стандартами. І українські, і естонські освітяни висловили сподівання, що всі зруйновані під час війни навчальні заклади нашої країни будуть відбудовані ще краще. До речі, у Нарві добудовується ще одна державна гімназія. З її директоркою Ірене Кяосаар педагоги теж зустрілись. Вона розповіла про результати і перспективи мовної інтеграції в Естонії. Обговорили з українськими колегами багато схожих моментів.
Наступні дні програма навчального візиту продовжилася у м. Тарту. Викладачі відвідали Тартуський університет, школи Miina Härma Gümnaasium і Tartu Kristjan Jaak Petersoni gümnaasium. Своїм досвідом викладання англійської мови поділилася Тію Мююр, викладачка Miina Härma Gümnaasium. Протягом візиту освітяни мали змогу розширити знання і подискутувати щодо стратегії вивчення мов і мовного занурення, естонської концепції розвитку освіти, концепту «освіта протягом життя», міжнародної співпраці та відвідати лекції з методології вивчення предмету і мови (CLIL).
Кращі практики багатомовної освіти завдяки проєкту MultiEd уже впроваджуються в Україні. У восьми ЗВО-партнерах, у тому числі в ЗНУ, на платформі електронного навчання Moodle успішно запущено е-курс для викладачів загальноосвітніх і вищих навчальних закладів «Методологія CLIL», а протягом червня-липня дисемінаційні семінари з підвищення кваліфікації щодо викладання за методологією CLIL зможуть пройти на платформі Zoom усі охочі вчителі іноземних мов.
Слідкуйте за подіями вишу також на соцмережевих сторінках пресслужби ЗНУ:
https://www.facebook.com/pressluzhbaZNU
https://www.instagram.com/pressluzhbaznu/
Соціальні мережі Запорізького національного університету:
https://beacons.ai/official_znu